Imieniny: Marioli WienczyslawaKonkursy

Polacy bawią się kolorami w konkursie Dekoral Fashion
Co łączy Lublin z Wrocławiem, a Łódź z Poznani[...]
1000zł do wydania w H&M
Weź udział w konkursie i wygraj bon o wartości aż 1000[...]
wtorek, 09 listopada 2010 00:00

Sport uprawiany z głową

Napisane przez  Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wartość tężyzny fizycznej doceniali już starożytni. Nigdy jednak świadomość powiązania zdrowia fizycznego z psychicznym nie była tak duża, jak w teraźniejszości. Zdrowy tryb życia to nie tylko prawidłowe odżywianie się, umiejętność opanowania stresu, czy zmaganie się z pracą lub ciężarami szarego dnia.

 

Sport

 

Dla dopełnienia tego procesu, którego celem jest jak najlepsza kondycja psychiczna, ale i fizyczna konieczne są regularne treningi. Mogą one przyjmować różnorakie formy. Spektrum wyboru jest ogromne, od dyskretnych ćwiczeń w zaciszu domowym poprzez sport na powietrzu i zmagania na siłowni. Są ćwiczenia i sporty, które nie wymagają żadnych narzędzi po takie, gdzie dobry sprzęt jest niezbędny. I tak naprawdę nie jest ważne, co wybierzemy, ponieważ każda forma aktywności sportowej ma zbawienny wkład w nasze zdrowie i samopoczucie. Musimy zdawać sobie jednak sprawę, że każde ćwiczenia czy sport powinniśmy uprawiać z rozsądkiem. To znaczy z głową.

 

Pierwszorzędną sprawą jest, by mierzyć siły na zamiary. Zawsze dwa razy albo i trzy razy zastanówmy się czy podołamy jakiemuś ćwiczeniu. Nadwyrężenie mięśnia jest bardzo bolesne, a jeżeli dla przykładu na siłowni korzystamy ze sprzętu lekkomyślnie to możemy doprowadzić do niepotrzebnych nieszczęść i trwałych urazów. Dlatego ćwiczenia, czy też uprawiany sport, jeśli takowy zaczynasz niech ten pierwszy raz będzie tylko i wyłącznie próbą. W miarę upływu czasu będziesz coraz wyżej stawiać poprzeczkę. Pewien pisarz notował kiedyś, że jeśli chcesz osiągnąć doskonałość, każde ćwiczenie musi cię doprowadzać na skraj wyczerpania, a pod koniec treningu musisz nienawidzić tego ćwiczenia. Nic bardziej mylnego. Spokojną, systematyczną pracą można wskórać znacznie więcej. Próba zdobycia wszystkiego przy pierwszym podejściu jest łagodnie mówiąc szaleństwem.

 

Szanujmy nasze ciało, mamy tylko jedno. Ćwiczenia wcale nie muszą doprowadzać nas do kresu możliwości. Najważniejsza jest systematyczność i tutaj pokazujemy prawdziwą siłę naszego charakteru. Jeśli potrafimy, kilka miesięcy spędzić aktywnie, wymuszając na sobie ćwiczenia, dyscyplinując się na każdym kroku, wtedy pokażemy prawdziwy hart ducha.

Więcej z tej kategorii: Fakty i mity o fitnessie »
Login to post comments

Wyraź opinię

Mój ślub marzeń tylko w
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kategoria: Miłość i sex

Warto przeczytać

Konopie – źródło legalnej energii!
Konopia znana jest prawie od „zarania dziejów[...]
Lebioda – wyrwać chwasta, czy zjeść chwasta?
Choć Białorusinom lebioda kojarzy się najczęściej z n[...]
Czy ziemniaki tuczą?
Odchudzając się z reguły wykluczamy z diety ziemniaki. [...]
Wpływ odżywiania na skórę i cały organizm
Sposób odżywiania wpływa na wygląd skóry,[...]
Rzeżączka - wypadki chodzą po ludziach
W Polsce w dalszym ciągu pokutuje zaskakujący stereotyp,[...]
Najnowsze komentarze:

Re: Transport do 3,5 tony View the latest post
Zobacz sobie na firmy transportowe łódzkie w portalu...

Serwis dla operatorów logistycznych View the latest post
Może ktoś z Was będzie zainteresowany, to zostawiam...

Re: Torby reklamowe View the latest post
Mnie osobiście pomysł z torbami reklamowymi bardzo...

Re: Oświadczyny marzeń View the latest post
Oświadczyny jak z bajki to marzenie każdej kobiety....

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Perfumeriapasja.pl Pierwsze objawy ciąży Privat Rengøring service Pasja.org Zostań PARTNEREM