Imieniny: Antoniego JanaKonkursy

Polacy bawią się kolorami w konkursie Dekoral Fashion
Co łączy Lublin z Wrocławiem, a Łódź z Poznani[...]
1000zł do wydania w H&M
Weź udział w konkursie i wygraj bon o wartości aż 1000[...]
wtorek, 30 sierpnia 2011 00:00

Męskim okiem: męskie kobiety

Napisane przez  Olaf Czubla
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dlaczego tak często mówi się o równouprawnieniu kobiet zamiast równouprawnienia płci? Dlaczego kobiety na siłę dążą do tego, co dotąd wskutek społecznych konwenansów uznawane było za „męskie”? I równouprawnienie, i feminizm w jakimś stopniu swoje racje mają, ale coraz częściej poddawane bywają nadinterpretacji.

 


I najbardziej jaskrawym przykładem takiej interpretacji jest kobieta ubierająca się po męsku. Męska koszula, męski krawat, męska woda toaletowa. Cóż, moda jest, jaka jest. Dodatkowo, nie od dzisiaj wiadomo przecież, że kobiety bynajmniej nie stroją się dla mężczyzn, tylko dla własnej satysfakcji (plus ewentualnie podziwu u koleżanek). Tymczasem z całą odpowiedzialnością mogę zapewnić, że na mężczyzn męski ubranie na kobiecie w żaden pozytywny sposób nie oddziałuje.

 

Po niewłaściwej stronie sklepu

 


Idąc w zaparte i przytaczając przykład mężczyzn, którzy wolą mężczyzn: również homoseksualiści w wielu przypadkach swoim wyglądem starają się upodobnić do kobiet. Ani więc gej, ani mężczyzna tradycyjnej orientacji w większości wypadków „męską kobietą” (w odróżnieniu od kobiecego mężczyzny) raczej się nie zainteresują. Skąd więc pomysł pań, aby ubrania wybierać po niewłaściwej stronie sklepu?


Równouprawnienie rzeczywiście zrobiło swoje, chociaż lepszym określeniem wydaje się radykalna feminizacja. Wśród kobiet – oczywiście słusznie – walczących o swoje prawa znajdują się również takie, które walczą dla samej walki (to akurat charakterystyczna cecha wszystkich „opozycyjnych” ugrupowań).

 

Gdzie ci mężczyźni

 


Problem przemienia się w karykaturę wówczas, gdy ostrzyżona na jeża kobieta, ubrana po męsku, pachnąca męską wodą kolońską ma pretensje, że nikt nie otwiera przed nią drzwi. Nie ustąpi miejsca w autobusie ani nie zaproponuje pomocy przy wnoszeniu zakupów. Ale lepiej wtedy narzekać „gdzie ci mężczyźni” zamiast zastanowić się, co jest takiej, a nie innej sytuacji przyczyną.


A mężczyźni? Mężczyźni z mężczyznami oddają się męskim zajęciom, a w przerwach niosą pomoc kobiecym kobietom. Tylko dlaczego niektóre kobiety ze swojej kobiecości – cechy przecież najpiękniejszej i tak też pożądanej – dobrowolnie rezygnują?


Cóż, istnieją panie, które zgodziłyby się paradować z żarówkami w uszach, przepasane wpół pięciometrowym kablem, jeśliby tylko którykolwiek z projektantów napomknął, iż takie coś można by uznać za modne. A wystarczyłoby trochę umiaru. I rozwagi. O co – w imieniu większości mężczyzn – gorąco do kobiet apeluję.

Login to post comments

Wyraź opinię

Najstraszniejszy horror
 
 
 
 
 
 
Kategoria: Rozrywka

Warto przeczytać

Rozważna czy romantyczna, czyli nowości w sukienkach
Sukienki dziewczęce są hitem nadchodzącej wiosny. Stawi[...]
Kurtki zimowe damskie puchowe – najmodniejsze fasony i kroje
Kurtki puchowe są modne nieprzerwanie od lat, jednak ich [...]
Moda na sukienki w sezonie jesień- zima 2015/2016
Prezentacja sukienek to istotny i wyczekiwany element każ[...]
Gadżety stylowej kobiety
Zawsze wydawało Ci się, że faceci to typowi gadżeciarz[...]
Pasja do ubrań
Jesteś krawcową lub krawcem a może lubisz wyróż[...]
Dodaj stylizację
Najnowsze komentarze:

Kredyt dla firm. View the latest post
Witam rozważam kredyt na rozruch małego przedsiębiorstwa....

Re: Krem do twarzy View the latest post
Hej, myśle, że znajdziesz cos ciekawego na https://jejustore.pl...

Księgowosc przez internet View the latest post
Hej, zamierzam otworzyc małe przedsiębiorstwo. Zamierzam...

buty komunijne View the latest post
Syn ma albe komunijna z czarnymi spodniami. Tylko teraz...

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Perfumeriapasja.pl Pierwsze objawy ciąży Privat Rengøring service Pasja.org Zostań PARTNEREM