Imieniny: Albina NikodemaMasaż

sobota, 08 grudnia 2012 00:11

Zalety masażu

Napisane przez Małgorzata Florków

Większość schorzeń powodująca bóle klatki piersiowej, brzucha, a także drętwienie ma podłoże w zwyrodnieniach kręgosłupa. W takich przypadkach pomocne są masaże, gdyż dzięki nim można ograniczyć, a także zredukować ból.

czwartek, 01 grudnia 2011 20:32

Relaks po ciężkim dniu - masaż

Napisane przez Jagoda Dudzińska

Każdy z nas lubi masaż (a ten, kto nie lubi, albo nigdy nie próbował, albo nie skorzystał z usług dobrego specjalisty). Odpręża, uspokaja, poprawia krążenie krwi i poprawia nasze samopoczucie. Jednak nie każdy może sobie pozwolić na dość duży wydatek związany z wizytą u masażysty lub po prostu nie ma na to czasu. W takim przypadku warto zastanowić się nad kupnem podręcznego masażera. 

wtorek, 25 października 2011 19:09

Masaż - dotyk na wskroś zmysłowy

Redaktor: Olaf Czubla

Wzrok, słuch, smak, węch i wreszcie dotyk. Pięć zmysłów, jakie przysługują człowiekowi, wykorzystywane jest na co dzień do zupełnie zwyczajnych czynności. Gwarantują one możliwość bezpiecznego poruszania się w realiach świata. Ale mogą też zagwarantować przypływ zupełnie innych, znacznie przyjemniejszych doznań.

 

czwartek, 11 listopada 2010 00:00

Wpływ masażu na stres

Napisane przez Redakcja

Ciągłe napięcie psuje nam zdrowie i nastrój. Bezsenność, bóle głowy, skurcze żołądka, skoki ciśnienia to dolegliwości, na które skarży się coraz więcej kobiet. Najczęściej ich powodem jest stres – nieodłączny element, a raczej bunt organizmu, który nie nadąża za tempem naszego życia.

 

poniedziałek, 15 lutego 2010 20:28

Masaż relaksacyjny

Napisane przez Piotr Medic

Masaż relaksacyjny

Żyjąc w codziennym stresie z pewnością nie jeden człowiek szuka uspokojenia i odprężenia dla ciała i duszy. Medycyna naturalna zna doskonały sposób na wewnętrzne wyciszenie- jest nim masaż relaksacyjny. Powszechnie jest błędnie kojarzony z masażem erotycznym. Głównym celem masażu relaksacyjnego jest zmniejszenie/ zniesienie napięcia mięśniowego, które powstało na drodze stresu, wysiłku. Masaż ten bazuje na chwytach oraz technikach ,które wpływają kojąco na organizm. Zauważmy, że kiedy matka kładzie na swych kolanach swoje dziecko i wykonuje spokojne ruchy głaskania główki malucha, dziecko z czasem usypia, oddech się normalizuje. Podobnie jest w masażu relaksacyjnym: masażysta wykonuje ruchy spokojne, rytmiczne i powinien je odnosić do oddechu pacjenta. Można wysnuć wniosek, iż masaż relaksacyjny to nie same ruchy głaskania, delikatnej wibracji , masaż relaksacyjny to również odpowiednie ułożenie pacjenta, rozmowa z nim. Wykorzystuje się do tego aromaterapię- zapachowe świece, oliwki itp. Warto wspomnieć, że masaż jest techniką interdyscyplinarną, tzn. wiąże się z wieloma dziedzinami nauki i życia oraz odnosi się do nich. Masażysta powinien wykazać się znajomością nie tylko anatomii, psychologii. By wykonać efektywnie masaż relaksacyjny masażysta musi wykazać się tez znajomością filozofii oraz logiki. Często wykorzystuje się również element dźwięku- muzykoterapię. Wówczas ,,z człowieka” wypływają różnego rodzaju emocje- złość, gniew, radość, smutek. Można zaobserwować u masowanych płacz, wzmożone pocenie. Tego typu reakcje SA jak najbardziej normalne i masażysta powinien być na nie przygotowany i winien dopasować wówczas techniki, chwyty, rozmowę z pacjentem adekwatnie do sytuacji. Masaż relaksacyjny może być wykorzystywany jako profilaktyka stresu, nauka prawidłowego oddechu oraz relaksacji. Z psychologii, wiemy, iż warunkiem dobrego relaksu jest integracja ciała i umysłu. Innymi słowy jeżeli mamy dziurawą butelkę to zakrycie nieszczelności kartką papieru jedynie na chwilę zatamuje wyciek. Aby zapobiec dalszemu wylewaniu się cieczy z wnętrza, należy uszczelnić butelkę np. plasteliną itp. Podobnie jest z ludzkim ciałem- oddziałując tylko na ciało- relaksując mięśnie, zapominając o duszy spowodujemy jedynie chwilowe odprężenie. Jeżeli natomiast połączymy ciało z duchem wówczas osiągniemy długotrwały efekt.

Żyjąc w codziennym stresie z pewnością nie jeden człowiek szuka uspokojenia i odprężenia dla ciała i duszy. Medycyna naturalna zna doskonały sposób na wewnętrzne wyciszenie - jest nim masaż relaksacyjny.

 

środa, 13 stycznia 2010 03:44

Co sądzisz o fotelach do masażu ?

Napisane przez Redakcja

Redakcja:

Co sądzisz o fotelach do masażu ?

 

Piotrek Medic:

Co do samych foteli mam szczerze powiedziawszy mieszane uczucia.

środa, 13 stycznia 2010 03:24

Standardowe wyposażenie gabinetu masażu?

Napisane przez Redakcja
Redakcja:
Standardowe wyposażenie gabinetu masażu?

Piotrek Medic:
Różne panują opinie i standardy urządzenia gabinetu masażu.
środa, 13 stycznia 2010 03:20

Masaż w środowisku wodnym?

Napisane przez Redakcja

Redakcja:
Masaż w środowisku wodnym?

Piotrek Medic:
Masaż podwodny jest to specyficzny typ masażu, gdzie masuje się głównie nasze kończyny.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 2

Warto przeczytać

Konopie – źródło legalnej energii!
Konopia znana jest prawie od „zarania dziejów[...]
Lebioda – wyrwać chwasta, czy zjeść chwasta?
Choć Białorusinom lebioda kojarzy się najczęściej z n[...]
Czy ziemniaki tuczą?
Odchudzając się z reguły wykluczamy z diety ziemniaki. [...]
Wpływ odżywiania na skórę i cały organizm
Sposób odżywiania wpływa na wygląd skóry,[...]
Rzeżączka - wypadki chodzą po ludziach
W Polsce w dalszym ciągu pokutuje zaskakujący stereotyp,[...]
Najnowsze komentarze:

Re: Parca jako niania View the latest post
A nie myślałyście o tym, że zamiast niani, warto pomyśleć...

Portale randkowe View the latest post
Cześc, korzystacie z portali randkowych? Według mnie...

Re: Meble kuchenne View the latest post
Dodałbym jeszcze do tego Interio w Domotece ;). Bardzo...

Re: Sklep z meblami View the latest post
Ja ostatnio szukałam różnych mebli. Nie mogłam się...

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Perfumeriapasja.pl Pierwsze objawy ciąży Privat Rengøring service Pasja.org Zostań PARTNEREM