Imieniny: Anety BogdanaKonkursy

Polacy bawią się kolorami w konkursie Dekoral Fashion
Co łączy Lublin z Wrocławiem, a Łódź z Poznani[...]
1000zł do wydania w H&M
Weź udział w konkursie i wygraj bon o wartości aż 1000[...]

Popularne

Co jeść w ciąży?
Spodziewasz się dziecka i nie wiesz, jak ułożyć sw&oac[...]
Pierwsze objawy ciąży
Od momentu zapłodnienia komórki jajowej dochodzi d[...]
Zatrucie ciążowe
Jednym z powikłań dotyczących ciąży i niebezpiecznych[...]
Ciąża pozamaciczna
Narządem w którym powinien rozwijać się pł&oacu[...]
Farbowanie włosów w ciąży
Jak powszechnie wiadomo, kobieta podczas ciąży powinna w[...]
Czego nie jeść w ciąży?
Już od momentu poczęcia każda matka zdaje sobie sprawę[...]
wtorek, 24 kwietnia 2012 11:07

35 Tydzień ciąży

Napisane przez  Małgorzata Florków
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

W 35 tygodniu ciąży szyjka macicy może się skrócić, co może świadczyć o wcześniejszym porodzie. Większość mam w tym okresie ciąży odczuwa lęk przed nieuniknionym porodem, dlatego też mogą cierpieć na bezsenność. W trzydziestym piątym tygodniu ciąży pokaźny brzuszek może być przyczyną bólów pleców. Dzięki temu, że maluch zaczyna nabierać ciałka staje się bardziej okrągły i pucołowaty.

Zmiany  organizmie kobiety

 

W 35 tygodniu ciąży szyjka macicy może zacząć się skracać oraz rozwierać, co jest sygnałem o wcześniejszym porodzie. Podczas końcowego etapu ciąży konieczne są częste wizyty u lekarze ginekologa, który będzie nadzorował sytuację. W trzydziestym piątym tygodniu ciąży przyszła mama może mieć problemy ze spaniem , a także odczuwać strach przed porodem, który za kilka tygodni nastąpi. Kobiety będące na tym etapie ciąży odczuwają częstszą potrzebę oddawania moczu, ponieważ coraz większe dziecko naciska na pęcherz moczowy. Brzuszek sporych rozmiarów może być przyczyną uciążliwych  bólów pleców.

 

Zmiany w organizmie dziecka

 

Z dnia na dzień maluch staje się coraz większy, chociaż w tym tygodniu tempo wzrostu nieco wyhamowało. Maluch nabiera więcej tłuszczyku, dzięki czemu staje się bardziej okrągły. Organizm dziecka magazynuje komórki tłuszczowe w szczególności na jego ramionkach. Oprócz płuc wszystkie narządy maluszka są już w pełni ukształtowane. Proces dojrzewania płuc trwa do ostatniego tygodnia ciąży. Dzięki temu, że będą one w pełni rozwinięte maluch będzie w stanie samodzielnie oddychać. Dziecko w trzydziestym piątym tygodniu ciąży wyglądem przypomina noworodka, a jego skóra jest gładka i posiada fałdki. Włoski malucha ciągle rosną i mają już mniej więcej kilkanaście milimetrów. Skóra dziecka jest wciąż pokryta mazią płodową, która w wolnym tempie rozpuszcza się w płynie owodniowym. Maluszek stale przybiera na wadze i waży już około dwóch i pół kilograma, a jego wzrost wynosi czterdzieści pięć centymetrów łącznie z wyprostowanymi nóżkami. W brzuszku swojej mamy dziecko rusza się oraz robi  przeróżne miny. Bardzo często reaguje również na dźwięki , w przypadku hałasu stanowczo zaprotestuje gwałtownym ruchem lub kopaniem, a także podskakuje pomimo małej ilości miejsca w brzuchu mamy.

 

Login to post comments

Wyraź opinię

Czy wierzysz w Mikołaja?
 
 
 
Kategoria: Rozrywka
Najnowsze komentarze:

Re: Meble kuchenne View the latest post
Dodałbym jeszcze do tego Interio w Domotece ;). Bardzo...

Re: Sklep z meblami View the latest post
Ja ostatnio szukałam różnych mebli. Nie mogłam się...

Re: podróżowanie z dziećmi View the latest post
Jest to niewątpliwie ciekawa alternatywa dla typowych...

Re: Ból głowy View the latest post
Środków które pozwalają zwalczyć taką dolegliwość jest...

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Perfumeriapasja.pl Pierwsze objawy ciąży Privat Rengøring service Pasja.org Zostań PARTNEREM