Imieniny: Anety BogdanaKonkursy

Polacy bawią się kolorami w konkursie Dekoral Fashion
Co łączy Lublin z Wrocławiem, a Łódź z Poznani[...]
1000zł do wydania w H&M
Weź udział w konkursie i wygraj bon o wartości aż 1000[...]

Popularne

Co jeść w ciąży?
Spodziewasz się dziecka i nie wiesz, jak ułożyć sw&oac[...]
Pierwsze objawy ciąży
Od momentu zapłodnienia komórki jajowej dochodzi d[...]
Zatrucie ciążowe
Jednym z powikłań dotyczących ciąży i niebezpiecznych[...]
Ciąża pozamaciczna
Narządem w którym powinien rozwijać się pł&oacu[...]
Farbowanie włosów w ciąży
Jak powszechnie wiadomo, kobieta podczas ciąży powinna w[...]
Czego nie jeść w ciąży?
Już od momentu poczęcia każda matka zdaje sobie sprawę[...]
wtorek, 24 kwietnia 2012 16:39

37 Tydzień ciąży

Napisane przez  Małgorzata Florków
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W 37 tygodniu ciąży organizm przyszłej mamy jest bardzo obciążony, a jej serce zaczęło pompować znacznie większą ilość krwi. Na tym etapie ciąży ważną rolę odgrywa odpowiedni wypoczynek. Do końca ciąży przyszła mama z pewnością będzie odczuwać ucisk w dole brzucha. Maluch pod każdym względem jest przygotowany do przyjścia na świat, ale nadal z dnia na dzień ilość tkanki tłuszczowej zwiększa się.

Nieustające zmiany

 

Z tygodnia na tydzień organizm przyszłej mamy stawał się coraz bardziej obciążony, a jej serce zaczęło pompować o czterdzieści pięć procent więcej krwi niż wcześniej. Przed zbliżającym się porodem ważną rolę odgrywa wypoczynek. Główka malucha zaczyna naciskać na kość co skutkuje rozciąganiem więzadeł w miednicy. W ostatnich tygodniach ciąży przyszła mama może odczuwać ucisk w podbrzuszu. To nieprzyjemne uczucie będzie nasilało się z dnia na dzień, aż do momentu porodu. Mogą wystąpić także rwy kulszowe, czyli osłabienie mięśni, drętwienie oraz mrowienie. Podczas tych dolegliwości mogą pojawić się także bóle w nogach, dlatego też mogą wystąpić  problemy z chodzeniem. Przyszłe mamy w ostatnich tygodniach ciąży mają zmienne nastroje , które są związane z lękiem dotyczącym bliskiego porodu.

 

Rozwój dziecka

 

W 37 tygodniu ciąży główny rozwój malucha już się zakończył, dzięki czemu jest on w pełni przygotowany do życia poza organizmem swojej mamy. W ostatnich tygodniach dziecka nabiera sił oraz tkanki tłuszczowej. Maluch przybiera koło dwudziestu pięciu gram dziennie. Tłuszcz odgrywa ważną rolę, ponieważ jest niezbędny do utrzymania stałej temperatury ciała, a także poziomu glukozy we krwi.  Tempo wzrostu malucha znacznie zmalało,  a jego komórki mózgowe wciąż się rozwijają . W przypadku chłopców, w trzydziestym siódmym tygodniu ciąży jądra zstępują do moszny. Dziecko wygląda już jak noworodek, a waży około trzech kilogramów. Maluch mierzy już mniej więcej pięćdziesiąt centymetrów łącznie z wyprostowanymi nóżkami, jednak nie ma już na to miejsca w brzuszku swojej  mamy. W 37 tygodniu ciąży główka maleństwa zaczyna się obniżać i znajduje się już między kośćmi macicy przyszłej mamy. Z powodu niewielkiej ilości miejsca w brzuchu dziecko może wydawać się mniej aktywne, jednak nie ma ono odpowiedniej ilości miejsca na wykonywanie swobodnych ruchów.

 

Login to post comments

Wyraź opinię

Czy pięknej kobiecie łatwiej zdobyć pracę?
 
 
Kategoria: Kobieta
Najnowsze komentarze:

Re: Meble kuchenne View the latest post
Dodałbym jeszcze do tego Interio w Domotece ;). Bardzo...

Re: Sklep z meblami View the latest post
Ja ostatnio szukałam różnych mebli. Nie mogłam się...

Re: podróżowanie z dziećmi View the latest post
Jest to niewątpliwie ciekawa alternatywa dla typowych...

Re: Ból głowy View the latest post
Środków które pozwalają zwalczyć taką dolegliwość jest...

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Perfumeriapasja.pl Pierwsze objawy ciąży Privat Rengøring service Pasja.org Zostań PARTNEREM