Imieniny: Haliny Mariana

Newsletter

poniedziałek, 07 grudnia 2009 21:16

Rogaine 5% Foam - pianka przeciwko łysieniu

Napisane przez  Aleksandra Gajowniczek
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Opis producenta:
Pianka zawiera 5% minoxidilu, jedynej substancji mającej udowodnione działanie w procesie stymulacji odrostu włosów. Aplikowana dwa razy dziennie pobudza odrost włosa w ciągu ok. 3 miesięcy. Ostateczny efekt można osiągnąć po 12 miesiącach regularnej aplikacji. Po zaprzestaniu stosowania odrośnięte włosy stopniowo wypadają. Producent zastrzega, że Rogaine najlepiej działa z tyłu głowy i w takim stężeniu powinni stosować go tylko mężczyźni. Minoxidil przeznaczony jest dla osób o historii łysienia androgenowego bądź uwarunkowanego genetycznie. Ponieważ substancję stosuje się w leczeniu nadciśnienia tętniczego, pianka może powodować jego obniżenie, przyśpieszenie bicia serca, a także porost włosów w niechcianych miejscach. Nadmierne wypadanie włosów na początku stosowania preparatu nie jest przeszkodą do jego dalszego stosowania, a tylko jednym z objawów świadczących o działaniu minoxidilu.

 

 

Skład:
Obok 5% minoxidilu w składzie znajdują się substancje konserwujące i zapachowe. Gliceryna i kwas mlekowy mają zapobiec wysuszaniu skóry i włosów. Brak glikolu propylenowego sprawia, że w przeciwieństwie do płynów z minoxidilem pianka uczula niezwykle rzadko.

Wrażenia po zastosowaniu:
Pianka posiada bardzo przyjemny zapach i delikatną konsystencję. Nałożona w niewielkiej ilości lekko usztywnia włosy u nasady. Niestety, tak jak płyny z minoxidilem (Loxon, Rogaine) pozostawia na włosach białawy nalot, szczególnie widoczny w przypadku włosów o ciemnej barwie. Brak glikolu propylenowego sprawia, że jest odpowiednia nawet dla tłustej skóry głowy, gdyż nie wzmaga przetłuszczania się włosów, a nawet lekko je wysusza. Rozmaite źródła donoszą o mniejszej skuteczności minoxidilu w formie pianki – jednak doświadczenie pokazuje, że długotrwałe i systematyczne stosowanie daje podobne rezultaty do płynu.

 

Istnieje wiele kontrowersji wokół minoxidilu i jego zastosowania szczególnie u kobiet. To dla nich opracowano mniejsze stężenie 2,5% - niestety tylko w formie płynu i o zawartości aktywnego składnika na granicy skuteczności. Preparaty z minoxidilem bardzo często, zwłaszcza na początku stosowania wywołują efekt odwrotny do zamierzonego – wzmożone wypadanie. Włosy w fazie katagenu – czyli spoczynku są wypychane przez nowe, które pobudza do wzrostu minoxidil. W efekcie dochodzi do masowej (w zależności od procentu katagenu w stosunku do innych faz wzrostu włosa) utraty włosów, co często powoduje przerwanie terapii. Równie odstraszające wydaje się ostrzeżenie o ogólnej stymulacji owłosienia – zwłaszcza w niechcianych miejscach takich jak ręce czy twarz. Można jednak je ograniczyć poprzez oszczędne aplikowanie preparatu, bądź zmniejszenie częstotliwości stosowania.


W Polsce minoxidil często traktowany jest jako preparat ostatniej szansy, wtedy, gdy proces wypadania włosów jest już zaawansowany i trudny do opanowania. Za granicą Rogaine jest łatwo dostępnym kosmetykiem, który można zakupić nie tylko w aptekach, ale i w drogeriach. Forma pachnącej pianki sprawia, że łatwo go zastosować i mieści się nawet w niewielkiej kosmetyczce. Z uwagi na to, że łysienie staje się chorobą cywilizacyjną, a wypadanie włosów dotyczy wielu z nas, warto rozważyć możliwość włączenia Rogaine do swojej terapii.

 

Koszt jednej pianki na aukcji internetowej to ok. 70-80 zł.

Login to post comments

Polecane produkty

on 19 września 2012, 21.18
Piękne stopy latem dzięki Callus Peel!
0 Ratings

Wyraź opinię

Do higieny intymnej zdecydowanie polecam markę
 
 
 
 
 
 
 
 
Kategoria: Zdrowie

Konkursy

Polacy bawią się kolorami w konkursie Dekoral Fashion
Co łączy Lublin z Wrocławiem, a Łódź z Poznani[...]
1000zł do wydania w H&M
Weź udział w konkursie i wygraj bon o wartości aż 1000[...]
Najnowsze komentarze:

Re: Meble na wymiar View the latest post
Jeśli meble na wymiar, to koniecznie u stolarza. On...

Re: Remont mieszkania View the latest post
Pewnie, że tak. U mnie się cały czas zmienia. Nie lubię...

Re: Tanie meble View the latest post
Moim zdaniem dobre, tanie meble są w ikea. Ja nie kupiłabym...

Re: Jak urządzić sypialnię View the latest post
A to z chęcią zerknę. Lubię oglądać takie porady dotyczące...

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Perfumeriapasja.pl Ubranka dla dzieci Pierwsze objawy ciąży Bielizna Privat Rengøring og vinduer Pudser Zostań PARTNEREM