wtorek, 11 października 2011 14:49

Młoda Indianka – najnowsza kolekcja Isabel Marant

Napisane przez  Jagoda Dudzińska
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Jak wszyscy uważni czytelnicy portalu turkusowy.pl wiedzą, w zeszły piątek miało miejsce odsłonięcie najnowszej kolekcji Isabel Marant na sezon wiosenny 2012. Projektantka jak zazwyczaj skupiła się na strojach typu „codzienna elegancja”, gdzie połączyła wysmakowanie i wyraźny styl z wygodą i subtelnością.

 

Co można powiedzieć o swojej kolekcji?


Isabel Marant odpowiada jednoznacznie: „Moja kolekcja jest bardzo optymistyczna, jak walizka zapakowana przez dziewczynę, która podróżuje po całym świecie. Dziewczynę, która sama farbuje swoje koszulki, wiążąc na nich supły, by uzyskać ciekawe wzory czy dodaje do stroju elementy patchworku. To kolekcja na słoneczne dni – takie jak dziś”.

 

Hippie? Boho? Freedom-style?


Do najnowszej kolekcji Isabel Marant pasują wszystkie trzy określenia. Ubrania pokazują „serce” młodości, wdzięku, wolności. Podkreślana jest dziewczęcość i świeżość młodych kobiet. Projektantka miesza styl amerykańskich dziewcząt z paryskim szykiem. W kolekcji znajdziemy luźne swetry z frędzlami jak i pastelowe, obcisłe dżinsy. Do tego kurtki w stylu retro czy farbowane w „węzłowy sposób”, jak również piłkarskie koszulki czy luźne szorty.

 

Kolorystyka i wzory


Jeśli chodzi o kolory i wzornictwo Isabel Marant postawiła głównie na pastele podkreślające młodość i świeżość, a także optymizm kobiet, które będą nosiły jej ubrania. Róż, błękit, soczysty pomarańcz czy czerwień to główne barwy, ale nie zabrakło również czarnej klasyki. Wzory to przede wszystkim wspominany już, charakterystyczny wzór powstający przy samodzielnym farbowaniu wcześniej powiązanej tkaniny, ale również pojawia się wężowa skórka czy patchwork.

 

kolekcja-isabel-marant-2011-r1.jpg  kolekcja-isabel-marant-2011-r2.jpg


Isabel Marant nigdy nie zawodzi swoich fanów, jej ubrania zawsze są zawieszone między klasycznym szykiem a wygodą i swobodnym stylem, dzięki czemu jej kolekcje nabierają charakterystycznego, nonszalanckiego stylu. Kobiety w strojach z najnowszej kolekcji na sezon wiosna – lato 2012 będą wyglądały nie tylko wdzięcznie i elegancko, ale również bardzo zmysłowo i swobodnie (choć wydaje się, że te słowa się wykluczają – Isabel Marant czyni możliwe z niemożliwego).

W górę