Imieniny: Marioli WienczyslawaKonkursy

Polacy bawią się kolorami w konkursie Dekoral Fashion
Co łączy Lublin z Wrocławiem, a Łódź z Poznani[...]
1000zł do wydania w H&M
Weź udział w konkursie i wygraj bon o wartości aż 1000[...]
piątek, 25 czerwca 2010 17:48

Ćwiczenia na płaski brzuch

Napisane przez  Elżbieta Dombrowska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Każda kobieta marzy o tym, by jej brzuch był jędrny i płaski. Jednak nie każda z nas została obdarzona takim właśnie brzuchem przez naturę. Zła dieta, urodzenie dziecka, brak aktywności fizycznej sprawiają, że napięte dotąd mięśnie pokrywają się tkanką tłuszczową i wiotczeją. Ćwicząc regularnie możemy temu zapobiec. Jednak same ćwiczenia nie wystarczą. Powinna im towarzyszyć zdrowa dieta z ograniczoną ilością cukrów i tłuszczy.

 

Jak ćwiczyć?

 

Ćwiczenia na brzuch są różnorodne, jednak wszystkie wymagają wysiłku i regularnej pracy. Aby uzyskać spodziewane efekty należy uzbroić się w cierpliwość i ćwiczyć regularnie. Początkowo co drugi dzień a w miarę zwiększenia intensywności ćwiczeń, nawet co trzy dni. Każdy trening mięśni brzucha powinniśmy zaczynać od rozgrzewki. Zaczynamy od rozgrzania mięśni przez podskoki, przechodzimy do skłonów, skrętów tułowia, krążenia bioder. Dopiero po rozgrzewce przystępujemy do właściwych ćwiczeń. Staramy się wykonywać je dokładnie, bez nadmiernego pośpiechu, w wolnym, równym tempie, unikamy zamaszystych ruchów. Po ćwiczeniach na brzuch kończymy trening ćwiczeniami rozciągającymi.

 

Ćwiczenia z piłką     

 

W walce z wystającym brzuszkiem przydatna jest piłka. Kładziemy się na niej, prostujemy nogi opierając palce stóp  i dłonie na podłodze. Napinamy mięśnie brzucha i naprzemiennie unosimy prawą rękę i lewą nogę a następnie lewą rękę i prawą nogę. Staramy się przy tym zachować równowagę i nie spaść z piłki. Powtarzamy to ćwiczenie cztery, pięć razy. W miarę poprawy naszych umiejętności balansowania na piłce staramy się przedłużyć czas utrzymania podniesionej nogi i ręki do 20 sekund. Możemy też robić przysiady z piłką trzymaną w wyciągniętych przed siebie rękach. Robimy krok w przód prawą nogą, napinamy mięśnie brzucha i uginamy kolana opuszczając piłkę. Powtarzamy ćwiczenie 10 razy zmieniając naprzemiennie nogę. Innym ćwiczeniem z piłką jest tzw. deska na piłce. Kładziemy piłkę na podłodze, klękamy przed nią i opieramy na niej przedramiona splatając dłonie. Prostujemy nogi opierając się na przedramionach i palcach stóp. Nasze ciało powinno tworzyć linię prostą. Przez cały czas napinamy mięśnie brzucha, starając się wytrzymać jak najdłużej.

 

Ćwiczenia z pozycji leżącej

 

Nożyce to chyba najbardziej znane ćwiczenie na brzuch. I chociaż większość z nas za nim nie przepada to mimo to daje świetne efekty. Kładziemy się na plecach na podłodze i podnosimy wyprostowane nogi robiąc nożyce. Możemy też robić nożyce z ugiętymi nogami. Unosimy ugięte pod kątem prostym nogi i napinamy mięśnie brzucha. Następnie opuszczamy jedną, nadal ugiętą nogę, starając się musnąć palcami stopy podłogę.  Ćwiczenie powtarzamy 10 razy, zmieniając na przemian nogę. Innym ćwiczeniem jest prostowanie rąk i nóg. Zaczynamy od położenia się na podłodze. Przyciągamy kolana do piersi obejmując je ramionami. Unosimy barki i głowę. Przez cały czas staramy się mieć napięte mięśnie brzucha. Prostujemy nogi a wyprostowane ręce przenosimy za głowę. Staramy się wytrzymać kilka sekund a następnie wracamy do pozycji leżącej.

 

Skłony i skręty

 

Skłony i skręty możemy ćwiczyć z przyrządami lub bez nich, w pozycji stojącej lub siedzącej. Ważne by ćwiczenia wykonywać spokojnie, bez nadmiernego wymachiwania ramionami. Możemy wziąć linkę z węzłami na końcach. Chwytamy ją za końce obu dłońmi, stajemy w pozycji wyprostowanej, w rozkroku, z linką rozciągniętą nad głową. Staramy się robić skłony tak by linka cały czas była napięta.  Możemy też robić to ćwiczenie ze skrętem. Z napiętą linką robimy skłon najpierw lewa ręka do prawej nogi i na przemian. Powtarzamy 10 razy.

Login to post comments

Wyraź opinię

Czy stosujesz antykoncepcję?
 
 
Kategoria: Kobieta

Warto przeczytać

Konopie – źródło legalnej energii!
Konopia znana jest prawie od „zarania dziejów[...]
Lebioda – wyrwać chwasta, czy zjeść chwasta?
Choć Białorusinom lebioda kojarzy się najczęściej z n[...]
Czy ziemniaki tuczą?
Odchudzając się z reguły wykluczamy z diety ziemniaki. [...]
Wpływ odżywiania na skórę i cały organizm
Sposób odżywiania wpływa na wygląd skóry,[...]
Rzeżączka - wypadki chodzą po ludziach
W Polsce w dalszym ciągu pokutuje zaskakujący stereotyp,[...]
Najnowsze komentarze:

Re: Transport do 3,5 tony View the latest post
Zobacz sobie na firmy transportowe łódzkie w portalu...

Serwis dla operatorów logistycznych View the latest post
Może ktoś z Was będzie zainteresowany, to zostawiam...

Re: Torby reklamowe View the latest post
Mnie osobiście pomysł z torbami reklamowymi bardzo...

Re: Oświadczyny marzeń View the latest post
Oświadczyny jak z bajki to marzenie każdej kobiety....

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Perfumeriapasja.pl Pierwsze objawy ciąży Privat Rengøring service Pasja.org Zostań PARTNEREM