Imieniny: Dagmary AleksandryKonkursy

Polacy bawią się kolorami w konkursie Dekoral Fashion
Co łączy Lublin z Wrocławiem, a Łódź z Poznani[...]
1000zł do wydania w H&M
Weź udział w konkursie i wygraj bon o wartości aż 1000[...]
środa, 09 grudnia 2015 21:00

Podstawowe informacje o menopauzie

Napisane przez  SK
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wiele kobiet obawia się nadejścia menopauzy, ponieważ jest dla nich równoznaczna z nadejściem starości. Jednak zamiast bać się menopauzy lepiej zaznajomić się z podstawowymi informacjami na jej temat.

 

Menopauza lub jak kto woli klimakterium jest momentem, w którym kobieta przestaje ostatecznie miesiączkować. Jest to naturalny proces przez który musi przejść. Może on wiązać się z wieloma nieprzyjemnymi objawami, takimi jak uderzenia gorąca lub ból głowy. Dlatego kobieta powinna wiedzieć jak sobie w tym momencie radzić i na co szczególnie zwrócić uwagę. W przypadku wyjątkowo uciążliwych dolegliwości konieczna jest konsultacja z ginekologiem lub endokrynologiem. Specjaliści dostępni między innymi w przychodniach Multi Med, potrafią pomóc przejść kobiecie przez ten trudny czas, dzięki zastosowaniu odpowiedniej terapii.

 

W jakim wieku nadchodzi menopauza?

 

Według definicji o menopauzie możemy mówić wtedy, gdy kobieta nie miesiączkowała przez kolejnych dwanaście miesięcy bez medycznej przyczyny. Oznacza ona koniec czasu rozrodczego i zazwyczaj pojawia się u kobiet około pięćdziesiątego roku życia. Jednak u niektórych kobiet może ona wystąpić wcześniej, a u innych późnej. Proces ten przebiega w sposób bardzo indywidualny i jest uzależniony od wielu czynników. Jednym z takich czynników jest na przykład palenie tytoniu, które może przyśpieszyć pojawienie się klimakterium.

 

Okres poprzedzający menopauzę

 

Menopauza jest procesem stopniowym, co oznacza że nie następuje z dnia na dzień, a okres go poprzedzający nazywamy premenopauzą. W tym czasie kobieta nadal może zajść w ciążę, a miesiączki stają się nieregularne i ulegają zmianie. Przed nadejściem menopauzy miesiączki mogą być zarówno bardziej lub mniej obfite. Większość z tych zmian jest naturalnym objawem. Jednak zbyt obwite krwawienia lub zbyt krótkie odstępy miedzy miesiączkami wymagają konsultacji ginekologicznej.

 

Objawy menopauzy

 

 

Jeśli chodzi o objawy to mogą być one bardzo zróżnicowane, ponieważ każda kobieta w inny sposób przechodzi menopauzę. Wiele z nich przeżywa przez ten okres bardzo łagodnie, praktycznie bez żadnych dodatkowych objawów, inne natomiast w tym czasie mają wiele dokuczliwych dolegliwości. Jedną z nich są charakterystyczne uderzenia gorąca, które mogą być połączone z problemami ze snem. Gdy dolegliwości te są bardzo męczące, trzeba zgłosić się do lekarza.

 

Sygnał że czas na zdrowy styl życia

 

Menopauza jest okresem zwrotnym w życiu kobiety, w którym musi ona większy nacisk położyć na swoje zdrowie. W tym czasie bardzo wzrasta ryzyko wystąpienia chorób serca oraz osteoporozy. Dlatego menopauza powinna być sygnałem, że nadszedł czas na zdrowy styl życia.

Login to post comments

Wyraź opinię

Marzę o nocy z
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kategoria: Miłość i sex

Warto przeczytać

Konopie – źródło legalnej energii!
Konopia znana jest prawie od „zarania dziejów[...]
Lebioda – wyrwać chwasta, czy zjeść chwasta?
Choć Białorusinom lebioda kojarzy się najczęściej z n[...]
Czy ziemniaki tuczą?
Odchudzając się z reguły wykluczamy z diety ziemniaki. [...]
Wpływ odżywiania na skórę i cały organizm
Sposób odżywiania wpływa na wygląd skóry,[...]
Rzeżączka - wypadki chodzą po ludziach
W Polsce w dalszym ciągu pokutuje zaskakujący stereotyp,[...]
Najnowsze komentarze:

Re: Wasz ostatni zakup. View the latest post
Ja kupiłam rewelacyjne kosmetyki http://jejustore.pl/....

Re: Biznes - i co dalej? View the latest post
Tylko po co od razu księgowa jak mozesz zaopatrzysz...

faktura View the latest post
Szukam programu do wystawiania faktur. U nich widziałam...

komunia View the latest post
Za 2 lata mamay komunie córeczki. Sale juz wybrałam...

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Perfumeriapasja.pl Pierwsze objawy ciąży Privat Rengøring service Pasja.org Zostań PARTNEREM