Imieniny: Marioli WienczyslawaKonkursy

Polacy bawią się kolorami w konkursie Dekoral Fashion
Co łączy Lublin z Wrocławiem, a Łódź z Poznani[...]
1000zł do wydania w H&M
Weź udział w konkursie i wygraj bon o wartości aż 1000[...]
wtorek, 22 czerwca 2010 00:00

Jak wybrać dobry fitness klub lub siłownię?

Napisane przez  Michał Jezierski
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Piękna, wysportowana sylwetka jest marzeniem wielu ludzi. Szczególnie obecnie, w czasach kultu ciała i fizyczności, wysportowane ciało jest bardzo pożądane. Jednakże ćwiczenia i rzeźbienie własnego ciała jest nie tylko kwestią estetyczną, ale również zdrowotną. Ćwiczenia wzmacniają nasz organizm, lepiej się czujemy, jesteśmy szczuplejsi, pełni energii. Jednak, na co zwrócić uwagę, aby wybrać naprawdę dobry i profesjonalny fitness lub siłownię?

 

Ustalenie potencjalnej listy klubów

 

Najważniejsze jest ustalenie potencjalnej listy klubów, do których chcielibyśmy się zapisać. Wytypujmy kilka w bliżej lub dalszej okolicy, kierując się przy tym naszymi oczekiwaniami i preferencjami, ofertą oraz cennikiem, a także kadrą, jaką dysponują określone kluby. 

 

Ustalenie opinii o poszczególnych klubach

 

Należy zbadać, jaką opinią i zdaniem cieszą się poszczególne miejsca. W tym celu warto poszukać dostępnych informacji w Internecie. Przeglądajmy strony i fora internetowe poświęcone klubom fitness, zdrowemu stylowi życia, aktywności fizycznej. Często zamieszczane są tam opinie użytkowników o klubach i siłowniach. Warto również zapytać znajomych czy nie posiadają informacji o takim klubie czy siłowni, czy mogliby polecić nam jakiś klub, do którego chodzą.

 

Wizyta poznawcza

 

Zanim dokonamy ostatecznego wyboru, warto odwiedzić te kluby, które wybraliśmy. Taka wizyta rozwieje definitywnie nasze wątpliwości i pozwoli na dokonanie optymalnego wyboru. W czasie takiej wizyty należy dokładnie obejrzeć klub, sprawdzić jakim sprzętem dysponuje, czy jest czystko, czy wnętrza są ładne, czy recepcja zrobiła na nas dobre wrażenie. Warto przyjrzeć się również metodom treningowym, samym zajęciom. W jaki sposób są prowadzone, czy instruktor jest kompetentny, jaka panuje atmosfera podczas zajęć.

 

Decyzja

 

Po wykonaniu wszystkich czynności, czyli wytypowaniu liczby miejsc, zasięgnięciu opinii o nich oraz osobistemu sprawdzeniu poszczególnych klubów możemy wybrać to, które najbardziej nam odpowiada. Najważniejsze jest, abyśmy dobrze się tam czuli i zajęcia dawały nam radość i satysfakcję.

 

Podsumowując, przy wyborze dobrego klubu fitness lub siłowni powinniśmy kierować się następującymi zasadami, które uchronią nas przez dokonaniem złej decyzji- bezpieczeństwo związane ze sprzętem, higiena i ogólna estetyka, odpowiednio przeszkolona i doświadczona kadra trenerska, odpowiedniej wielkości sale treningowe, które zapewnią optymalną przestrzeń ćwiczącym.

Login to post comments

Wyraź opinię

Dobry kochanek tylko z:
 
 
 
 
 
 
 
 
Kategoria: Miłość i sex

Warto przeczytać

Konopie – źródło legalnej energii!
Konopia znana jest prawie od „zarania dziejów[...]
Lebioda – wyrwać chwasta, czy zjeść chwasta?
Choć Białorusinom lebioda kojarzy się najczęściej z n[...]
Czy ziemniaki tuczą?
Odchudzając się z reguły wykluczamy z diety ziemniaki. [...]
Wpływ odżywiania na skórę i cały organizm
Sposób odżywiania wpływa na wygląd skóry,[...]
Rzeżączka - wypadki chodzą po ludziach
W Polsce w dalszym ciągu pokutuje zaskakujący stereotyp,[...]
Najnowsze komentarze:

Re: Transport do 3,5 tony View the latest post
Zobacz sobie na firmy transportowe łódzkie w portalu...

Serwis dla operatorów logistycznych View the latest post
Może ktoś z Was będzie zainteresowany, to zostawiam...

Re: Torby reklamowe View the latest post
Mnie osobiście pomysł z torbami reklamowymi bardzo...

Re: Oświadczyny marzeń View the latest post
Oświadczyny jak z bajki to marzenie każdej kobiety....

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Perfumeriapasja.pl Pierwsze objawy ciąży Privat Rengøring service Pasja.org Zostań PARTNEREM