Imieniny: Jonasza MateuszaKonkursy

Polacy bawią się kolorami w konkursie Dekoral Fashion
Co łączy Lublin z Wrocławiem, a Łódź z Poznani[...]
1000zł do wydania w H&M
Weź udział w konkursie i wygraj bon o wartości aż 1000[...]
poniedziałek, 09 stycznia 2012 18:17

Afirmacje

Napisane przez  Dorota Bartosińska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nasza osobowość składa się z wielu elementów, które kształtowały się od dnia narodzin pod wpływem słów, czynów, procesów, przypadkowych zdarzeń i sytuacji, którym byliśmy poddawani w sposób celowy i niezamierzony. Każda sytuacja, słowo, uczucie, jakiego doświadczyliśmy wdrukowywała do naszej podświadomości określone wzorce.

 

Jeśli często słyszeliśmy w dzieciństwie, że jesteśmy bystrzy, zaradni, piękni i mądrzy tak właśnie będziemy się postrzegać w życiu dorosłym. Niewiele, jednak, osób miało tak dużo szczęścia, by wzrastać w atmosferze pełnej akceptacji. Częściej otaczające nas środowisko zwracało nam raczej uwagę na niedoskonałości.

 

W dorosłym życiu te wszystkie słowa, procesy, gesty, które miały na celu nas kształtować, oczywiście, spełniło swoją rolę, pytanie tylko, czy w sposób pożądany? Otóż, nie! Sprawiły, że widzimy siebie, jako jednostki „wybrakowane”. Jak to skutkuje? Sprawia, że mamy mało wiary w swoje możliwości, nie ufamy naszym umiejętnościom i zdolnościom, nie wykorzystujemy swojego potencjału. Zostaliśmy „okradzieni”. Czy można zmienić ten stan rzeczy? Tak, jak najbardziej, choć nie będzie to proces łatwy i krótki. Z pomocą przychodzi nam psychologia i… ezoteryka. Psycholog posługuje się własnymi narzędziami, a ezoteryk własnymi, obydwaj, jednak, dążą do jednego celu-
 

Przeprogramowania podświadomości

 

W ezoterycy dostępnymi metodami jest praca z energią, afirmacje, medytacja. Niewątpliwie najskuteczniej przeprogramowanie złych wzorców tkwiących w naszej podświadomości można uzyskać stosując połączenie kilku metod, jednak z uwagi na różne ograniczenia, nie wszystkie są dostępne. Samodzielnie najłatwiej jest stosować afirmacje.
 

Czym są i na czym polegają afirmacje?
 

Afirmacje to stwierdzenia o pozytywnym zabarwieniu, wypowiadane w czasie teraźniejszym dokonanym, które mają na celu przeniknięcie do podświadomości w formie komunikatów. Mają przekonać naszą niesforną podświadomość o tym, że posiadamy potencjał, możliwości i wszelkie dane by odnosić sukcesy.
 

Zasady posługiwania się afirmacjami
 

By podjęte przez nas działanie naprawcze naszej podświadomości okazało się skuteczne musimy zastosować się do kilku zasad.

Zasada pierwsza:

Nie możemy stosować jednocześnie wielu afirmacji i podejmować próby przeprogramowania naszego postrzegania w wielu dziedzinach życia równolegle. Stosujemy maksymalnie trzy afirmacje jednocześnie, a najefektywniej zadziała jedna. Oczywiście, po przepracowaniu jednego problemu powinniśmy zająć się kolejnym, aż do całkowitej zmiany na każdej płaszczyźnie, czyli aż do pełnego sukcesu.

Zasada druga:

W afirmacjach stosujemy zawsze czas teraźniejszy w trybie dokonanym. Na przykład- „mam siłę”, „jestem pewna siebie”, „mam pieniądze i doskonałą, przynosząca radość pracę”.

Zasada trzecia:

Nie wolno w afirmacjach stosować słowa „NIE”. Zasada działania naszej podświadomości jest dość pokrętna, nie wyłapuje zaprzeczenia, pomija je, jako nieistniejące i w sytuacji, gdy świadomie chcielibyśmy powiedzieć sobie- „ nie boję się ciemności” w podświadomości zaistnieje przekaz- „(nie) boję się ciemności”. Czyli skutek osiągniemy dokładnie odwrotny od zamierzonego. To meandry, które często nas zwodzą na manowce.

