Imieniny: Lucji OtyliiKonkursy

Polacy bawią się kolorami w konkursie Dekoral Fashion
Co łączy Lublin z Wrocławiem, a Łódź z Poznani[...]
1000zł do wydania w H&M
Weź udział w konkursie i wygraj bon o wartości aż 1000[...]

Popularne

Co jeść w ciąży?
Spodziewasz się dziecka i nie wiesz, jak ułożyć sw&oac[...]
Pierwsze objawy ciąży
Od momentu zapłodnienia komórki jajowej dochodzi d[...]
Zatrucie ciążowe
Jednym z powikłań dotyczących ciąży i niebezpiecznych[...]
Ciąża pozamaciczna
Narządem w którym powinien rozwijać się pł&oacu[...]
Farbowanie włosów w ciąży
Jak powszechnie wiadomo, kobieta podczas ciąży powinna w[...]
Czego nie jeść w ciąży?
Już od momentu poczęcia każda matka zdaje sobie sprawę[...]
poniedziałek, 16 kwietnia 2012 15:40

22 Tydzień ciąży

Napisane przez  Małgorzata Florków
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Brzuszek przyszłej mamy z tygodnia na tydzień staje się coraz większy, a ona sama coraz bardziej  przybiera na wadze. W tym tygodniu kobieta może czuć przypływ energii i mieć spore chęci do życia.

Ciągłe zmiany

 

Mniej więcej dwa centymetry nad pępkiem macica przyszłej mamy jest dobrze wyczuwalna. Jej wysokość od spojenia łonowego wynosi już około dwudziestu dwóch centymetrów. Mimo dużego brzuszka, jeszcze daleko do rozwiązania.

 

Co czuje przyszła mama?

 

Większość mam w dwudziestym drugim tygodniu ciąży cieszy się bardzo dobrym samopoczuciem i znacznym przypływem energii. Niektóre kobiety skarżą się na bóle oraz skurcze kończyn, które bardzo często towarzyszą przyszłym mamom podczas ciąży. W drugim trymestrze ciąży do, którego zaliczamy dwudziesty drugi tydzień ciąży kobiety mogą cieszyć się zwiększonym libido, które jest wynikiem zwiększonego ciśnienia krwi w pochwie oraz łechtaczce. Przyszła mama może zacząć się intensywniej pocić, a także coraz częściej uczęstszać do toalety. Częste oddawanie moczu jest wynikiem  uciskania wciąż powiększającej się macicy na pęcherz moczowy. W dwudziestym drugim tygodniu ciąży mogą pojawić się problemy z widzeniem za, które odpowiadają hormony powodujące suchość w oku, a także pogorszenie ostrości widzenia.

 

Rozwój dziecka

 

W dwudziestym drugim tygodniu ciąży u maluszka wykształca się zmysł dotyku. W tym okresie maluch często dotyka swojej twarzy, a także ssie kciuk. Z tygodnia na tydzień dziecko staje się coraz bardziej świadome poruszania swoimi nóżkami i rączkami. Maluch w dwudziestym drugim tygodniu życia słyszy już głośne dźwięki na , które niejednokrotnie energicznie reaguje. Przyszła mama powinna unikać hałasu , gdyż z dnia na dzień słuch malca coraz bardziej się wyostrza, a głośne dźwięki mogą go wystraszyć.

 

Wygląd dziecka

 

Skóra dziecka wisi trochę luźno na jego ciele. Jest to wynikiem niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej. Linie , a także zgięcia na dłoniach dzidziusia stają się coraz bardziej widoczne. Dziecko w dwudziestym drugim tygodniu ciąży ma dobrze widoczne brwi, które często marszczy. W tym tygodniu maluch waży już około trzystu siedemdziesięciu pięciu gram i mierzy od osiemnastu do dwudziestu jeden centymetrów łącznie z wyprostowanymi nóżkami. Dziecko często bawi się nóżkami oraz rączkami poprzez ich krzyżowanie , rozkładanie itd. Maluch z dnia na dzień coraz lepiej kontroluje swoje ruchy. Przyszła mama coraz lepiej czuje jak jej pociecha skacze w brzuszku. Dziecko jest bardzo czułe na dotyk i reaguje na dźwięki dobiegające z otoczenia.

 

Login to post comments

Wyraź opinię

Idealne miejsce na miłość
Idealne miejsce na miłość
 
Sypialnia (1 głosy)
 
Łazienka (0 głosy)
 
Hotel (1 głosy)
 
Łąka (0 głosy)
 
Balkon (0 głosy)
 
Winda (0 głosy)
 
Samochód (0 głosy)
 
Namiot (0 głosy)
 
Podłoga (0 głosy)
 
Samolot (0 głosy)
 
Kino (0 głosy)
 
Kuchnia (0 głosy)
Kategoria: Miłość i sex
Najnowsze komentarze:

Re: Wasz ostatni zakup. View the latest post
Ja kupiłam rewelacyjne kosmetyki http://jejustore.pl/....

Re: Biznes - i co dalej? View the latest post
Tylko po co od razu księgowa jak mozesz zaopatrzysz...

faktura View the latest post
Szukam programu do wystawiania faktur. U nich widziałam...

komunia View the latest post
Za 2 lata mamay komunie córeczki. Sale juz wybrałam...

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Perfumeriapasja.pl Pierwsze objawy ciąży Privat Rengøring service Pasja.org Zostań PARTNEREM