Imieniny: Tomasza MaurycegoKonkursy

Polacy bawią się kolorami w konkursie Dekoral Fashion
Co łączy Lublin z Wrocławiem, a Łódź z Poznani[...]
1000zł do wydania w H&M
Weź udział w konkursie i wygraj bon o wartości aż 1000[...]
wtorek, 13 września 2011 00:00

Magiczna moc "kwiatów natury"

Napisane przez  Małgorzata Sudak
Oceń ten artykuł
(7 głosów)

Szczęście jest jak motyl ulotne i lekkie. Może usiąść na pięknym kwiecie albo też rozbłysnąć tysiącem barw w szarości dnia codziennego, jako piękny kamień i wzbogacić je swoim blaskiem.

 

 

Od tysięcy lat człowiek zachwyca się pięknem natury, obserwując ją, zastanawia się nad sensem istnienia. Chce poznać przyszłość i zgłębić to co jest tajemnicze, czego nie rozumie. Już człowiek pierwotny odkrył moc kamieni i wykorzystywał je nie tylko jako narzędzia ale też tworzył z nich figurki, które były przedmiotem kultu. Kamienie były też wykorzystywane do wznoszenia megalitycznych budowli, miejsc magicznej mocy. Prawdziwy rozwój wiedzy o magicznej mocy kamieni nastąpił w starożytności. Uważano wtedy, że kamienie są pośrednikami pomiędzy człowiekiem a bogami i posiadają energię kosmiczną. Wówczas powiązano poszczególne planety z kamieniami oraz przyporządkowano je miesiącom. Stworzono pojęcie „kamienia urodzeniowego” amuletu, chroniącego swego właściciela przed nieszczęściami i chorobami oraz talizmanu, który miał za zadanie zapewnić powodzenie i pomyślność. W starożytnym Egipcie wytwarzano z kamieni święte chrząszcze-skarabeusze, które miały chronić przed złem. Poszczególnym bóstwom przypisywano też określone kamienie. Na przykład bogini egipskiej Izydzie poświęcono szmaragd. W starożytnej Grecji leczono różne choroby stosując magiczną moc kamieni. Stały się one symbolem bogactwa i także piękna.

 

Od wieków kamienie były wykorzystywane we wróżbiarstwie. Do tego celu używano kryształowej kuli wykonanej z kryształu górskiego. Powiązano też właściwości kamieni i ich energię z przyszłymi wydarzeniami. Najlepszym przykładem może być powiązanie kart tarota Arkanów Wielkich z poszczególnymi znakami zodiaku i kamieniami. Każdemu znakowi zodiaku jest przypisane kilka kamieni, które mają go wspierać. Jednak by wybrać ten najodpowiedniejszy do własnej osobowości, należy poczuć jego energię, sprawdzić, czy daje pozytywne wibracje. Najczęściej intuicyjnie wybieramy taki kamień, który wesprze nasze działanie w danym momencie naszego życia. Każdy z kamieni ma własną symbolikę i znaczenie wróżebne.

 

Diament

To najcenniejszy kamień szlachetny (nazwa grecka „adamos”- niepokonany, niezniszczalny), oznacza oświecenie, władzę, długie życie i realizację twórczych zamiarów. Ma ogromną magiczną moc ochronną, pozwala na ujawnienie najwspanialszych cech nosiciela. Mogą z jego mocy korzystać wszystkie znaki zodiaku, jednak szczególnie diament jest przypisywany znakowi Barana. Ma pomóc temu znakowi w dążeniu do doskonałości, walce z brakiem dystansu do siebie i łatwemu uleganiu złym wpływom. Diament symbolizuje osobę doskonałą, mędrca rozumiejącego prawa rządzące światem, posiadającą światło wewnętrzne będące drogowskazem dla wielu innych ludzi. Przesłanie diamentu to otwarcie się na światło wewnętrzne, dążenie do realizacji wysokich aspiracji i spojrzenie na otaczający świat z zachwytem. Diament namawia do wykorzystania naszych mocy wewnętrznych i konsekwentnej realizacji celów pomimo wszelkich trudności. Kamień ten jest przypisywany Słońcu, dlatego symbolizuje ożywczą energię działania, reprezentuje żywioł ognia.

