niedziela, 11 września 2011 22:51

Jesień/zima 2011 cz. 1 – wzory i kolory

Napisane przez  Jagoda Dudzińska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dla projektantów sezon jesień-zima 2011 oficjalnie się zakończył. Koniec pokazów, koniec projektów, czas zająć się wiosną 2012. Jednak dla wszystkich, którzy choć w niewielkim stopniu interesują się modą koniec pokazów to dopiero początek poszukiwań zgodnych z trendami ubrań czy w końcu upragnionej prezentacji najnowszych łupów. Ale czego powinniśmy szukać i co ubrać, by wyglądać modnie? Jakie fasony, tkaniny są obecnie trendy? W pierwszej części modowej ściągi dowiecie się jakie wzory i kolory królowały na wybiegach.

 

Królowa powróciła


Mowa oczywiście o klasycznej czerni, która w ostatnich sezonach została brutalnie zepchnięta do ewentualnej roli tła dla wręcz pstrokatych dodatków. Tym razem świetnie (jak zawsze) sprawdza się samodzielnie, choć oczywiście niezawodna (znów: jak zawsze) jest jako uzupełnienie dla kolorowych motywów. W tym sezonie wszelkie kombinacje z czernią (a nawet czerni z czernią w wersjach matowych i połyskliwych) są jak najbardziej na czasie.

 

wraz z całym dworem!


Jesień 2011 jest pełna sprzeczności. Z jednej strony modne są monochromatyczne zestawy, do tego przydymione granaty, błotniste zielenie i brązy, a także burgund, który jest zdecydowanie jednym z najmodniejszych kolorów tej jesieni. Z drugiej strony jednak ciągle widzimy neony, co jest świetną informacją dla kobiet, które w swoich szafach mają mnóstwo ubrań z zeszłego sezonu. Jednak jeśli chodzi o wyraziste kolory jest jedno zastrzeżenie – wszelkie „plastikowe” odcienie takie jak krzykliwe turkusy i róże możemy zostawić w garderobie, jesienią ubieramy równie efektowne i intensywne, ale bardziej eleganckie odcienie – głęboką czerwień czy szlachetną zieleń.

 

Psssst…


Jeśli chodzi o wzory pojawiające się na tkaninach, to raz na zawsze (miejmy nadzieję) odeszły panterki i zebry, natomiast wrócił od kilkunastu lat niezmiennie krytykowany motyw wężowej skórki. Pojawia się na spodniach, spódnicach, o butach nie wspominając. Co ciekawe – węża nie nosimy tylko w naturalnych dla niego odcieniach, oprócz wzoru ważny jest kolor – żółć, pomarańcz, błękit.


Krótko podsumowując – jeśli chodzi o wzory i kolory, tej jesieni nosimy czerń, naturalne, ziemiste odcienie zieleni, fioletu i szarości a także szlachetne i wyraziste czerwienie czy błękity. Do tego elementy z wężowym wzorem – oto kolorystyczny przepis na modny look.

W górę