poniedziałek, 29 lutego 2016 00:00

Spodnie dla profesjonalistów

Napisane przez  SK
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Prawdziwy profesjonalista nie może pozwolić sobie na nietrwałe ubranie. Strój roboczy powinien być trwały oraz zapewnić bezpieczeństwo. Dlatego warto zainwestować w spodnie antyprzecięciowe.

Dlaczego są takie ważne?

 

Wielu z nas do prac związanych związanych z pilarstwem zakłada grube dżinsy i zakłada, że powinny wytrzymać ewentualne problemy, jakie mogą wystąpić. Co jednak jeżeli piła wypadnie nam z rąk i śmie rozciąć spodnie? Z pewnością nie będzie to sytuacja komfortowa, może dojść do uszkodzenia ciała. Dlatego tak ważne jest stosowanie spodni antyprzecięciowych nie tylko w profesjonalnym pilarstwie. Wiadomo, że najwięcej wypadków ma miejsce w domu stąd specjalną uwagę powinniśmy przyłożyć do bezpieczeństwa pracy. Pomoże to nam wyglądać stylowo przy pracy - pilarz dużo lepiej wygląda w profesjonalnym stroju i obuwiu niż w najgorszych szmatach, które może przeznaczyć wyłącznie do zdarcia przy pracy fizycznej.

 

Na co kłaść nacisk?

 

Przede wszystkim na wagę spodni. Co z tego, że będą hiperodporne, jak ich waga będzie na dłuższą metę nie do zniesienia przy wyczerpującej pracy fizycznej jaką są właśnie prace pilarskie? Komfort przy ich noszeniu powinien być jednym z podstawowych kryteriów wyboru. Ważne jest również, by materiał był oddychający - to szczególnie ważne przy pracach w wysokich temperaturach. Nie ma nic gorszego od grubego materiału, pod którym pot spływa w kierunku butów. Kolejną ważną rzeczą jest materiał antyprzecięciowy. Musi być trwały i solidny, by spodnie posłużyły nam możliwie jak najdłużej i w skuteczny sposób ochraniały nasze ciało przed ranami. Należy dlatego długo się rozejrzeć za najlepszym stosunkiem jakości do ceny tak, aby spodnie antyprzecięciowe były dla nas idealnym rozwiązaniem. Co do ewentualnych szelek to już należy do naszych preferencji. Jedni lepiej czują się w spodniach do pasa, inni wolą korzystać z klasycznych ogrodniczek, które z pewnością nie zsuną się przy pracy i jednocześnie spełnią idealnie swoje zadanie.

 

W górę