czwartek, 17 grudnia 2009 01:52

Makijaż karnawałowy

Napisane przez  Magdalena Bodziony
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Karnawał to okazja, aby zaprezentować się w odważniejszym makijażu niż na co dzień. Możemy poszaleć z kolorami, cekinami i brokatami. Należy jednak cały czas pamiętać o estetyce i nie przesadzać z nadmiarem kosmetyków.

 

 

1. Jeżeli na twarzy występują zaczerwienienia czy wypryski, najpierw należy zastosować odpowiedni rodzaj korektora. Na dokładnie oczyszczoną twarz nałóż podkład, cały czas pamiętając, aby był dobrze dobrany do twojej karnacji. Do aplikacji najlepiej użyć gąbeczki lub rozprowadzić podkład palcami. Różnica między dwoma sposobami jest taka, że rozprowadzanie go gąbeczką jest bardziej precyzyjne niż palcami, jednak często produkt osiada na gąbeczce i dużo kosmetyku się marnuje. Rozprowadzanie palcami jest trudniejsze, gdyż trzeba robić to niezwykle dokładnie, ale dzięki temu podkład lepiej się wtapia w skórę i pozwala to dokładniej k ontrolować grubość nakładanego kosmetyku.

2. Następnie należy starannie przypudrować twarz. Używaj do tego dużego okrągłego pędzla. Przed każdym nałożeniem pudru na twarz, lekko strzep z pędzla nadmierną ilość kosmetyku, aby uniknąć efektu maski.


3. Kości policzkowe podkreśl pociągnięciem skośnego pędzla najlepiej z naturalnego, miękkiego włosia. Warto użyć do tego różu dopasowanego do twojego typu urody, najlepiej ze złotymi drobinkami.

4. Malowanie oczu rozpoczynamy od nałożenia bazy, dzięki której makijaż utrzyma się przez całą szaloną noc. Na początek rozprowadź górną kreskę miękką kredką tuż przy linii rzęs. Linia nie musi być precyzyjna, gdyż kolejnym ruchem będzie lekkie rozmazanie jej. Następnie nałóż jasny, złotawy cień na całą powierzchnię ruchomej powieki. Zewnętrzny kącik oka  podkreśl odcieniem zgniłej zieleni. Kolor ten połącz z jaśniejszym odcieniem koloru zielonego, który zaaplikuj na środek powieki. W wewnętrznym kąciku, nałóż zaś najjaśniejszy cień, najlepiej koloru perłowego z rozjaśniającymi złotymi drobinkami. Doda to blasku oczom. Kolory połącz delikatnie rozmazując granice między poszczególnymi odcieniami zieleni i złota. Na koniec mocno wytuszuj rzęsy, sprawi to, że spojrzenie będzie pełne głębi. W zewnętrznych kącikach oczu można nałożyć drobne zielone cekiny przyklejone na kleju do rzęs.

5. Dolną linię rzęs pomaluj czarną kredką. Rozpocznij malowanie od zewnętrznego kącika oka i zakończ malować mniej więcej w 1/3 długości linii rzęs. Na koniec wytuszuj również bardzo dokładnie dolne rzęsy.

6. Ostatnim krokiem jest nałożenie błyszczyka najlepiej jasnej barwy. Oczy zostały podkreślone dość intensywnym kolorem, więc usta powinny być delikatniejsze. 

Gotowe!

W górę