Imieniny: Anety BogdanaKonkursy

Polacy bawią się kolorami w konkursie Dekoral Fashion
Co łączy Lublin z Wrocławiem, a Łódź z Poznani[...]
1000zł do wydania w H&M
Weź udział w konkursie i wygraj bon o wartości aż 1000[...]

Popularne

Co jeść w ciąży?
Spodziewasz się dziecka i nie wiesz, jak ułożyć sw&oac[...]
Pierwsze objawy ciąży
Od momentu zapłodnienia komórki jajowej dochodzi d[...]
Zatrucie ciążowe
Jednym z powikłań dotyczących ciąży i niebezpiecznych[...]
Ciąża pozamaciczna
Narządem w którym powinien rozwijać się pł&oacu[...]
Farbowanie włosów w ciąży
Jak powszechnie wiadomo, kobieta podczas ciąży powinna w[...]
Czego nie jeść w ciąży?
Już od momentu poczęcia każda matka zdaje sobie sprawę[...]
wtorek, 24 kwietnia 2012 08:44

33 Tydzień ciąży

Napisane przez  Małgorzata Florków
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Przyszła mama w 33 tygodniu ciąży może czuć się ociężała i niezdarna w wyniku zmiany ośrodka ciężkości. W tym tygodniu ciąży nieodłącznym elementem jest zwiększone parcie na pęcherz oraz uciążliwa zgaga. U dziecka nadal rozwija się system immunologiczny, a także płuca. Z tygodnia na tydzień maluch staje się silniejszy, aby po porodzie mógł samodzielnie żyć poza brzuszkiem swojej mamy.

Zmiany w ciele przyszłej mamy

 

Macica przyszłej mamy znajduje się wysoko nad jej pępkiem. Większość kobiet od początku ciąży do tego momentu tyje około dziesięciu kilogramów, ale jest to zależne od indywidualnych predyspozycji. Z powodu coraz większego brzuszka kobieta może czuć się ociężała i zmęczona. Niektóre kobiety będące w 33 tygodniu ciąży mają zmienne nastroje wynikające ze zbliżającego się porodu. Przyszła mama może mieć  napady złości lub płaczu, jednak jest to całkowicie zrozumiałe i normalne. . Dziecko jest coraz większe , dlatego też w wyniku zwiększonego parcia na pęcherz przyszła mama może odczuwać częstszą potrzebę oddawania moczu. Żołądek jest wypychany ku górze , dlatego też może pojawić się niestrawność i uciążliwa zgaga.

 

Jak zmienia się dziecko?

 

Maluch z tygodnia na tydzień intensywnie rośnie, staje się coraz większy, grubszy i silniejszy. Dzięki temu po porodzie będzie mógł utrzymać odpowiednią temperaturę ciała, zwalczać infekcje, a także prawidłowo się rozwijać. Wciąż trwa proces rozwoju systemu immunologicznego malucha. Jego główne organy są już bardzo dobrze wykształcone, ale wciąż dojrzewają jego płuca. Dziecko w trzydziestym trzecim tygodniu ciąży wygląda prawie jak noworodek, jest jednak mniejszy i delikatniejszy. Wyniku nagromadzenia tkanki tłuszczowej skóra malucha może być bledsza. Jednak dzięki niej skóra stała się gładsza, a maluch stał się okrąglejszy. Na jego łokciach , kolanach, szyi oraz nadgarstkach pojawiły się charakterystyczne fałdki. Dziecko waży już około dwóch kilogramów i mierzy około trzydziestu trzech centymetrów w pozycji skulonej.

 

Co potrafi maluch?

 

Dziecko pomimo coraz mniejszej ilości miejsca jest nadal aktywne, wierci się oraz przekręca. Przyszła mama może wyraźnie poczuć jak jej pociecha kopie ją w brzuszek i naciska swoją pupą na żebra.

 

Login to post comments

Wyraź opinię

Czy uważasz, że studia są potrzebne aby zrobić karierę?
 
 
 
Kategoria: Edukacja
Najnowsze komentarze:

Re: Meble kuchenne View the latest post
Dodałbym jeszcze do tego Interio w Domotece ;). Bardzo...

Re: Sklep z meblami View the latest post
Ja ostatnio szukałam różnych mebli. Nie mogłam się...

Re: podróżowanie z dziećmi View the latest post
Jest to niewątpliwie ciekawa alternatywa dla typowych...

Re: Ból głowy View the latest post
Środków które pozwalają zwalczyć taką dolegliwość jest...

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Perfumeriapasja.pl Pierwsze objawy ciąży Privat Rengøring service Pasja.org Zostań PARTNEREM