Imieniny: Anety BogdanaKonkursy

Polacy bawią się kolorami w konkursie Dekoral Fashion
Co łączy Lublin z Wrocławiem, a Łódź z Poznani[...]
1000zł do wydania w H&M
Weź udział w konkursie i wygraj bon o wartości aż 1000[...]

Popularne

Co jeść w ciąży?
Spodziewasz się dziecka i nie wiesz, jak ułożyć sw&oac[...]
Pierwsze objawy ciąży
Od momentu zapłodnienia komórki jajowej dochodzi d[...]
Zatrucie ciążowe
Jednym z powikłań dotyczących ciąży i niebezpiecznych[...]
Ciąża pozamaciczna
Narządem w którym powinien rozwijać się pł&oacu[...]
Farbowanie włosów w ciąży
Jak powszechnie wiadomo, kobieta podczas ciąży powinna w[...]
Czego nie jeść w ciąży?
Już od momentu poczęcia każda matka zdaje sobie sprawę[...]
środa, 18 kwietnia 2012 11:59

24 Tydzień ciąży

Napisane przez  Małgorzata Florków
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

U kobiet w dwudziestym czwartym tygodniu ciąży mogą pojawić się wcześniejsze skurcze porodowe, dlatego też ważną rolę odgrywa stała opieka lekarska.

Zmiany w ciele przyszłej mamy?

 

W 24 tygodniu ciąży brzuch przyszłej mamy jest już widoczny. U niektórych kobiet mogą pojawić się już rozstępy, które są wynikiem coraz bardziej napinającej się skóry. W tym tygodniu może pojawić się już ciemno niebieska linia biegnąca od pępka do kości łonowej, która znika zaraz po porodzie. Pępek przyszłej mamy w dwudziestym czwartym tygodniu ciąży może zrobić się prawie niewidoczny lub wypukły o wyglądzie wentyla.

 

Odczucia kobiety

 

Wiele kobiet w tym okresie ciąży odczuwa objawy przedwczesnego porodu. W większości przypadków objawy te pojawiają się podczas upałów w okresie letnim. Czasami zdarza się, że odwodnienie organizmu przyczynia się do rozpoczęcia przedwczesnego porodu, dlatego też przyszła mama w okresie letnim powinna pić zwiększoną ilość płynów. Przedwczesny poród objawia się bólami, których charakter jest zbliżony do bólów menstruacyjnych, a także skurczami, twardnieniem macicy oraz unoszeniem jej do góry. Kobieta u, której rozpoczął się przedwczesny poród odczuwa tępy ucisk w krzyżu, a  jej wydzielina z pochwy zmieniła się na krwistą. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek wyżej wymienionych objawów przyszła mama powinna niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

 

Rozwój malucha

 

W 24 tygodniu ciąży dziecko jest na tyle ukształtowane, że w przypadku wcześniejszego porodu ma duże szanse na przeżycie pod czujnym okiem specjalistów oddziału intensywnej opieki noworodkowej. W przypadku wcześniaków konieczne jest zastosowanie respiratora, który ułatwi maluchowi oddychanie. Każdego dnia u dziecka rozwija się coraz więcej pęcherzyków płucnych. Maluch w brzuszku swojej mamy poprzez nabieranie oraz uwalnianie z płuc małych ilości płynu owodniowego ćwiczy oddychanie. Kości dziecka stają się coraz twardsze od środka , a ilość mięśni jest już odpowiednia. U malucha w dwudziestym czwartym tygodniu ciąży rytm mózgu wskazuje na taką samą aktywność jak w przypadku noworodka po jego urodzeniu. Ostre dźwięki dobiegające z otoczenia powodują , że następuje wzrost tętna malucha.

 

Jak teraz wygląda dziecko?

 

Twarz dziecka w dwudziestym czwartym tygodniu ciąży wygląda tak samo jak w momencie narodzin, jednak jest trochę mniej zaokrąglona. Maluszek ma nadal zamknięte oczy nad, którymi są wyraźnie widoczne brwi oraz rzęsy. Dziecko jest nadal pokryte maścią płodową. Maluch w dwudziestym czwartym tygodniu ciąży waży około pięciuset pięćdziesięciu  gram, a mierzy mniej więcej trzydzieści centymetrów wraz z wyprostowanymi nóżkami.

 

{loadpositon ciaza-tydzien-po-tygodniu}

Login to post comments

Wyraź opinię

Jeśli szkolenia to tylko
 
 
 
 
 
Kategoria: Edukacja
Najnowsze komentarze:

Re: Meble kuchenne View the latest post
Dodałbym jeszcze do tego Interio w Domotece ;). Bardzo...

Re: Sklep z meblami View the latest post
Ja ostatnio szukałam różnych mebli. Nie mogłam się...

Re: podróżowanie z dziećmi View the latest post
Jest to niewątpliwie ciekawa alternatywa dla typowych...

Re: Ból głowy View the latest post
Środków które pozwalają zwalczyć taką dolegliwość jest...

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Perfumeriapasja.pl Pierwsze objawy ciąży Privat Rengøring service Pasja.org Zostań PARTNEREM