Imieniny: Tomasza MaurycegoKonkursy

Polacy bawią się kolorami w konkursie Dekoral Fashion
Co łączy Lublin z Wrocławiem, a Łódź z Poznani[...]
1000zł do wydania w H&M
Weź udział w konkursie i wygraj bon o wartości aż 1000[...]
środa, 16 grudnia 2015 18:22

Ostopatia- co warto wiedzieć ?

Napisane przez  SK
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Medycyna w dziejach ludzkości miała kilka takich momentów, które wstrząsnęły światem lekarskim i sprawiły, że ludzie nabrali nadziei na powrót do zdrowia i lepsze życie. W 1874 roku filozof i lekarz Andrew Taylor Still stworzył metodę diagnozowania i leczenia manualnego zwaną osteopatią. Czym jest i dlaczego pokłada się w niej tak duże nadzieje?

 

Bliżej medycyny osteopatycznej

 

Ludzie zmagają się z wieloma dolegliwościami, których przyczyn niekiedy w ogóle nie jest im dane poznać. Latami próbują znaleźć pomoc u specjalistów, którzy jedynie metodą prób i błędów przepisują kolejne tabletki i środki farmakologiczne. Inni próbują walki z chorobą na własną rękę. Domowe sposoby nie zawsze okazują się dobrym pomysłem. Trzeba mieć świadomość, że o ile przeziębienie można wyleczyć mlekiem z modem i czosnkiem, o tyle bólu mięśni czy kręgosłupa już nie. Osteopatia to pewnego rodzaju rehabilitacja, która pozwala nie tylko na leczenie chorób, ale również ich diagnozowania oraz zapobieganie wszelkim urazom. Wszystko odbywa się jedynie przy pomocy rąk terapeuty. Osteopata musi posiadać bardzo wszechstronną wiedzę oraz odpowiednie kompetencje, ponieważ jego zadaniem jest odnalezienie w ciele pacjenta ograniczeń, które uniemożliwiają mu prawidłowe funkcjonowanie oraz powodują ból lub dyskomfort. Po zdiagnozowaniu miejsca blokującego, wykorzystując techniki manualne, niweluje ograniczenia, co usuwa ból i dzięki temu ciało ma możliwość wyleczenia się samemu.

 

Osteopatia, a medycyna holistyczna

 

Leczenie osteopatyczne można zakwalifikować do medycyny holistycznej z jednego bardzo znaczącego powodu. W osteopatii, tak samo jak w podejściu holistycznym, nie chodzi koncentrowaniu się na jednej sferze człowieka np. na jego duszy, umyśle czy bolącym brzuchu, a na istocie problemu. Jest to uzdrowienie pacjenta w wymiarze fizycznym, emocjonalnym, duchowym i mentalnym. Można zatem uznać, że osteopatia jest ukierunkowana nie na samym zwalczaniu chorób, ale przede wszystkim na zdrowiu człowieka. Na jej holistyczny charakter wskazują również jej główne założenia, które mówią o tym, że organizm ludzki jest całością, a budowa ciała i wszystkie procesy, jakie w nim zachodzą powiązane są na płaszczyznach: strukturalnej i duchowo-psychicznej. Specjaliści od osteopatii są zgodni, że organizm ludzki posiada stosowne mechanizmy, które pozwalają na samoleczenie.

 

Kiedy osteopatia może pomóc

 

W leczeniu osteopatią nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, mogą z niej korzystać zarówno dorośli, jak również dzieci i osoby w podeszłym wieku. Często korzyści czerpią z niej kobiety w ciąży oraz sportowcy. Każdy, kto tylko chce zadbać o swoje zdrowie, uniknąć chorób lub szybko powrócić do pełnej sprawności zarówno fizycznej, jak i emocjonalnej może zgłosić się do osteopaty w celu rozpoczęcia rehabilitacji. Jest ona szczególnie wskazana w takich przypadkach, jak:

 

 • Bóle kręgosłupa
 • Bóle mięśni i stawów
 • Migrenowe bóle głowy
 • Urazy i kontuzje sportowe
 • Skręcenia i nadciągnięcia
 • Depresje
 • Astma
 • Zapalenie zatok
 • Dolegliwości podczas ciąży, jak obrzęk nóg, bóle pleców i stawów
 • Stany pourazowe i pooperacyjne
 • Bolesne miesiączki
 • Zatoki limfatyczne
 • Wylewy i zatory
 • Obniżenie odporności
 • Niepłodność i poronienia.
 •  

Osteopatia to alternatywa dla wielu lekarstw, które nie zawsze są skuteczne i jedynie walczą ze skutkami schorzenia i problemu. W tym przypadku filozofia jest zupełnie inna. Chodzi o całościową troskę o zdrowie pacjenta, o jego dobre samopoczucie i pełną sprawność jego organizmu.

Zapraszamy na www.centrumosteopatii.pl.

Login to post comments

Wyraź opinię

Czy często korzystasz z przepisów z Internetu?
 
 
Kategoria: Kulinaria

Warto przeczytać

Konopie – źródło legalnej energii!
Konopia znana jest prawie od „zarania dziejów[...]
Lebioda – wyrwać chwasta, czy zjeść chwasta?
Choć Białorusinom lebioda kojarzy się najczęściej z n[...]
Czy ziemniaki tuczą?
Odchudzając się z reguły wykluczamy z diety ziemniaki. [...]
Wpływ odżywiania na skórę i cały organizm
Sposób odżywiania wpływa na wygląd skóry,[...]
Rzeżączka - wypadki chodzą po ludziach
W Polsce w dalszym ciągu pokutuje zaskakujący stereotyp,[...]
Najnowsze komentarze:

Re: Parca jako niania View the latest post
A nie myślałyście o tym, że zamiast niani, warto pomyśleć...

Portale randkowe View the latest post
Cześc, korzystacie z portali randkowych? Według mnie...

Re: Meble kuchenne View the latest post
Dodałbym jeszcze do tego Interio w Domotece ;). Bardzo...

Re: Sklep z meblami View the latest post
Ja ostatnio szukałam różnych mebli. Nie mogłam się...

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Perfumeriapasja.pl Pierwsze objawy ciąży Privat Rengøring service Pasja.org Zostań PARTNEREM