Imieniny: Marioli WienczyslawaKonkursy

Polacy bawią się kolorami w konkursie Dekoral Fashion
Co łączy Lublin z Wrocławiem, a Łódź z Poznani[...]
1000zł do wydania w H&M
Weź udział w konkursie i wygraj bon o wartości aż 1000[...]
niedziela, 04 kwietnia 2010 00:00

Dobór ćwiczeń do wieku i temperamentu

Napisane przez  Elżbieta Dombrowska
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Ruch jest niezbędny jeżeli chcemy zachować zdrowie i ładną figurę. Jak wybrać odpowiedni dla siebie sport, tak by przyniósł oczekiwane rezultaty? Dla naszego samopoczucia ważne jest by ruch sprawiał nam przyjemność. Aby tak było musimy dobrać go do naszego temperamentu i wieku. Wtedy z pewnością osiągniemy wymarzony sukces.

 

 

 

Jeżeli z natury jesteśmy energiczni najlepszy będzie dla nas aerobik, jogging lub taniec. W ostatnim czasie dużą popularnością stały się kursy salsy i tańca brzucha. To świetne połączenie ruchu z przyjemnością. A do tego da nam to szansę na pokazanie swoich umiejętności na parkiecie. Jeżeli pomimo dużej aktywności nie lubimy zajęć grupowych możemy zdecydować się na jazdę na rowerze. Gdy systematyczność nie jest naszą mocną stroną, nie zapisujmy się na zorganizowane zajęcia. Wybierzmy ćwiczenia indywidualne.  Dla osób systematycznych odpowiednia będzie siłownia. Zaczynając od krótkich ćwiczeń możemy stopniowo wydłużać ich długość  i pracować po kolei nad swoimi słabymi punktami. Co jednak zrobić gdy nie mamy zbyt dużo czasu na sport? Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest jogging lub pływanie. Po dniu spędzonym za biurkiem półgodzinne pływanie zrelaksuje nas a do tego wpłynie na całą sylwetkę. Jogging możemy uprawiać w każdej wolnej chwili.  Pół godziny biegu poprawi nam nastrój i zdrowie. Jeżeli nie jesteśmy zbyt aktywni fizycznie i zamiast gimnastyki wolimy posiedzieć na kanapie, wtedy musimy znaleźć taki sport, który nie będzie wymagał od nas zbyt dużego wysiłku fizycznego. Możemy zdecydować się na jogę. Równie dobre będzie pływanie. Nie musimy przecież przepływać basenu na czas. Ważne by regularnie się poruszać i by sprawiało nam to radość.

 

Możemy uprawiać sport w każdym wieku. Zanim jednak zaczniemy treningi udajmy się do lekarza by wykluczyć przeciwwskazania. Z powodu dolegliwości zdrowotnych, niektóre sporty nie będą dla nas wskazane. Ciąża także stawia pewne ograniczenia ruchowe. Nie wolno zacząć treningów bez konsultacji medycznej. Wiek również odgrywa pewną rolę na rodzaj odpowiedniego dla nas sportu. Po pięćdziesiątce raczej nie wskazane byłoby rozpoczynanie treningów siłowych. Nie chcemy przecież by nam zaszkodziły. Nie oznacza to jednak, że w tym wieku należy rezygnować z aktywności fizycznej. Wręcz przeciwnie. Ruch zapobiegnie starzeniu i poprawi sprawność. Jednak najlepiej ćwiczyć pod okiem doświadczonego trenera. Dobierze on indywidualnie  zestaw ćwiczeń uwzględniający potrzeby naszego organizmu. W klubie fitness znajdziemy ofertę skierowaną do każdej z pań, bez względu na wiek i kondycję zdrowotną. Inne ćwiczenia będą wskazane dla bardzo aktywnej zdrowej dwudziestolatki a inne dla kobiety w tym samym wieku z dużą nadwagą.  Instruktor wskaże nam odpowiednią grupę. W starszym wieku najodpowiedniejsze są ćwiczenia nie obciążające stawy.  Dla wszystkich, bez względu na wiek, wskazane są ćwiczenia aerobowe.  Dzięki nim schudniemy i poprawimy wydajność układu krwionośnego i oddechowego.

 

Spędzając cały dzień w pozycji siedzącej skracamy swoje życie i narażamy na choroby dlatego pamiętajmy by regularnie uprawiać sport. Nie musimy ćwiczyć codziennie. Wystarczy cztery razy w tygodniu po minimum pół godziny. To naprawdę niewiele biorąc pod uwagę korzyści jakie to nam przyniesie.

 

Login to post comments

Wyraź opinię

Błyszczyk czy szminka?
Co wolisz?
 
 
Kategoria: Makijaż

Warto przeczytać

Konopie – źródło legalnej energii!
Konopia znana jest prawie od „zarania dziejów[...]
Lebioda – wyrwać chwasta, czy zjeść chwasta?
Choć Białorusinom lebioda kojarzy się najczęściej z n[...]
Czy ziemniaki tuczą?
Odchudzając się z reguły wykluczamy z diety ziemniaki. [...]
Wpływ odżywiania na skórę i cały organizm
Sposób odżywiania wpływa na wygląd skóry,[...]
Rzeżączka - wypadki chodzą po ludziach
W Polsce w dalszym ciągu pokutuje zaskakujący stereotyp,[...]
Najnowsze komentarze:

Re: Transport do 3,5 tony View the latest post
Zobacz sobie na firmy transportowe łódzkie w portalu...

Serwis dla operatorów logistycznych View the latest post
Może ktoś z Was będzie zainteresowany, to zostawiam...

Re: Torby reklamowe View the latest post
Mnie osobiście pomysł z torbami reklamowymi bardzo...

Re: Oświadczyny marzeń View the latest post
Oświadczyny jak z bajki to marzenie każdej kobiety....

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Perfumeriapasja.pl Pierwsze objawy ciąży Privat Rengøring service Pasja.org Zostań PARTNEREM