Imieniny: Romany DamianaKonkursy

Polacy bawią się kolorami w konkursie Dekoral Fashion
Co łączy Lublin z Wrocławiem, a Łódź z Poznani[...]
1000zł do wydania w H&M
Weź udział w konkursie i wygraj bon o wartości aż 1000[...]

Popularne

Co jeść w ciąży?
Spodziewasz się dziecka i nie wiesz, jak ułożyć sw&oac[...]
Pierwsze objawy ciąży
Od momentu zapłodnienia komórki jajowej dochodzi d[...]
Zatrucie ciążowe
Jednym z powikłań dotyczących ciąży i niebezpiecznych[...]
Ciąża pozamaciczna
Narządem w którym powinien rozwijać się pł&oacu[...]
Farbowanie włosów w ciąży
Jak powszechnie wiadomo, kobieta podczas ciąży powinna w[...]
Czego nie jeść w ciąży?
Już od momentu poczęcia każda matka zdaje sobie sprawę[...]
środa, 18 kwietnia 2012 13:09

25 Tydzień ciąży

Napisane przez  Małgorzata Florków
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Niektóre kobiety będące w dwudziestym piątym tygodniu ciąży czują się niekiedy niezdarnie. Jest to wynikiem zmiany ośrodka równowagi.

Ciągłe zmiany

 

Wielkość macicy przyszłej mamy z przodu jest już wielkości piłki futbolowej. Z tygodnia na tydzień przybywają kilogramy, a brzuszek staje się coraz większy. Zmiana środka ciężkości znacząco wpływa na utrzymanie równowagi. W dwudziestym czwartym tygodniu ciąży piersi przyszłej mamy zaczynają przygotowywać się do pierwszego karmienia, dlatego też w tym okresie może dojść do wydzielania siary, która jest bogata w przeciwciała.

 

Co czuje przyszła mama?

 

U większości kobiet będących w dwudziestym czwartym tygodniu ciąży żyły w ścianach odbytu zaczynają puchnąć. Może pojawić się także swędzenia oraz wybrzuszenia. Dolegliwości te są wynikiem coraz większego nacisku macicy, a także zwiększonym przepływem krwi w okolicach miednicy. Aż połowa kobiet spodziewających się dziecka cierpi na hemoroidy. Dziecko jest coraz większego, a jego ucisk powoduje zwiększone parcie na pęcherz, dlatego też częste wizyty w toalecie są nieodłącznym elementem ciąży. Większość kobiet w tym okresie ciąży cieszy się dobrym samopoczuciem.

 

Co dzieje się z dzieckiem?

 

Dziecko w 25 tygodniu ciąży jest już całkiem duże, a jego płuca wypełniają już pęcherzyki powietrzne, które są otoczone naczyniami krwionośnymi. Pomimo tego pęcherzyki powietrza są wciąż wypełnione płynem owodniowym. Także w tym tygodniu trwa proces kostnienia, dzięki czemu kości maluszka stają się coraz twardsze. W 25 tygodniu ciąży rozpoczyna się proces powstawania naczyń krwionośnych w skórze, dzięki czemu niedlugo zaróżowi się.

 

Nieustające zmiany w wyglądzie dziecka

 

Głowa maluszka jest nadal nieproporcjonalna w stosunku do ciała. Nóżki oraz rączki dziecka są nadal chude , ponieważ jego tkanka tłuszczowa stanowi tylko jeden procent całkowitej masy ciała. Dzięki pokrywającej ciało dziecka mazi płodowej jest ono skutecznie chronione przed solami mineralnymi, które znajdują się w płynie owodniowym.  Dziecko ma nadal cieniutką i bladą skórę. W dwudziestym piątym tygodniu ciąży maluch waży już od około pięciuset do siedemset gram, a mierzy mniej więcej trzydzieści dwa centymetry łącznie z wyprostowanymi nóżkami. Dziecko kontroluje to co robi w brzuszku swojej mamy. Wyciąga swoje ramiona , dotyka wszystkiego co go otacza, ssie kciuk, a także łapie się za stopy.

 

Login to post comments

Wyraź opinię

McDonald's czy KFC?
Co wolicie ?
 
 
Kategoria: Kulinaria
Najnowsze komentarze:

EIDO View the latest post
Na stronie https://eido.pl/ trafiłam na bardzo fajne...

wfirma.pl View the latest post
Chciałabym samodzielne prowadzić sobie księgowość....

Re: Parca jako niania View the latest post
Umowa, ważna rzecz nawet ta o dzieło. Wzór znajdziesz...

Re: Praca przy orzechach -wyzysk? View the latest post
Jest tyle innych możliwości, chociażby praca zdalna....

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Perfumeriapasja.pl Pierwsze objawy ciąży Privat Rengøring service Pasja.org Zostań PARTNEREM