Newsletter

poniedziałek, 07 grudnia 2009 21:16

Rogaine 5% Foam - pianka przeciwko łysieniu

Napisane przez  Aleksandra Gajowniczek
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Opis producenta:
Pianka zawiera 5% minoxidilu, jedynej substancji mającej udowodnione działanie w procesie stymulacji odrostu włosów. Aplikowana dwa razy dziennie pobudza odrost włosa w ciągu ok. 3 miesięcy. Ostateczny efekt można osiągnąć po 12 miesiącach regularnej aplikacji. Po zaprzestaniu stosowania odrośnięte włosy stopniowo wypadają. Producent zastrzega, że Rogaine najlepiej działa z tyłu głowy i w takim stężeniu powinni stosować go tylko mężczyźni. Minoxidil przeznaczony jest dla osób o historii łysienia androgenowego bądź uwarunkowanego genetycznie. Ponieważ substancję stosuje się w leczeniu nadciśnienia tętniczego, pianka może powodować jego obniżenie, przyśpieszenie bicia serca, a także porost włosów w niechcianych miejscach. Nadmierne wypadanie włosów na początku stosowania preparatu nie jest przeszkodą do jego dalszego stosowania, a tylko jednym z objawów świadczących o działaniu minoxidilu.

 

 

Skład:
Obok 5% minoxidilu w składzie znajdują się substancje konserwujące i zapachowe. Gliceryna i kwas mlekowy mają zapobiec wysuszaniu skóry i włosów. Brak glikolu propylenowego sprawia, że w przeciwieństwie do płynów z minoxidilem pianka uczula niezwykle rzadko.

Wrażenia po zastosowaniu:
Pianka posiada bardzo przyjemny zapach i delikatną konsystencję. Nałożona w niewielkiej ilości lekko usztywnia włosy u nasady. Niestety, tak jak płyny z minoxidilem (Loxon, Rogaine) pozostawia na włosach białawy nalot, szczególnie widoczny w przypadku włosów o ciemnej barwie. Brak glikolu propylenowego sprawia, że jest odpowiednia nawet dla tłustej skóry głowy, gdyż nie wzmaga przetłuszczania się włosów, a nawet lekko je wysusza. Rozmaite źródła donoszą o mniejszej skuteczności minoxidilu w formie pianki – jednak doświadczenie pokazuje, że długotrwałe i systematyczne stosowanie daje podobne rezultaty do płynu.

 

Istnieje wiele kontrowersji wokół minoxidilu i jego zastosowania szczególnie u kobiet. To dla nich opracowano mniejsze stężenie 2,5% - niestety tylko w formie płynu i o zawartości aktywnego składnika na granicy skuteczności. Preparaty z minoxidilem bardzo często, zwłaszcza na początku stosowania wywołują efekt odwrotny do zamierzonego – wzmożone wypadanie. Włosy w fazie katagenu – czyli spoczynku są wypychane przez nowe, które pobudza do wzrostu minoxidil. W efekcie dochodzi do masowej (w zależności od procentu katagenu w stosunku do innych faz wzrostu włosa) utraty włosów, co często powoduje przerwanie terapii. Równie odstraszające wydaje się ostrzeżenie o ogólnej stymulacji owłosienia – zwłaszcza w niechcianych miejscach takich jak ręce czy twarz. Można jednak je ograniczyć poprzez oszczędne aplikowanie preparatu, bądź zmniejszenie częstotliwości stosowania.


W Polsce minoxidil często traktowany jest jako preparat ostatniej szansy, wtedy, gdy proces wypadania włosów jest już zaawansowany i trudny do opanowania. Za granicą Rogaine jest łatwo dostępnym kosmetykiem, który można zakupić nie tylko w aptekach, ale i w drogeriach. Forma pachnącej pianki sprawia, że łatwo go zastosować i mieści się nawet w niewielkiej kosmetyczce. Z uwagi na to, że łysienie staje się chorobą cywilizacyjną, a wypadanie włosów dotyczy wielu z nas, warto rozważyć możliwość włączenia Rogaine do swojej terapii.

 

Koszt jednej pianki na aukcji internetowej to ok. 70-80 zł.

Login to post comments

Polecane produkty

on 19 września 2012, 21.18
Piękne stopy latem dzięki Callus Peel!
0 Ratings

Wyraź opinię

słodkości
jakie rodzaje słodkości preferujecie?
słodkości
 
krówki (1 głosy)
 
czekolada (2 głosy)
 
bita śmietana (1 głosy)
 
ptasiemleczko (6 głosy)
 
landrynki (0 głosy)
 
ciasta (0 głosy)
 
galaretki (0 głosy)
 
marcepan (1 głosy)
 
trufle (2 głosy)
 
ciasteczka (2 głosy)
 
inne (1 głosy)
 
nie lubie słodyczy (1 głosy)
Kategoria: Kulinaria

Konkursy

Polacy bawią się kolorami w konkursie Dekoral Fashion
Co łączy Lublin z Wrocławiem, a Łódź z Poznani[...]
1000zł do wydania w H&M
Weź udział w konkursie i wygraj bon o wartości aż 1000[...]
Najnowsze komentarze:

Re: Ciuchlandy :) View the latest post
Ja wolę kupić coś używanego od osoby, która faktycznie...

Re: moda chłopięca View the latest post
Mi się bardzo podoba jak chłopcy są stylizowani na...

Re: Zakupy z promocjami View the latest post
Czasopismo Avanti organizuje od czasu do czasu taką...

Re: ubrania dla dziewczynek View the latest post
W smyku są bardzo ładne ubranka dla dziewczynek - są...

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Perfumeriapasja.pl Ubranka dla dzieci Pierwsze objawy ciąży Bielizna Zostań PARTNEREM