Imieniny: Anety BogdanaKonkursy

Polacy bawią się kolorami w konkursie Dekoral Fashion
Co łączy Lublin z Wrocławiem, a Łódź z Poznani[...]
1000zł do wydania w H&M
Weź udział w konkursie i wygraj bon o wartości aż 1000[...]

Popularne

Co jeść w ciąży?
Spodziewasz się dziecka i nie wiesz, jak ułożyć sw&oac[...]
Pierwsze objawy ciąży
Od momentu zapłodnienia komórki jajowej dochodzi d[...]
Zatrucie ciążowe
Jednym z powikłań dotyczących ciąży i niebezpiecznych[...]
Ciąża pozamaciczna
Narządem w którym powinien rozwijać się pł&oacu[...]
Farbowanie włosów w ciąży
Jak powszechnie wiadomo, kobieta podczas ciąży powinna w[...]
Czego nie jeść w ciąży?
Już od momentu poczęcia każda matka zdaje sobie sprawę[...]
piątek, 20 kwietnia 2012 16:53

27 Tydzień ciąży

Napisane przez  Małgorzata Florków
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W 27 tygodniu ciąży macica przyszłej mamy ma już wielkość dyni. W tym okresie ciąży kobieta może cieszyć się dość pokaźnym brzuszkiem i pełnymi piersiam

 

Zmiany w organizmie kobiety

 

W tym tygodniu dno macicy przyszłej mamy jest już wyczuwalne mniej więcej na wysokość  siedmiu centymetrów nad pępkiem, natomiast odległość dna macicy od spojenia łonowego wynosi około dwudziestu siedmiu centymetrów. Z tygodnia na tydzień brzuch oraz piersi przyszłej mamy stają się coraz większe. Otoczka wokół sutka staje się coraz bardziej ciemniejsza i zatacza większy krąg na skórze piersi, które są coraz bardziej pełniejsze.

 

Odczucia przyszłej mamy

 

Większość kobiet będących w dwudziestym siódmym tygodniu ciąży odczuwa przypływ energii i cieszy się dobrym samopoczuciem. Z tygodnia na tydzień przyszłej mamie przybywa kilogramów co może skutkować trudnością z chodzeniem, schylaniem się oraz siadaniem. Ważne jest, by w tym okresie ciąży kobieta dużo odpoczywała , ponieważ zbyt duży wysiłek fizyczny może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych zarówno dla dziecka jak i jego mamy. Dziecko staje się coraz większe, dlatego też jego ciężar może wywierać duży nacisk na główne żyły miednicy, co może skutkować wystąpieniem hemoroidów.

 

Jak rozwija się maluch?

 

W dwudziestym siódmym tygodniu ciąży wciąż trwa proces kostnienia i wzrost kości maluszka. Z dnia na dzień jego mięśnie oraz narządy wewnętrzne stają się coraz większe i silniejsze. Pod skórą dziecka nadal gromadzi się tkanka tłuszczowa, której zadaniem jest ochrona dziecka po urodzeniu. Z tygodnia na tydzień płuca, wątroba oraz układ immunologiczny dziecka udoskonalają się. W  tym tygodniu następuje proces wykształcania siatkówki oka. Dziecko ma już otwarte oczy i zaczyna mrugać powiekami. Jego wygląd zewnętrzny jest zbliżony do wyglądu noworodka tuż po urodzeniu. Dziecko waży już około jednego kilograma i mierzy  mniej więcej trzydzieści cztery centymetry wraz z wyprostowanymi nóżkami. Aktywność malucha zwiększa się , gdy jego mama odpoczywa lub śpi. Dziecko reaguje już na bodźce akustyczne, dlatego też przyszła mama powinna do niego mówić i włączać mu spokojną, relaksacyjną muzykę.

 

O czym należy pamiętać?

 

Przyszła mama u, której wystąpiły hemoroidy powinna dużo pić i spożywać produkty wysokobłonnikowe dzięki, którym uniknie  zaparć, które zwiększają dyskomfort wynikający z utrudnionym wypróżnianiem się. Ważne jest by regularnie wykonywać ćwiczenia Kegla i szczególnie dbać  o higienę okolic krocza.

 

Login to post comments

Wyraź opinię

Hot or Not
test
 
 
Kategoria: Redakcja
Najnowsze komentarze:

Re: Meble kuchenne View the latest post
Dodałbym jeszcze do tego Interio w Domotece ;). Bardzo...

Re: Sklep z meblami View the latest post
Ja ostatnio szukałam różnych mebli. Nie mogłam się...

Re: podróżowanie z dziećmi View the latest post
Jest to niewątpliwie ciekawa alternatywa dla typowych...

Re: Ból głowy View the latest post
Środków które pozwalają zwalczyć taką dolegliwość jest...

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Perfumeriapasja.pl Pierwsze objawy ciąży Privat Rengøring service Pasja.org Zostań PARTNEREM