poniedziałek, 07 grudnia 2009 13:26

Makijaż dzienny I

Napisane przez  Marta Parciak
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Podstawą makijażu dziennego jest nieskazitelna cera. Odpowiednio wykonany makijaż dodaje pewności siebie każdej kobiecie.  Dziś  zaprezentujemy makijaż dzienny wykonany kosmetykami ogólnie dostępnymi w drogeriach.

 

Taki makijaż możemy spokojnie wykorzystać do pracy, jest to połączenie delikatnych odcieni beżu , brązu, brzoskwini, nawet jasnych odcieni różu i klasycznej kreski.

Dzienna wersja makijażu naszej twarzy powinna charakteryzować się lekkością, delikatnością z jednym wyrazistym akcentem. W tym przypadku naszym akcentem jest idealnie przygotowana kreska na górnej powiece, tuż przy linii rzęs. Usta powinny być delikatnie podkreślone, w okresie jesienno - zimowym postaw na pomadki pielęgnacyjne , natomiast w okresie  wiosenno – letnim na owocowe błyszczyki.

Poniżej znajdziecie opis jak „krok po kroku” wykonać propozycję makijażu dziennego.

 

Etap 1 - Makijaż twarzy


Krok 1.

Postaw na lekki podkład, nie obciążający twojej cery gdyż  zazwyczaj nasz makijaż dzienny nosimy średnio 8 godzin toteż musi być on również trwały. Zawsze nanoś na twarz nie większą ilość jak ziarnko grochu

 

 

makijaż dziennymakijaż dzienny  


 

Krok 2.

Korektor wybieraj raczej w płynnej konsystencji, lepiej się wchłania i nie pozostawia smug.

 

makijaż dzienny


Krok 3.

Puder prasowany lub sypki   zawsze nanosimy dużym pędzlem, zawsze pamiętaj by strzepnąć nadmiar pudru z pędzla gdyż mogą powstać  smugi  lub możemy nanieść nadmiar pudru na naszą twarz.


 

makijaż dzienny

 

Krok 4.

Bronzera używaj tylko na ówcześnie upudrowaną twarz, w ten sposób naniesiesz go idealnie. Różem akcentuj kości policzkowe, jeśli nie są widoczne zawsze możesz pomóc sobie wyznaczając granicę palcem.

 

makijaż dzienny

 

Etap 2 -  Makijaż oka

Krok 1.

Na całą ruchomą powiekę nakładamy jasny cień w kremie, zastąpi on nam bazę pod cienie i sprawi że kolory aplikowane będą bardziej intensywne.

 

makijaż dzienny

 

Krok 2.

Następnie nakładamy jasno różowy cień do powiek, dokładnie w miejscu aplikacji naszego cienia bazowego.

makijaż dzienny


Krok 3.

Załamanie powieki podkreślamy cieplejszym odcieniem brązu lub brzoskwini, zawsze staraj się nanosić cienie czystym pędzelkiem w ten sposób unikniesz nieestetycznych zabrudzeń a twój makijaż oka będzie wyglądał perfekcyjnie.

 

makijaż dzienny

 

Krok 4.

Linię tuż pod brwiami zwaną również łukiem brwiowym podkreślamy jasnym rozświetlającym cieniem, może być to cień sypki lub prasowany.

 

makijaż dzienny

 

Krok 5.

Brązową kredką obrysowujemy całe oko, czarna kredka jest zbyt wyrazista i zdecydowanie nadaje się do wersji makijażu wieczorowego. W dziennym makijażu staraj się używać bardziej wytonowanych kolorów kredek jednym z nich jest brąz i grafit.


 

makijaż dzienny


Krok 6.

Rzęsy wy tuszuj czarną maskarą, podstawą estetycznego wyglądu naszego dziennego makijażu jest efekt naturalnie podkreślonych rzęs bez grudek. Nie przejmuj się jeśli naniosłaś zbyt dużą ilość tuszu, zawsze miej pod ręką czystą szczoteczkę np. od starego tuszu (umyj ją i wykorzystaj jako grzebyk do wyczesania rzęs).

 

makijaż dzienny

Krok 7.

Usta podkreślamy pomadką pielęgnacyjną, w drogeriach można już dostać wersję kolorowych pomadek pielęgnacyjnych.
 

makijaż dzienny


Oto gotowy efekt:
 

makijaż dzienny

 

 

Taka wersja makijażu dziennego będzie wyglądać bardzo estetycznie i świeżo przez cały dzień, pamiętajmy o tym by poświecić 15 minut czasu na nasz makijaż, będziecie się czuć elegancko i bardziej pewne siebie.

W górę