Imieniny: Tomasza MaurycegoKonkursy

Polacy bawią się kolorami w konkursie Dekoral Fashion
Co łączy Lublin z Wrocławiem, a Łódź z Poznani[...]
1000zł do wydania w H&M
Weź udział w konkursie i wygraj bon o wartości aż 1000[...]
czwartek, 29 maja 2014 16:03

Historia Tarota

Napisane przez  SK
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Tarot to określenie talii składającej się z 78 kart, które dzielą się na Wielkie Arkana (22 kart) i Małe Arkana (56 kart). Od wieków uznawany jest za najpopularniejszą metodę wróżenia, nie bez przyczyny, ponieważ jego historia i rozwój są bardzo interesujące.

 

Szczegółowe pochodzenie tarota nie jest znane. Środowiska okultystyczne twierdzą, iż tarot miał swój początek w starożytnym Egipcie, a następnie dotarł do Europy. Historycy jednak nie potwierdzili jednoznacznie tej hipotezy. W Europie tarot pojawił się na przełomie XIV i XV wieku. Karty tarota używane były wówczas przez bogatych i dobrze sytuowanych ludzi do gry w hazardową grę "tarocco". W latach późniejszych karty tarota używane były w całej Europie.

 

Talia kart składa się z 78 kart podzielonych na dwie grupy - Wielkie i Małe Arkana. Samo słowo "Arcana" oznacza wiedzę tajemną. Wielkie Arkana to zbiór 22 najważniejszych kart, przedstawiających wędrówkę ludzkiej duszy. Są to następujące karty: Mag, Najwyższa Kapłanka, Cesarzowa, Cesarz, Rydwan, Kochankowie, Hierofant, Siła, Eremita, Koło Fortuny, Sprawiedliwość, Wisielec, Śmierć, Umiarkowanie, Diabeł, Wieża, Gwiazda, Księżyc, Słońce, Sąd Ostateczny, Świat oraz Głupiec. Mniejsze Arkana to 56 kart, podzielonych na kolory - w każdym kolorze znajduje się po 14 kart. Uznaje się je jako odzwierciedlenie naszej fizyczności, emocjonalności, umysłowości oraz duchowości. Co ciekawe, poszczególne kolory kart posiadają swoje znaczenie - każdy kolor symbolizuje jeden z ziemskich żywiołów, pentakle symbolizują ziemię, miecze są symbolem powietrza, buławy to symbol ognia, zaś kielichy to woda.

 

Na przestrzeni wieków karty tarota zmieniały swój wygląd, dostosowując się w ten sposób do określonej epoki. Obecnie karty tarota używane są najczęściej do przewidywania przyszłości. Tarot dla wielu osób jest przyjacielem, ponieważ daje nam możliwość interpretacji zdarzeń z którymi spotykamy się w życiu, a także naszych obaw czy uczuć. Więcej informacji na temat kart tarota oraz ich historii znajduje się na http://www.kosmica.pl.

Więcej z tej kategorii: Dopasowanie numerologiczne »
Login to post comments

Wyraź opinię

Jeśli konsola do gry to tylko…
 
 
 
 
 
Kategoria: Rozrywka

Warto przeczytać

Dopasowanie numerologiczne
On obsypuje ją różami przy każdej możliwej okaz[...]
Historia Tarota
Tarot to określenie talii składającej się z 78 kart, k[...]
Z wizytą u wróżki
Któż nie chciałby znać przyszłości? Wiedzieć [...]
Afirmacje
Nasza osobowość składa się z wielu elementów, k[...]
Fazy księżyca 2011 – co tym razem szykuje dla Ciebie Luna?
Gwiazdy planują naszą przyszłość, numerologia analizu[...]
Najnowsze komentarze:

Re: Parca jako niania View the latest post
A nie myślałyście o tym, że zamiast niani, warto pomyśleć...

Portale randkowe View the latest post
Cześc, korzystacie z portali randkowych? Według mnie...

Re: Meble kuchenne View the latest post
Dodałbym jeszcze do tego Interio w Domotece ;). Bardzo...

Re: Sklep z meblami View the latest post
Ja ostatnio szukałam różnych mebli. Nie mogłam się...

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Perfumeriapasja.pl Pierwsze objawy ciąży Privat Rengøring service Pasja.org Zostań PARTNEREM