Imieniny: Marka GabrielaKonkursy

Polacy bawią się kolorami w konkursie Dekoral Fashion
Co łączy Lublin z Wrocławiem, a Łódź z Poznani[...]
1000zł do wydania w H&M
Weź udział w konkursie i wygraj bon o wartości aż 1000[...]

Popularne

Co jeść w ciąży?
Spodziewasz się dziecka i nie wiesz, jak ułożyć sw&oac[...]
Pierwsze objawy ciąży
Od momentu zapłodnienia komórki jajowej dochodzi d[...]
Zatrucie ciążowe
Jednym z powikłań dotyczących ciąży i niebezpiecznych[...]
Ciąża pozamaciczna
Narządem w którym powinien rozwijać się pł&oacu[...]
Farbowanie włosów w ciąży
Jak powszechnie wiadomo, kobieta podczas ciąży powinna w[...]
Czego nie jeść w ciąży?
Już od momentu poczęcia każda matka zdaje sobie sprawę[...]
poniedziałek, 23 kwietnia 2012 16:00

32 Tydzień ciąży

Napisane przez  Małgorzata Florków
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Już coraz bliżej rozwiązania, w tych ostatnich tygodniach ciąży przyszła mama może czuć się zmęczona co jest wynikiem częstych bóli głowy i brzucha, puchnących kończyn, a także zgagi.

Zbliżający się poród

 

Brzuszek w 32 tygodniu ciąży jest już pokaźnych rozmiarów, dlatego też przyszła mama może tracić poczucie równowagi. Ważne jest by kobieta w tym okresie ciąży uważała na siebie i unikała niebezpiecznych sytuacji w, których jest narażona na upadek . Od początku ciąży do trzydziestego drugiego tygodnia przyszła mama mogła przytyć około ośmiu kilogramów. Większość kobiet w tym okresie ciąży skarży się na puchnące nogi, bóle w podbrzuszu, bóle głowy, a także mdłości. W przypadku , gdy wyżej wymienione objawy nasilają się konieczna jest konsultacja z lekarzem, ponieważ może to świadczyć o stanie przed rzucawkowym , który stanowi zagrożenie dla matki oraz jej dziecka. U kobiet będących w trzydziestym drugim tygodniu ciąży zwiększa się ilość białawej wydzieliny z dróg rodnych, a także nasila się zmęczenie, dlatego też ważną rolę odgrywa odpowiedni odpoczynek.

 

Rozwój malucha

 

W tym tygodniu słuch malucha znacznie się wyostrzył, dlatego też słyszy on o wiele więcej dźwięków dobiegających z otoczenia. Dziecko może słyszeć już burczenie w brzuszku swojej mamy, bicie jej serca, a także przepływającą krew przez pępowinę. Płuca dziecka są nadał pokryte surfakantem. W trzydziestym drugim tygodniu ciąży dojrzewa układ oddechowy maleństwa, dzięki temu po urodzeniu będzie ono w stanie samodzielnie oddychać. Dziecko w tym tygodniu ciąży swoim wyglądem przypomina mniejsze wydanie noworodka tuż po urodzeniu. Maluch jest wciąż delikatny, a w okolicach górnej części ud, a także na ramionach pojawiają się fałdy , które są wynikiem zwiększonej ilości tkanki tłuszczowej. Na główce maleństwa rosną włoski. Na zewnętrznej części ramion oraz tylnej części barków znajduje cienka warstwa meszku. Maluch w 32 tygodniu ciąży waży mniej więcej 1, 8 kilogramy, a mierzy czterdzieści jeden centymetrów łącznie z wyprostowanymi nóżkami. Wielkość dziecka nie pozwala mu już na pływanie w płynie owodniowym, dlatego też większość czasu spędza leżąc w macicy swojej mamy główka skierowaną do dołu. W takiej właśnie pozycji dziecko pojawi się na świecie. Przyszła mama coraz częściej odczuwa ruchy maleństwa, gdyż często kopie i rozpycha się łokciami.

 

Login to post comments

Wyraź opinię

Nowe edycje klasycznych zapachów
Czy jesteś za tym, aby klasyki takie jak No. 5, Samsara czy Shalimar za sprawą nowych edycji były dostosowywane do "wymagań" XXI wieku?
 
 
 
Kategoria: Perfumy
Najnowsze komentarze:

Re: Sukienka ślubna View the latest post
Trochę zbyt ogólne pytanie - przecież to jest zależne...

Re: Ile kosztować może ślub? View the latest post
Dziwne trochę pytanie bo tak jeden sobie zamówi zespół...

Zabawki na Wielkanoc View the latest post
Gdybyście szukali pomysłu na prezent dla dziecka na...

Szkoła coachów View the latest post
Nie wiesz gdzie znaleźć profesjonalnego coacha? Polecam...

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Perfumeriapasja.pl Pierwsze objawy ciąży Privat Rengøring service Pasja.org Zostań PARTNEREM