poniedziałek, 06 lutego 2017 23:35

Manicure hybrydowy – połączenie klasyki i nowoczesności

przez  Julianna Orzechowska
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Nienaganny makijaż nie ogranicza się tylko do podkreślonych pomadką ust, rozjaśnionych cieniem powiek i uwydatnionych kości policzkowych. Współczesne trendy w urodzie dyktują zupełnie nowe warunki. Na pierwsze miejsce wysuwają się bowiem zadbane dłonie z połyskującymi czerwienią lub brązem paznokciami. Do niedawna zdobione przy pomocy klasycznego lakieru do paznokci, czy profesjonalnie nałożonego akrylu, dziś poddane zupełnie innemu zabiegowi. Hybrydowy manicure, bo o nim mowa, zdaje się być rewolucją w dziedzinie kosmetologii.

 

 

 

Co to jest?

 

Hybrydowa technologia malowania paznokci to połączenie tradycyjnych lakierów i żelu. Rozwiązanie zapoczątkowane w Stanach Zjednoczonych, zyskuje swoich zwolenników na całym świecie w błyskawicznym tempie. Shellac, bo tak właśnie nazywa się ta hybrydowa rewolucja, pozwala cieszyć się naturalnie wyglądającymi paznokciami aż do 14 dni. Manicure wykonany tą techniką jest szalenie trwały, odporny na zarysowania, a do tego niebywale wręcz połyskujący.

 

Jak przebiega zabieg?

 

Sam zabieg, w porównaniu z technologią akrylową, jest krótki. Trwa zaledwie 40 minut. To niewątpliwie ogromny plus, zwłaszcza dziś, kiedy tak bardzo cenimy sobie oszczędność czasu. Manicure hybrydowy rozpoczyna się od etapu przygotowania paznokci do zabiegu. Poddawane są one kształtowaniu i oczyszczaniu ze skórek. Płytki z kolei odtłuszczaniu, a niekiedy i zmatowieniu. Kolejnym krokiem jest naniesienie na paznokieć bazy i utwardzenie jej w lampie UV. Trzeci etap polega na podwójnym pokryciu paznokcia wybranym kolorem i utwardzeniu go po naniesieniu każdej z warstw. Cały zabieg kończy się malowaniem paznokci lakierem utrwalającym i odtłuszczeniem.

 

Manicure hybrydowy w domu – czy to możliwe?

 

Profesjonalny Shellac wykonują specjalistyczne gabinety kosmetyczne, jednak każda z pań, chcąca spróbować swych sił w tej dziedzinie ma taką możliwość. Wystarczy jedynie zaopatrzyć się w lampę UV oraz zestaw do manicure hybrydowego, czyli odtłuszczacz, bazę, utwardzacz, zmywacz oraz lakier o wybranym kolorze i do dzieła. Problemem może okazać się sam proces usuwania koloru z paznokci. Nie warto przeprowadzać tego zabiegu w domu, gdyż tradycyjny zmywacz do paznokci jest w tym wypadku niewystarczający, a wszelkie inne metody mogą doprowadzić do uszkodzenia płytki paznokcia. Dlatego też zaleca się wizytę w salonie kosmetycznym, gdzie w szybki i bezpieczny sposób specjalista doprowadzi nasze dłonie do należytego stanu.

W górę