sobota, 26 listopada 2011 14:19

"A ja mam słonia na złotym łańcuszku!"

Napisane przez  Jagoda Dudzińska
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dziś tego typu dziecięce przechwałki mogą okazać się prawdą – biżuteria w kształcie zwierząt pojawiła się już dwa sezony temu, jednak dopiero teraz przeżywa swój rozkwit – w każdym sklepie (zwłaszcza w sieciówkach) znajdziemy pierścionki, wisiorki, kolczyki w kształcie różnorakich ptaków, drapieżników czy nawet owadów.

Sowy, sowy, SOWY!

 

Jeśli w miarę regularnie przeglądasz zarówno polskie jak i zagraniczne blogi poświęcone modzie, to z pewnością możesz się zauważyć, iż każda z blogerek ma co najmniej jedną sowę i nie mówimy tutaj o żywych ptakach. Sowa na łańcuszku, jako breloczek do kluczy, sowie kolczyki czy pierścionek – od czasu kiedy marka H&M wypuściła na rynek pierwszy i aktualnie najbardziej rozpoznawalny wisiorek z sową w kolorze starego złota – mądre ptaki uciekły z lasów, opanowały ulice i pojawiają się w wielu stylizacjach jako dodatek lub nawet główny element stroju.

 

Puma na palcu – dlaczego nie?

 

Mówiąc „puma” nie mamy na myśli znanej marki odzieży sportowej, lecz biżuterię w kształcie drapieżników, która aktualnie degraduje sowy w rankingu popularności. Najczęściej spotykane są pierścionki w ciekawych kształtach – puma owinięta wokół palca czy też lwia głowa z grzywą zakrywającą połowę dłoni. Popularne są również pierścionki na dwa lub trzy palce – przy tak ozdobnej biżuterii warto zadbać o delikatny, niewidoczny manicure – tak wyraziste ozdoby nie potrzebują dodatkowej oprawy w postaci jaskrawych paznokci – lepiej postawić na idealny kształt płytek i wypielęgnowane dłonie.

 

Motywy zwierzęce pojawiają się co kilka sezonów i zawsze robią wielką furorę – przecież wszystko już było, a mimo to ciągle nosimy wężowe wzory czy słynną (niekoniecznie pozytywnie) panterkę czy zebrę. Jednak biżuteria w kształcie zwierząt jest pewną nowością, która opanowała rynek i od dwóch sezonów cieszy się niesłabnącą popularnością, a w sklepach pojawiają się coraz to nowsze wzory – zajrzyj do naszej galerii, może znajdziesz coś dla siebie!

Galeria zdjęć

W górę