Imieniny: Jonasza MateuszaKonkursy

Polacy bawią się kolorami w konkursie Dekoral Fashion
Co łączy Lublin z Wrocławiem, a Łódź z Poznani[...]
1000zł do wydania w H&M
Weź udział w konkursie i wygraj bon o wartości aż 1000[...]

Popularne

Co jeść w ciąży?
Spodziewasz się dziecka i nie wiesz, jak ułożyć sw&oac[...]
Pierwsze objawy ciąży
Od momentu zapłodnienia komórki jajowej dochodzi d[...]
Zatrucie ciążowe
Jednym z powikłań dotyczących ciąży i niebezpiecznych[...]
Ciąża pozamaciczna
Narządem w którym powinien rozwijać się pł&oacu[...]
Farbowanie włosów w ciąży
Jak powszechnie wiadomo, kobieta podczas ciąży powinna w[...]
Czego nie jeść w ciąży?
Już od momentu poczęcia każda matka zdaje sobie sprawę[...]
wtorek, 24 kwietnia 2012 17:06

38 Tydzień ciąży

Napisane przez  Małgorzata Florków
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W 38 tygodniu ciąży kości miednicy przyszłej mamy są mocno rozstawione. Brzuch, który jest już sporych rozmiarów obniżył się, a dotykowe kilogramy dają o sobie znać w postaci zmęczenia i uczucia ciężkości. Ważne jest, by przyszła mama była wypoczęta. Serce dziecka w trzydziestym ósmym tygodniu ciąży bije z częstotliwością od stu dziesięciu do stu sześćdziesięciu uderzeń na minutę. W powodu małej ilości miejsca w brzuszku maluchowi zrobiło się już ciasno.

Jak zmienia się ciało przyszłej mamy?

 

W tym tygodniu kości miednicy przyszłej mamy są już szeroko rozstawione. Przyrost wagi zahamował się, dlatego też koniec z dodatkowymi kilogramami. Duży brzuch może być przyczyną utraty poczucia równowagi, dlatego przyszła mama powinna uważać , aby się nie przewrócić i nie doznać urazu.  Dziecko powoduje , że zwiększa się ucisk na pęcherz. W wyniku tego częstotliwość wizyt w toalecie znacznie się zwiększy. Większość mam ma uczucie, że dziecko zaraz wyleci,  jednak nic bardziej mylnego. W tych ostatnich tygodniach kobieta może czuć się ociężała i zmęczona. Wypoczynek odgrywa ważną rolę, ponieważ niedługo nadejdzie dzień porodu, podczas którego przyszła mama będzie potrzebowała sporo sił niezbędnych do urodzenia swojej pociechy.

 

Rozwój maluszka

 

W ostatnich tygodniach ciąży wciąż trwa proces gromadzenia się tkanki tłuszczowej pod skórą maleństwa. Jeśli nie występują żadne ewentualne problemy z łożyskiem dziecko nadal będzie rosło i przybierało na wadze. Tłuszcz, który się gromadzi wpływa na powstanie fałdek, które są charakterystyczne dla noworodków. Maluszek posiada około trzystu kości, które z czasem się zrastają, w przypadku osób dorosłych ich ilość wynosi około dwustu.

 

Wygląd dziecka

 

Policzki malucha zrobiły się bardziej zaokrąglone, a meszek, który pokrywał jego ciało już prawie zniknął oprócz cienkiej warstwy na ramionach, za uszkami, a także na górnej części pleców. Ciałko dziecka jest wciąż pokryte mazią płodową, której zadaniem jest ochrona jego wrażliwej skóry. Maluch mierzy już około czterdziestu siedmiu centymetrów, a jego waga wynosi ponad trzy kilogramy.  Przez małą ilość miejsca w brzuchu dziecko nie może wykonywać już swobodnych ruchów, dlatego też jego ciało jest skulone, a swoją brodą dotyka klatki piersiowej. Energiczne ruchy uniemożliwiają  dziecku kolanka, które ma podciągnięte pod swój brzuszek.

Login to post comments

Wyraź opinię

Czy stosujesz antykoncepcję?
 
 
Kategoria: Kobieta
Najnowsze komentarze:

Re: Parca jako niania View the latest post
A nie myślałyście o tym, że zamiast niani, warto pomyśleć...

Portale randkowe View the latest post
Cześc, korzystacie z portali randkowych? Według mnie...

Re: Meble kuchenne View the latest post
Dodałbym jeszcze do tego Interio w Domotece ;). Bardzo...

Re: Sklep z meblami View the latest post
Ja ostatnio szukałam różnych mebli. Nie mogłam się...

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Perfumeriapasja.pl Pierwsze objawy ciąży Privat Rengøring service Pasja.org Zostań PARTNEREM