 

Szmaragd

Zwany  „księciem kamieni” (z greki „smaragdos” zielony kamień), jest symbolem odnowienia sił fizycznych i duchowych oraz urodzaju. Uważano, że pomaga we wróżeniu i wywołuje jasnowidzenie. Stosowano go też jako odtrutkę i lek na wiele chorób. Przypisany planecie Wenus był uważany za talizman miłosny. Szmaragd przywraca młodość i dobre samopoczucie. Jeśli pojawi się we wróżbie oznacza, że istnieje proste rozwiązanie skomplikowanego problemu, ale należy poszukać źródła tego problemu w przeszłości, przypomnieć sobie co dokładnie się wydarzyło. Szmaragdem powinny wspomagać się osoby spod znaku Byka, co może im pomóc w oderwaniu się od spraw codziennej egzystencji i zwalczyć chęć pogoni za dobrami materialnymi. Szmaragd zapewnia osobom spod znaku Byka poczucie bezpieczeństwa i miłości. Przesłaniem szmaragdu jest powodzenie i urodzaj oraz nadzieja na lepsze jutro. Symbolizuje energię żeńską i żywioł ziemi.

 

Szafir

Żywioł powietrza reprezentuje szafir (z greki sapphirus niebieski lub też z hebrajskiego saphir oznacza najgłębszą tajemnicę świętości). Wierzono w jego magiczne właściwości zdobycia najwyższej wiedzy, duchowego oświecenia. Wzmacnia intuicję oraz ma właściwości ochronne. Szafir był uważany za święty kamień przywracający spokój ducha. We wróżbie, jeśli pojawi się szafir oznacza, że odnajdziemy myśl przewodnią i sens działania. Kamień ten symbolizuje przewodnika duchowego, autorytet, wzór do naśladowania. Można go przyporządkować znakowi Wagi. Dzięki jego właściwościom osoby spod znaku Wagi pozbędą się nadmiernych lęków i ciągłego dostrzegania oraz rozważania problemów. Przesłaniem szafiru jest podejmowanie działań z wiarą w zwycięstwo i opiekę sił wyższych.

 

Rubin

Tak jak szafir, rubin (z łaciny rubeus- czerwony) również pochodzi z tej samej rodziny kamieni korundów. Uważano go za jeden z najszczęśliwszych talizmanów. Rubiny umieszczane w koronach władców miały dodać im odwagi. Symbolizują miłość i żywotność. Jeśli pojawi się rubin we wróżbie oznacza, że nastąpi korzystna odmiana losu, dzięki sile i aktywności. Rubin jest zwykle przyporządkowany znakowi Raka z żywiołu wody. Znakowi temu ma pomóc w opanowaniu emocji gniewu i zaślepienia. Kamień ten umocni też u Raków miłość i przyjaźń, oddali od nich złe myśli i udzieli wsparcia w kłopotach. Przesłanie jakie niesie rubin to emocje i pasja a także ożywienie, kres stagnacji. Rubin mówi także o przypływie energii oraz realizacji zamierzeń.

Patrząc na „kwiaty natury” możemy nie tylko zachwycać się ich wartością estetyczną ale też otrzymać przesłanie i wróżbę na przyszłość. Omówione powyżej niektóre kamienie szlachetne mienią się różnorodnością barw - reprezentując poszczególne żywioły: ognia, ziemi, powietrza i wody obdarowują nas swą magiczną energią. Możemy wykorzystać wiedzę o kamieniach i dzięki niej oraz własnej intuicji odnajdywać odpowiedzi na nurtujące nas pytania. To pozwoli odnowić nasz potencjał wewnętrzny, by żyć w harmonii z samym sobą i światem zewnętrznym.

 

Login to post comments

Wyraź opinię

Z jakich zajęć pozalekcyjnych korzysta Twoje dziecko?
 
 
 
 
 
 
 
Kategoria: Edukacja

Warto przeczytać

Dopasowanie numerologiczne
On obsypuje ją różami przy każdej możliwej okaz[...]
Historia Tarota
Tarot to określenie talii składającej się z 78 kart, k[...]
Z wizytą u wróżki
Któż nie chciałby znać przyszłości? Wiedzieć [...]
Afirmacje
Nasza osobowość składa się z wielu elementów, k[...]
Fazy księżyca 2011 – co tym razem szykuje dla Ciebie Luna?
Gwiazdy planują naszą przyszłość, numerologia analizu[...]
Najnowsze komentarze:

Re: Parca jako niania View the latest post
A nie myślałyście o tym, że zamiast niani, warto pomyśleć...

Portale randkowe View the latest post
Cześc, korzystacie z portali randkowych? Według mnie...

Re: Meble kuchenne View the latest post
Dodałbym jeszcze do tego Interio w Domotece ;). Bardzo...

Re: Sklep z meblami View the latest post
Ja ostatnio szukałam różnych mebli. Nie mogłam się...

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Perfumeriapasja.pl Pierwsze objawy ciąży Privat Rengøring service Pasja.org Zostań PARTNEREM