Imieniny: Anety BogdanaKonkursy

Polacy bawią się kolorami w konkursie Dekoral Fashion
Co łączy Lublin z Wrocławiem, a Łódź z Poznani[...]
1000zł do wydania w H&M
Weź udział w konkursie i wygraj bon o wartości aż 1000[...]

Popularne

Co jeść w ciąży?
Spodziewasz się dziecka i nie wiesz, jak ułożyć sw&oac[...]
Pierwsze objawy ciąży
Od momentu zapłodnienia komórki jajowej dochodzi d[...]
Zatrucie ciążowe
Jednym z powikłań dotyczących ciąży i niebezpiecznych[...]
Ciąża pozamaciczna
Narządem w którym powinien rozwijać się pł&oacu[...]
Farbowanie włosów w ciąży
Jak powszechnie wiadomo, kobieta podczas ciąży powinna w[...]
Czego nie jeść w ciąży?
Już od momentu poczęcia każda matka zdaje sobie sprawę[...]
niedziela, 22 kwietnia 2012 14:04

29 Tydzień ciąży

Napisane przez  Małgorzata Florków
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Większość kobiet będących w 29 tygodniu ciąży odczuwa zgagę oraz brak apetytu , który jest wynikiem coraz większego brzuszka uciskającego na żołądek.

Nieustające zmiany

 

Coraz większa macica uciska na narządy wewnętrzne co skutkuje wypychaniem żołądka ku górze. W wyniku tego mogą wystąpić uporczywe dolegliwości takie jak zgaga, która powstaje na skutek cofania się kwasów żołądkowych do przełyku. Coraz większy brzuszek przyczynił się także do zmiany ciężkości ciała oraz wynikających z tego bólów pleców.  W dwudziestym dziewiątym tygodniu ciąży na nogach przyszłej mamy mogą pojawić się żylaki. Żylaki są wynikiem zwiększonej objętości krwi w organizmie kobiety, a także działania hormonów ciążowych, które są odpowiedzialne za rozluźnienie żył. W większości przypadków żylaki znikają po porodzie.

 

Odczucia przyszłej mamy

 

W 29 tygodniu ciąży kobieta może mieć zmienne nastroje, które wynikają ze zbliżającego się porodu. Czasami przyszła mama może odczuwać silne zmęczenie i mieć trudność ze złapaniem oddechu. W tym okresie ciąży ważną rolę odgrywa odpoczynek , który pozwoli na zebranie sił. Przyszła mama może cierpieć na bezsenność, która jest wynikiem dużej aktywności dziecka. W dwudziestym dziewiątym tygodniu ciąży kobieta odczuwa konieczność częstszego oddawaniu moczu w nocy co także wpływa na jej zmęczenie.

 

 

Intensywny rozwój malucha

 

W 29 tygodniu ciąży dojrzewają płuca dziecka. Wciąż trwa proces magazynowania tkanki tłuszczowej, która umożliwia maluchowi utrzymanie właściwej temperatury ciała po jego urodzeniu. W tym tygodniu maluch potrafi już skupić swój wzrok na jednym punkcie , a także mrugać powiekami. Ciało dziecka rośnie mniej więcej centymetr na tydzień. Główka oraz kończyny malucha są już w pełni proporcjonalne do ciała dziecka. Dzięki tkance tłuszczowej jego skóra jest mniej pomarszczona, a dzięki temu, że stała się grubsza nie ma na niej uwidocznionych sieci naczyń krwionośnych. W dwudziestym dziewiątym tygodniu ciąży dziecko waży mniej więcej 1,3 kg , a mierzy około trzydzieści siedem centymetrów łącznie z wyprostowanymi nóżkami. Pomimo coraz mniejszej ilości miejsca w brzuchy dziecko nadal może się poruszać,  obracać i wiercić, gdy jego mama odpoczywa i nabiera sił. Maluch także bardzo często ssie palca.

 

Login to post comments

Wyraź opinię

Mój ślub marzeń tylko w
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kategoria: Miłość i sex
Najnowsze komentarze:

Re: Meble kuchenne View the latest post
Dodałbym jeszcze do tego Interio w Domotece ;). Bardzo...

Re: Sklep z meblami View the latest post
Ja ostatnio szukałam różnych mebli. Nie mogłam się...

Re: podróżowanie z dziećmi View the latest post
Jest to niewątpliwie ciekawa alternatywa dla typowych...

Re: Ból głowy View the latest post
Środków które pozwalają zwalczyć taką dolegliwość jest...

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Perfumeriapasja.pl Pierwsze objawy ciąży Privat Rengøring service Pasja.org Zostań PARTNEREM