Imieniny: Juliusza LukaszaKonkursy

Polacy bawią się kolorami w konkursie Dekoral Fashion
Co łączy Lublin z Wrocławiem, a Łódź z Poznani[...]
1000zł do wydania w H&M
Weź udział w konkursie i wygraj bon o wartości aż 1000[...]
środa, 09 grudnia 2015 21:00

Podstawowe informacje o menopauzie

Napisane przez  SK
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wiele kobiet obawia się nadejścia menopauzy, ponieważ jest dla nich równoznaczna z nadejściem starości. Jednak zamiast bać się menopauzy lepiej zaznajomić się z podstawowymi informacjami na jej temat.

 

Menopauza lub jak kto woli klimakterium jest momentem, w którym kobieta przestaje ostatecznie miesiączkować. Jest to naturalny proces przez który musi przejść. Może on wiązać się z wieloma nieprzyjemnymi objawami, takimi jak uderzenia gorąca lub ból głowy. Dlatego kobieta powinna wiedzieć jak sobie w tym momencie radzić i na co szczególnie zwrócić uwagę. W przypadku wyjątkowo uciążliwych dolegliwości konieczna jest konsultacja z ginekologiem lub endokrynologiem. Specjaliści dostępni między innymi w przychodniach Multi Med, potrafią pomóc przejść kobiecie przez ten trudny czas, dzięki zastosowaniu odpowiedniej terapii.

 

W jakim wieku nadchodzi menopauza?

 

Według definicji o menopauzie możemy mówić wtedy, gdy kobieta nie miesiączkowała przez kolejnych dwanaście miesięcy bez medycznej przyczyny. Oznacza ona koniec czasu rozrodczego i zazwyczaj pojawia się u kobiet około pięćdziesiątego roku życia. Jednak u niektórych kobiet może ona wystąpić wcześniej, a u innych późnej. Proces ten przebiega w sposób bardzo indywidualny i jest uzależniony od wielu czynników. Jednym z takich czynników jest na przykład palenie tytoniu, które może przyśpieszyć pojawienie się klimakterium.

 

Okres poprzedzający menopauzę

 

Menopauza jest procesem stopniowym, co oznacza że nie następuje z dnia na dzień, a okres go poprzedzający nazywamy premenopauzą. W tym czasie kobieta nadal może zajść w ciążę, a miesiączki stają się nieregularne i ulegają zmianie. Przed nadejściem menopauzy miesiączki mogą być zarówno bardziej lub mniej obfite. Większość z tych zmian jest naturalnym objawem. Jednak zbyt obwite krwawienia lub zbyt krótkie odstępy miedzy miesiączkami wymagają konsultacji ginekologicznej.

 

Objawy menopauzy

 

 

Jeśli chodzi o objawy to mogą być one bardzo zróżnicowane, ponieważ każda kobieta w inny sposób przechodzi menopauzę. Wiele z nich przeżywa przez ten okres bardzo łagodnie, praktycznie bez żadnych dodatkowych objawów, inne natomiast w tym czasie mają wiele dokuczliwych dolegliwości. Jedną z nich są charakterystyczne uderzenia gorąca, które mogą być połączone z problemami ze snem. Gdy dolegliwości te są bardzo męczące, trzeba zgłosić się do lekarza.

 

Sygnał że czas na zdrowy styl życia

 

Menopauza jest okresem zwrotnym w życiu kobiety, w którym musi ona większy nacisk położyć na swoje zdrowie. W tym czasie bardzo wzrasta ryzyko wystąpienia chorób serca oraz osteoporozy. Dlatego menopauza powinna być sygnałem, że nadszedł czas na zdrowy styl życia.

Login to post comments

Wyraź opinię

Czy często korzystasz z przepisów z Internetu?
 
 
Kategoria: Kulinaria

Warto przeczytać

Konopie – źródło legalnej energii!
Konopia znana jest prawie od „zarania dziejów[...]
Lebioda – wyrwać chwasta, czy zjeść chwasta?
Choć Białorusinom lebioda kojarzy się najczęściej z n[...]
Czy ziemniaki tuczą?
Odchudzając się z reguły wykluczamy z diety ziemniaki. [...]
Wpływ odżywiania na skórę i cały organizm
Sposób odżywiania wpływa na wygląd skóry,[...]
Rzeżączka - wypadki chodzą po ludziach
W Polsce w dalszym ciągu pokutuje zaskakujący stereotyp,[...]
Najnowsze komentarze:

Re: Oświadczyny marzeń View the latest post
Oświadczynom na jachcie żadna kobieta się nie oprze...

Re: Migdałki View the latest post
Przyczyn chrapania moze być wiele. Nie należy tego...

Re: Wakacje 2016 View the latest post
Każdy lubi coś innego ale takie wakacje na jachcie,...

pasożyty u dzieci View the latest post
Dziewczyny, czy któreś z waszych dzieci miało jakieś...

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Perfumeriapasja.pl Pierwsze objawy ciąży Privat Rengøring service Pasja.org Zostań PARTNEREM