Zasada czwarta:

Systematyczność i zaangażowanie. By afirmacje odniosły pożądany skutek muszą być stosowane wystarczające długo i każdego dnia wielokrotnie. Warto wyrobić sobie nawyk powracania myślą do afirmacji w każdej wolnej chwili i w każdym możliwym momencie powtarzanie sobie z mocą, wiarą i przekonaniem ułożonego tekstu. Są sytuacje, szczególnie sprzyjające wdrukowywaniu sobie nowych, pozytywnych schematów, jedna z nich zdarza się bardzo często, gdy patrzymy w lustro na przykład podczas wielokrotnego w ciągu dnia mycia rąk. Należy wykorzystywać te chwile.

 

Jak wzmocnić efekt?
 

Warto do afirmacji dołożyć jeszcze jedną drobną, a niezwykle skuteczną zasadę. Otóż, każdego wieczoru przed snem, gdy leżymy wygodnie, gdy jest cicho, ciepło i przytulnie przebiec myślą wydarzenia dnia i wyłuskać z nich trzy pozytywne rzeczy, które nas tego dnia spotkały. Są takie, zawsze są. U każdego z nas znajda się trzy miłe, dobre, pozytywne rzeczy. Odnajdźmy je, a potem podziękujmy za nie Bogu, Opatrzności, Absolutowi, wybór, komu za nie chcemy podziękować należy do nas. Jednakże róbmy to każdego wieczoru, nie pomijajmy tego punktu. A, któregoś dnia… odkryjemy, że możemy podziękować za nasz sukces, za to właśnie, co było przedmiotem afirmacji.

Dobrze byłoby także stosować medytację, choć to zdecydowanie trudniejsze, ale na pewno możliwe. Medytacja nie musi odbywać się każdego dnia, jednak im częściej, tym korzystniej. Pozwoli ona wyciszyć się wewnętrznie, nabrać dystansu do tego, co nas spotyka i co czujemy, nie pozbawiając nas jednocześnie tych odczuć. Pozwoli nabrać mądrości wewnętrznej.

Polecam także magię świec i opracowanie według przyjętych zasad własnego rytuału magicznego, który byłby ściśle związany z afirmacją, z która aktualnie pracujemy. W tym celu należy się zapoznać z zasadami stosowania magii świec.

Zastosowanie tych technik z pewnością pomoże pozbyć się negatywnych wzorców, które nas ograniczają, sprawiają, że brakuje wiary i energii na codzienne mierzenie się z przeciwnościami. To z powodu braku wewnętrznego paliwa poddajemy się i zarzucamy walkę o to, co w życiu cenne i co mogłoby nas uszczęśliwić.

Tu odkrywamy tajemnicę sukcesu i szczęścia. Jest nią POZYTYWNE MYŚLENIE, którego wszystkim serdecznie życzę.

Login to post comments

Wyraź opinię

Błyszczyk czy szminka?
Co wolisz?
 
 
Kategoria: Makijaż

Warto przeczytać

Dopasowanie numerologiczne
On obsypuje ją różami przy każdej możliwej okaz[...]
Historia Tarota
Tarot to określenie talii składającej się z 78 kart, k[...]
Z wizytą u wróżki
Któż nie chciałby znać przyszłości? Wiedzieć [...]
Afirmacje
Nasza osobowość składa się z wielu elementów, k[...]
Fazy księżyca 2011 – co tym razem szykuje dla Ciebie Luna?
Gwiazdy planują naszą przyszłość, numerologia analizu[...]
Najnowsze komentarze:

Re: Parca jako niania View the latest post
A nie myślałyście o tym, że zamiast niani, warto pomyśleć...

Portale randkowe View the latest post
Cześc, korzystacie z portali randkowych? Według mnie...

Re: Meble kuchenne View the latest post
Dodałbym jeszcze do tego Interio w Domotece ;). Bardzo...

Re: Sklep z meblami View the latest post
Ja ostatnio szukałam różnych mebli. Nie mogłam się...

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Perfumeriapasja.pl Pierwsze objawy ciąży Privat Rengøring service Pasja.org Zostań PARTNEREM