Imieniny: Lucji OtyliiKonkursy

Polacy bawią się kolorami w konkursie Dekoral Fashion
Co łączy Lublin z Wrocławiem, a Łódź z Poznani[...]
1000zł do wydania w H&M
Weź udział w konkursie i wygraj bon o wartości aż 1000[...]

Popularne

Co jeść w ciąży?
Spodziewasz się dziecka i nie wiesz, jak ułożyć sw&oac[...]
Pierwsze objawy ciąży
Od momentu zapłodnienia komórki jajowej dochodzi d[...]
Zatrucie ciążowe
Jednym z powikłań dotyczących ciąży i niebezpiecznych[...]
Ciąża pozamaciczna
Narządem w którym powinien rozwijać się pł&oacu[...]
Farbowanie włosów w ciąży
Jak powszechnie wiadomo, kobieta podczas ciąży powinna w[...]
Czego nie jeść w ciąży?
Już od momentu poczęcia każda matka zdaje sobie sprawę[...]
piątek, 20 kwietnia 2012 16:53

27 Tydzień ciąży

Napisane przez  Małgorzata Florków
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W 27 tygodniu ciąży macica przyszłej mamy ma już wielkość dyni. W tym okresie ciąży kobieta może cieszyć się dość pokaźnym brzuszkiem i pełnymi piersiam

 

Zmiany w organizmie kobiety

 

W tym tygodniu dno macicy przyszłej mamy jest już wyczuwalne mniej więcej na wysokość  siedmiu centymetrów nad pępkiem, natomiast odległość dna macicy od spojenia łonowego wynosi około dwudziestu siedmiu centymetrów. Z tygodnia na tydzień brzuch oraz piersi przyszłej mamy stają się coraz większe. Otoczka wokół sutka staje się coraz bardziej ciemniejsza i zatacza większy krąg na skórze piersi, które są coraz bardziej pełniejsze.

 

Odczucia przyszłej mamy

 

Większość kobiet będących w dwudziestym siódmym tygodniu ciąży odczuwa przypływ energii i cieszy się dobrym samopoczuciem. Z tygodnia na tydzień przyszłej mamie przybywa kilogramów co może skutkować trudnością z chodzeniem, schylaniem się oraz siadaniem. Ważne jest, by w tym okresie ciąży kobieta dużo odpoczywała , ponieważ zbyt duży wysiłek fizyczny może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych zarówno dla dziecka jak i jego mamy. Dziecko staje się coraz większe, dlatego też jego ciężar może wywierać duży nacisk na główne żyły miednicy, co może skutkować wystąpieniem hemoroidów.

 

Jak rozwija się maluch?

 

W dwudziestym siódmym tygodniu ciąży wciąż trwa proces kostnienia i wzrost kości maluszka. Z dnia na dzień jego mięśnie oraz narządy wewnętrzne stają się coraz większe i silniejsze. Pod skórą dziecka nadal gromadzi się tkanka tłuszczowa, której zadaniem jest ochrona dziecka po urodzeniu. Z tygodnia na tydzień płuca, wątroba oraz układ immunologiczny dziecka udoskonalają się. W  tym tygodniu następuje proces wykształcania siatkówki oka. Dziecko ma już otwarte oczy i zaczyna mrugać powiekami. Jego wygląd zewnętrzny jest zbliżony do wyglądu noworodka tuż po urodzeniu. Dziecko waży już około jednego kilograma i mierzy  mniej więcej trzydzieści cztery centymetry wraz z wyprostowanymi nóżkami. Aktywność malucha zwiększa się , gdy jego mama odpoczywa lub śpi. Dziecko reaguje już na bodźce akustyczne, dlatego też przyszła mama powinna do niego mówić i włączać mu spokojną, relaksacyjną muzykę.

 

O czym należy pamiętać?

 

Przyszła mama u, której wystąpiły hemoroidy powinna dużo pić i spożywać produkty wysokobłonnikowe dzięki, którym uniknie  zaparć, które zwiększają dyskomfort wynikający z utrudnionym wypróżnianiem się. Ważne jest by regularnie wykonywać ćwiczenia Kegla i szczególnie dbać  o higienę okolic krocza.

 

Login to post comments

Wyraź opinię

Jaki typ urody
Jaki typ urody
 
Blondyn (0 głosy)
 
Brunet (3 głosy)
 
Szatyn (0 głosy)
 
Rudy (0 głosy)
 
Łysy (0 głosy)
Kategoria: Mężczyźni
Najnowsze komentarze:

Re: Wasz ostatni zakup. View the latest post
Ja kupiłam rewelacyjne kosmetyki http://jejustore.pl/....

Re: Biznes - i co dalej? View the latest post
Tylko po co od razu księgowa jak mozesz zaopatrzysz...

faktura View the latest post
Szukam programu do wystawiania faktur. U nich widziałam...

komunia View the latest post
Za 2 lata mamay komunie córeczki. Sale juz wybrałam...

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Perfumeriapasja.pl Pierwsze objawy ciąży Privat Rengøring service Pasja.org Zostań PARTNEREM