Imieniny: Lucji OtyliiKonkursy

Polacy bawią się kolorami w konkursie Dekoral Fashion
Co łączy Lublin z Wrocławiem, a Łódź z Poznani[...]
1000zł do wydania w H&M
Weź udział w konkursie i wygraj bon o wartości aż 1000[...]

Popularne

Co jeść w ciąży?
Spodziewasz się dziecka i nie wiesz, jak ułożyć sw&oac[...]
Pierwsze objawy ciąży
Od momentu zapłodnienia komórki jajowej dochodzi d[...]
Zatrucie ciążowe
Jednym z powikłań dotyczących ciąży i niebezpiecznych[...]
Ciąża pozamaciczna
Narządem w którym powinien rozwijać się pł&oacu[...]
Farbowanie włosów w ciąży
Jak powszechnie wiadomo, kobieta podczas ciąży powinna w[...]
Czego nie jeść w ciąży?
Już od momentu poczęcia każda matka zdaje sobie sprawę[...]
wtorek, 24 kwietnia 2012 17:06

38 Tydzień ciąży

Napisane przez  Małgorzata Florków
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W 38 tygodniu ciąży kości miednicy przyszłej mamy są mocno rozstawione. Brzuch, który jest już sporych rozmiarów obniżył się, a dotykowe kilogramy dają o sobie znać w postaci zmęczenia i uczucia ciężkości. Ważne jest, by przyszła mama była wypoczęta. Serce dziecka w trzydziestym ósmym tygodniu ciąży bije z częstotliwością od stu dziesięciu do stu sześćdziesięciu uderzeń na minutę. W powodu małej ilości miejsca w brzuszku maluchowi zrobiło się już ciasno.

Jak zmienia się ciało przyszłej mamy?

 

W tym tygodniu kości miednicy przyszłej mamy są już szeroko rozstawione. Przyrost wagi zahamował się, dlatego też koniec z dodatkowymi kilogramami. Duży brzuch może być przyczyną utraty poczucia równowagi, dlatego przyszła mama powinna uważać , aby się nie przewrócić i nie doznać urazu.  Dziecko powoduje , że zwiększa się ucisk na pęcherz. W wyniku tego częstotliwość wizyt w toalecie znacznie się zwiększy. Większość mam ma uczucie, że dziecko zaraz wyleci,  jednak nic bardziej mylnego. W tych ostatnich tygodniach kobieta może czuć się ociężała i zmęczona. Wypoczynek odgrywa ważną rolę, ponieważ niedługo nadejdzie dzień porodu, podczas którego przyszła mama będzie potrzebowała sporo sił niezbędnych do urodzenia swojej pociechy.

 

Rozwój maluszka

 

W ostatnich tygodniach ciąży wciąż trwa proces gromadzenia się tkanki tłuszczowej pod skórą maleństwa. Jeśli nie występują żadne ewentualne problemy z łożyskiem dziecko nadal będzie rosło i przybierało na wadze. Tłuszcz, który się gromadzi wpływa na powstanie fałdek, które są charakterystyczne dla noworodków. Maluszek posiada około trzystu kości, które z czasem się zrastają, w przypadku osób dorosłych ich ilość wynosi około dwustu.

 

Wygląd dziecka

 

Policzki malucha zrobiły się bardziej zaokrąglone, a meszek, który pokrywał jego ciało już prawie zniknął oprócz cienkiej warstwy na ramionach, za uszkami, a także na górnej części pleców. Ciałko dziecka jest wciąż pokryte mazią płodową, której zadaniem jest ochrona jego wrażliwej skóry. Maluch mierzy już około czterdziestu siedmiu centymetrów, a jego waga wynosi ponad trzy kilogramy.  Przez małą ilość miejsca w brzuchu dziecko nie może wykonywać już swobodnych ruchów, dlatego też jego ciało jest skulone, a swoją brodą dotyka klatki piersiowej. Energiczne ruchy uniemożliwiają  dziecku kolanka, które ma podciągnięte pod swój brzuszek.

Login to post comments

Wyraź opinię

Czy uważasz, że studia są potrzebne aby zrobić karierę?
 
 
 
Kategoria: Edukacja
Najnowsze komentarze:

Re: Wasz ostatni zakup. View the latest post
Ja kupiłam rewelacyjne kosmetyki http://jejustore.pl/....

Re: Biznes - i co dalej? View the latest post
Tylko po co od razu księgowa jak mozesz zaopatrzysz...

faktura View the latest post
Szukam programu do wystawiania faktur. U nich widziałam...

komunia View the latest post
Za 2 lata mamay komunie córeczki. Sale juz wybrałam...

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Perfumeriapasja.pl Pierwsze objawy ciąży Privat Rengøring service Pasja.org Zostań PARTNEREM