środa, 17 listopada 2010 14:11

Stwórz swój styl ubierania się

Napisane przez  Redakcja
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W dzisiejszych czasach codzienną moda rządzą centra handlowe i sklepy sieciowe, dlatego trudno jest stworzyć własny oryginalny styl ubierania się. Nie oznacza to jednak że jesteśmy skazane na ubieranie się jak tysiące podobnych nam osób, potrzeba tylko odrobiny dobrych chęci.

 

Nasza szafa

 

Na początek przejrzyj swoją szafę. Pod żadnym pozorem nie wyrzucaj starych ubrań tylko dlatego ze przestały być modne. Kieruj się głównie tym czy pasują do twojej sylwetki . Zastanów się czy można je w łatwy sposób przerobić. Kopalnia pomysłów mogą być tutaj drogerie hobbystyczne. Kilka koronek tu i ówdzie dodaje powabu i kobiecości a filcowe ozdoby sprawią że ciuszek stanie się na powrót modny i do tego niepowtarzalny. Teraz dopiero pora na zakupy.

 

Shoping

 

Wybierz takie ubrania, które będą współgrały z tymi, które już masz. Nie staraj się naśladować nikogo ani kopiować kompletów z manekinów. Twój styl powinien opierać się na kształcie sylwetki i jak najbardziej podkreślać auty twojej sylwetki. Niestety dzisiejsza moda niedocenia kobiecych krągłości i czasem w poszukiwaniu tej jednaj odpowiedniej bluzki trzeba „przerzucić” kilkadziesiąt ubrań. Z dużą pomocą przyjdą outlety, w końcówkach kolekcji można znaleźć ciekawe ubrania, po niskiej cenie i nie tak popularne jak te z obecnych kolekcji. Zastanów się także nad odwiedzeniem second-handu. Miłośniczki oryginalnych i niepowtarzalnych ubiorów już dawno odkryły zalety takich miejsc. Co prawda znalezienie pasującego ciucha może zając nawet kilka godzin, ale tylko tam można naprawdę uwolnić się od narzucanych przez modę schematów. Stąd już tylko krok dzieli cię od stworzenia własnego unikalnego stylu.

 

Dodatki

 

Pomyśl o dodatkach. Kolorowe apaszki z India shopu dodadzą tajemniczy, orientalnego akcentu. Dzięki różnorodności kolorów łatwo znajdziesz taką, która idealnie podkreśli kolor oczy i odcień cery. Spójrz też na indyjską biżuterię i piękne kobiece koszule, a potem spróbuj dopasować je do swojego stylu. Na koniec rajstopy. Zabaw się z fakturą i kolorem. Może zdecydujesz się na ciekawy wzór? Twój własny styl powinien być dopasowany do typu urody i sylwetki. Możesz odważnie bawić się fakturą, materiałem i barwą tkaniny, kieruj się zawsze tym czy takie  zestawienie jest odpowiednie dla Ciebie.

 

Z modowych katalogów wybieraj tylko te elementy, które pasują do twojego stylu, nie kupuj całych zestawów. Nie bój się eksperymentów z igłą i nitką. Dobrej zabawy!

W górę