Imieniny: Damazego WaldemaraKonkursy

Polacy bawią się kolorami w konkursie Dekoral Fashion
Co łączy Lublin z Wrocławiem, a Łódź z Poznani[...]
1000zł do wydania w H&M
Weź udział w konkursie i wygraj bon o wartości aż 1000[...]

Popularne

Co jeść w ciąży?
Spodziewasz się dziecka i nie wiesz, jak ułożyć sw&oac[...]
Pierwsze objawy ciąży
Od momentu zapłodnienia komórki jajowej dochodzi d[...]
Zatrucie ciążowe
Jednym z powikłań dotyczących ciąży i niebezpiecznych[...]
Ciąża pozamaciczna
Narządem w którym powinien rozwijać się pł&oacu[...]
Farbowanie włosów w ciąży
Jak powszechnie wiadomo, kobieta podczas ciąży powinna w[...]
Czego nie jeść w ciąży?
Już od momentu poczęcia każda matka zdaje sobie sprawę[...]
wtorek, 24 kwietnia 2012 17:49

39 Tydzień ciąży

Napisane przez  Małgorzata Florków
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W 39 tygodniu ciąży przyszła mama może mieć zmienne nastroje, które są wynikiem nieuchronnie zbliżającego się porodu. W tym czasie mogą pojawić się problemy z koncentracją oraz zapamiętywaniem, jednak jest to prawidłowy stan  w okresie ciąży. W trzydziestym dziewiątym tygodniu ciąży przyszła mama może odczuwać pojedyncze skurcze brzucha. Dziecko jest już w pełni przygotowane do przyjścia na świat, ponieważ nabrało już odpowiednią ilość tkanki tłuszczowej.

Zmiany w organizmie przyszłej mamy

 

Zmiany w organizmie przyszłej mamy są przyczyną zmiennych nastrojów. Jednak działanie hormonów ma na celu przygotowanie organizmu mamy do zbliżającego się porodu. Ciało kobiety będącej w trzydziestym dziewiątym tygodniu ciąży jest znacznie bardziej obciążone fizycznie co skutkuje uczuciem ciężkości. Na ten krótki czas przed porodem przyszła mama nie przybiera już na wadze.

 

Odczucia kobiety

 

Dziecko naciska na pęcherz moczowy, a częste wizyty w toalecie przyczyniają się do zmęczenia organizmu. Przyszła mama może być rozdrażniona oraz wybuchowa, co jest wynikiem stresu przed zbliżającym się porodem. W 39 tygodniu ciąży może pojawić się biała wydzielina z pochwy oraz pojedyncze skurcze. W przypadku, gdy wyżej wymienione objawy znacząco się nasilą to świadczy to o tym, że poród może rozpocząć się w ciągu doby.

 

Jak rozwija się maluch?

 

Wciąż trwa proces rozwoju systemu immunologicznego maluszka. Przez łożysko do organizmu dziecka przekazana zostaje cześć przeciwciał przyszłej mamy. Skóra maleństwa jest gładka, a maź płodowa pokrywa tylko niektóre miejsca jego ciała. Paznokcie na palach nóżek są już długie, a na główce dziecka widoczne są włoski, jednak w niektórych miejscach może być jeszcze łyse. Maluszek waży już około 3,25 kilogramów i mierzy około pięćdziesięciu jeden centymetrów. Dziecko ćwiczy płuca , dzięki czemu tuż po urodzeniu mama będzie mogła usłyszeć jego głośny krzyk. W jelitach maleństwa powstała smółka, którą wydali po narodzinach.

 

Co potrafi dziecko

 

Mimo małej ilości miejsca maluch wciąż porusza nóżkami oraz rączkami. Przyszła mama powinna odczuwać około dziesięciu ruchów dziennie, jednak nie są one tak silne jak wcześniej z powodu niewielkiej ilości miejsca w brzuszku mamy.

 

Login to post comments

Wyraź opinię

Suknia ślubna - koniecznie:
 
 
 
 
 
Kategoria: Moda
Najnowsze komentarze:

Re: Wasz ostatni zakup. View the latest post
Ja kupiłam rewelacyjne kosmetyki http://jejustore.pl/....

Re: Biznes - i co dalej? View the latest post
Tylko po co od razu księgowa jak mozesz zaopatrzysz...

faktura View the latest post
Szukam programu do wystawiania faktur. U nich widziałam...

komunia View the latest post
Za 2 lata mamay komunie córeczki. Sale juz wybrałam...

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Perfumeriapasja.pl Pierwsze objawy ciąży Privat Rengøring service Pasja.org Zostań PARTNEREM