Imieniny: Lucji OtyliiKonkursy

Polacy bawią się kolorami w konkursie Dekoral Fashion
Co łączy Lublin z Wrocławiem, a Łódź z Poznani[...]
1000zł do wydania w H&M
Weź udział w konkursie i wygraj bon o wartości aż 1000[...]
wtorek, 07 kwietnia 2015 19:09

Ćwicz, by cieszyć się życiem

Napisane przez  SK
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Pilates to gimnastyka bardzo demokratyczna - pokochały ją zarówno kobiety, jak i mężczyźni, ludzie młodzi i dojrzali. Powodem tak dużego powodzenia tej gimnastyki jest fakt, że nie jest ona trudna i wyczerpująca, a przynosi fantastyczne efekty. Wbrew pozorom nie jest to technika nowa, powstała niemal sto lat temu. Moda na pilates dotarła do Polski zaledwie kilka lat temu, ale lepiej późno niż wcale.

Nazwa tego systemu ćwiczeń pochodzi od nazwiska ich twórcy. Joseph Pilates to niemiecki sportowiec, który jako dziecko był bardzo chorowity. Po I wojnie światowej pracował z osobami niepełnosprawnymi i to właśnie z myślą o nich stworzył system ćwiczeń, który obecnie ma tylu fanów. Ta metoda rehabilitacji szybko stała się popularna również wśród ludzi zdrowych, szczególnie tancerzy, którzy pilates traktowali jako trening mięśni. Aby ćwiczenia pilates były skuteczne należy je wykonywać w skupieniu i w stanie pełnej koncentracji. Ćwiczyć należy powoli i bardzo precyzyjnie. Pilates bardzo szybko przynosi pożądane efekty - mięśnie stają się bardziej elastyczne, figura smuklejsza a krok bardziej sprężysty.

Pilates pod okiem trenerów można uprawiać w Fitness Studio Marta Tymoszewicz Wrocław. W ofercie tego klubu jest między innymi pilates ball, czyli ćwiczenia z piłką gimnastyczną, doskonałe na wzmocnienie mięśni brzucha. Polegają one na wykonywaniu odpowiednich ruchów biodrami siedząc na piłce. Z kolei pilates core, który również w Fitness Studio można trenować, to metoda, która nie skupia się tylko na tym, by zyskać piękne ciało i sylwetkę, ale przede wszystkim na tym, by zapewnić prawidłową pracę mięśni. Trenerzy prowadzący te zajęcia to profesjonaliści w swojej dziedzinie - utytułowani sportowcy, doświadczeni instruktorzy i szkoleniowcy. Jest wiele powodów, by ćwiczyć pilates, a najważniejszy z nich to ten, o którym wspomina twórca tej gimnastyki, mówiąc: "Sprawność fizyczna jest najważniejszym czynnikiem pozwalającym na osiągnięcie zadowolenia z życia". Mówił to z własnego doświadczenie, więc nie ma powodu, by mu nie wierzyć.

Login to post comments

Wyraź opinię

Suknia ślubna - koniecznie:
 
 
 
 
 
Kategoria: Moda

Warto przeczytać

Konopie – źródło legalnej energii!
Konopia znana jest prawie od „zarania dziejów[...]
Lebioda – wyrwać chwasta, czy zjeść chwasta?
Choć Białorusinom lebioda kojarzy się najczęściej z n[...]
Czy ziemniaki tuczą?
Odchudzając się z reguły wykluczamy z diety ziemniaki. [...]
Wpływ odżywiania na skórę i cały organizm
Sposób odżywiania wpływa na wygląd skóry,[...]
Rzeżączka - wypadki chodzą po ludziach
W Polsce w dalszym ciągu pokutuje zaskakujący stereotyp,[...]
Najnowsze komentarze:

Re: Wasz ostatni zakup. View the latest post
Ja kupiłam rewelacyjne kosmetyki http://jejustore.pl/....

Re: Biznes - i co dalej? View the latest post
Tylko po co od razu księgowa jak mozesz zaopatrzysz...

faktura View the latest post
Szukam programu do wystawiania faktur. U nich widziałam...

komunia View the latest post
Za 2 lata mamay komunie córeczki. Sale juz wybrałam...

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Perfumeriapasja.pl Pierwsze objawy ciąży Privat Rengøring service Pasja.org Zostań PARTNEREM