Imieniny: Romany DamianaKonkursy

Polacy bawią się kolorami w konkursie Dekoral Fashion
Co łączy Lublin z Wrocławiem, a Łódź z Poznani[...]
1000zł do wydania w H&M
Weź udział w konkursie i wygraj bon o wartości aż 1000[...]

Popularne

Co jeść w ciąży?
Spodziewasz się dziecka i nie wiesz, jak ułożyć sw&oac[...]
Pierwsze objawy ciąży
Od momentu zapłodnienia komórki jajowej dochodzi d[...]
Zatrucie ciążowe
Jednym z powikłań dotyczących ciąży i niebezpiecznych[...]
Ciąża pozamaciczna
Narządem w którym powinien rozwijać się pł&oacu[...]
Farbowanie włosów w ciąży
Jak powszechnie wiadomo, kobieta podczas ciąży powinna w[...]
Czego nie jeść w ciąży?
Już od momentu poczęcia każda matka zdaje sobie sprawę[...]
wtorek, 24 kwietnia 2012 16:39

37 Tydzień ciąży

Napisane przez  Małgorzata Florków
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W 37 tygodniu ciąży organizm przyszłej mamy jest bardzo obciążony, a jej serce zaczęło pompować znacznie większą ilość krwi. Na tym etapie ciąży ważną rolę odgrywa odpowiedni wypoczynek. Do końca ciąży przyszła mama z pewnością będzie odczuwać ucisk w dole brzucha. Maluch pod każdym względem jest przygotowany do przyjścia na świat, ale nadal z dnia na dzień ilość tkanki tłuszczowej zwiększa się.

Nieustające zmiany

 

Z tygodnia na tydzień organizm przyszłej mamy stawał się coraz bardziej obciążony, a jej serce zaczęło pompować o czterdzieści pięć procent więcej krwi niż wcześniej. Przed zbliżającym się porodem ważną rolę odgrywa wypoczynek. Główka malucha zaczyna naciskać na kość co skutkuje rozciąganiem więzadeł w miednicy. W ostatnich tygodniach ciąży przyszła mama może odczuwać ucisk w podbrzuszu. To nieprzyjemne uczucie będzie nasilało się z dnia na dzień, aż do momentu porodu. Mogą wystąpić także rwy kulszowe, czyli osłabienie mięśni, drętwienie oraz mrowienie. Podczas tych dolegliwości mogą pojawić się także bóle w nogach, dlatego też mogą wystąpić  problemy z chodzeniem. Przyszłe mamy w ostatnich tygodniach ciąży mają zmienne nastroje , które są związane z lękiem dotyczącym bliskiego porodu.

 

Rozwój dziecka

 

W 37 tygodniu ciąży główny rozwój malucha już się zakończył, dzięki czemu jest on w pełni przygotowany do życia poza organizmem swojej mamy. W ostatnich tygodniach dziecka nabiera sił oraz tkanki tłuszczowej. Maluch przybiera koło dwudziestu pięciu gram dziennie. Tłuszcz odgrywa ważną rolę, ponieważ jest niezbędny do utrzymania stałej temperatury ciała, a także poziomu glukozy we krwi.  Tempo wzrostu malucha znacznie zmalało,  a jego komórki mózgowe wciąż się rozwijają . W przypadku chłopców, w trzydziestym siódmym tygodniu ciąży jądra zstępują do moszny. Dziecko wygląda już jak noworodek, a waży około trzech kilogramów. Maluch mierzy już mniej więcej pięćdziesiąt centymetrów łącznie z wyprostowanymi nóżkami, jednak nie ma już na to miejsca w brzuszku swojej  mamy. W 37 tygodniu ciąży główka maleństwa zaczyna się obniżać i znajduje się już między kośćmi macicy przyszłej mamy. Z powodu niewielkiej ilości miejsca w brzuchu dziecko może wydawać się mniej aktywne, jednak nie ma ono odpowiedniej ilości miejsca na wykonywanie swobodnych ruchów.

 

Login to post comments

Wyraź opinię

Dobry kochanek tylko z:
 
 
 
 
 
 
 
 
Kategoria: Miłość i sex
Najnowsze komentarze:

EIDO View the latest post
Na stronie https://eido.pl/ trafiłam na bardzo fajne...

wfirma.pl View the latest post
Chciałabym samodzielne prowadzić sobie księgowość....

Re: Parca jako niania View the latest post
Umowa, ważna rzecz nawet ta o dzieło. Wzór znajdziesz...

Re: Praca przy orzechach -wyzysk? View the latest post
Jest tyle innych możliwości, chociażby praca zdalna....

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Perfumeriapasja.pl Pierwsze objawy ciąży Privat Rengøring service Pasja.org Zostań PARTNEREM