poniedziałek, 27 czerwca 2011 00:00

Odpowiednio dobrane buty

Napisane przez  Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dobrze dobrane buty to podstawa, stwierdzić to może każda kobieta, dlatego fantastyczną sprawą jest to, iż rynek obuwniczy oferuje nam tak ogromną ilość różnego rodzaju butów. Dotyczy to zwłaszcza pań, które to jak wiadomo lubią się stroić, dlatego też do wyboru maja całą masę obuwia, od tych sportowych po eleganckie na obcasach, koturnach lub też płaskich podeszwach. Warto jednak wiedzieć, ze każda para butów spełnia zupełnie inne zadanie. Tak więc biorąc pod uwagę chociażby buty na obcasach, należy wiedzieć, że ich zadaniem jest wysmuklanie sylwetki a także rzeźbienie łydki. Jednak przy doborze takich butów panie powinny uważać na grubość obcasów, ponieważ cienkie szpilki sprawiają, iż łydka wydaje się o wiele masywniejsza.

 

Zwróćmy uwagę na naszą łydkę

 

Warto więc przy zakupach kierować się tym, że łydka jest grubsza, wówczas obcas, platforma bądź też koturn powinny być szersze. Kobiety, które na co dzień nie są przyzwyczajone do noszenia wysokich obcasów powinny na sam początek wybierać buty na niższych obcasach, aby przyzwyczaić się do chodzenia w tego typu obuwiu. Do najwygodniejszych i najbardziej stabilnych butów należą z pewnością te na koturnach oraz obcasach w kształcie słupków. Jednakże kobiety o szczupłych stopach i łydkach powinny uważać z takimi bucikami. Warto także zdawać sobie sprawę z tego, że obuwie z wydłużonymi oraz ostrzej zakończonymi noskami, wydłużają i wyszczuplają stopę, natomiast a te z szerokim przodem, zaokrąglają a także skracają całą stopę. Musimy wiedzieć o tym, że wszystkie buciki z wycięciem na nosku nosimy na gołą stopę lub też ze specjalnymi rajstopami, które nie mają szwów na palcach.

 

Sposób i styl noszenia butów

 

Do sandałów natomiast nosi się tylko i wyłącznie gołą stopę. Ważne jest, aby kierować się tymi wszystkimi zasadami ponieważ dzięki nim możemy wybrać naprawdę najodpowiedniejsze dla nas obuwie. Buty mogą mieć przeróżne wzory oraz kolory, łatwo więc znaleźć wśród ogółu butów te wymarzone. Można jednak śmiało stwierdzić, iż z tych wszystkich rodzajów butów, kobiety najlepiej i najokazalej prezentują się w wysokim obuwiu.

 

Wysokie buty oraz buty na wysokim obcasie

 

Buty na platformach, koturnach czy obcasach można nosić do bardzo wielu rzeczy. Nie wolno jednak zapominać o pozostałych butach, do których należą baleriny, adidasy, różnego rodzaju klapki, bardzo modne w tym sezonie tenisówki, czy też botki bądź obuwie zimowe czyli słynne kozaki. Wszystkie te buty są tak samo ważne i jednakowo potrzebne każdej z pań, dlatego też warto o nich wspomnieć. Każda kobieta przy kupnie obuwia powinna myśleć przede wszystkim o wygodzie a także o tym gdzie w tych butach będzie chodzić

W górę