Imieniny: Anety BogdanaKonkursy

Polacy bawią się kolorami w konkursie Dekoral Fashion
Co łączy Lublin z Wrocławiem, a Łódź z Poznani[...]
1000zł do wydania w H&M
Weź udział w konkursie i wygraj bon o wartości aż 1000[...]

Popularne

Co jeść w ciąży?
Spodziewasz się dziecka i nie wiesz, jak ułożyć sw&oac[...]
Pierwsze objawy ciąży
Od momentu zapłodnienia komórki jajowej dochodzi d[...]
Zatrucie ciążowe
Jednym z powikłań dotyczących ciąży i niebezpiecznych[...]
Ciąża pozamaciczna
Narządem w którym powinien rozwijać się pł&oacu[...]
Farbowanie włosów w ciąży
Jak powszechnie wiadomo, kobieta podczas ciąży powinna w[...]
Czego nie jeść w ciąży?
Już od momentu poczęcia każda matka zdaje sobie sprawę[...]
sobota, 14 kwietnia 2012 20:25

20 Tydzień ciąży

Napisane przez  Małgorzata Florków
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W tym tygodniu dno macicy przyszłej mamy znajduje się mniej więcej na  wysokości jej pępka, a jej kształty stają się coraz bardziej zaokrąglone.

Zmiany w organizmie przyszłej mamy

 

Z tygodnia na tydzień dno macicy kobiety będzie się podnosić mniej więcej o centymetr. Teraz znajduje się ono na wysokości pępka, który może być uwypuklony, a jego wygląd jest zbliżony do zatyczki od dętki. Brzuszek mamy z tygodnia na tydzień staje się coraz większy. W dwudziestym tygodniu ciąży przyszła mama może mieć problemy ze wzrokiem. W przypadku kobiet noszących soczewki kontaktowe może wystąpić dyskomfort, ponieważ w gałkach ocznych zmniejsza się ilość płynu. W takim przypadku konieczne jest zrezygnowanie z soczewek i zastosowanie okularów. Niektóre kobiety w dwudziestym tygodniu ciąży mogą skarżyć się na trudności z oddychaniem, które są wynikiem ściśnięcia płuc.

 

Rozwój maluszka

 

W 20 tygodniu ciąży w szczególności rozwijają się płuca, układ immunologiczny oraz pokarmowy. Nerki malucha przez  cały cza pracują, dlatego też wydalają one około dziesięciu do piętnastu mililitrów moczu dziennie. U dziecka w dwudziestym tygodniu ciąży rozwijają się obszary mózgu, które są odpowiedzialne za zmysł wzroku, dotyku, smaku, a także słuchu i powonienia. Tętno dziecka jest na tyle silne, że specjalista może je wyczuć przy pomocy lekarskiego stetoskopu. W przypadku, gdy w brzuchu mamy rozwija się dziewczynką w jej jajnikach znajduje się już mniej więcej sześć milionów jajeczek. W tym tygodniu zaczyna wykształcać się również pochwa.

 

Jak  wygląda dziecko?

 

Dziecko w dwudziestym tygodniu ciąży jest szczupłe, a także bardzo delikatne. Maluch porusza już gałkami ocznymi na boki, jednak nie otwiera powiek. Twarz maluszka jest mało zaokrąglona, dlatego też jego oczy mogą wydawać się zbyt duże. Wokół oczu zaczęły pojawiać się pierwsze rzęsy, nad którymi zarysowują się brwi. W dwudziestym tygodniu ciąży nóżki dziecka są proporcjonalne do reszty jego ciała. Dzidziuś waży już około dwustu pięćdziesięciu gram i mierzy około dwudziestu trzech centymetrów łącznie z wyprostowanymi nóżkami.

 

Co potrafi już Twój maluch?

 

Dziecko jest bardzo aktywne , potrafi już chwytać , często się obraca i kołysze. Czasami przyszła mama może poczuć jakie fikołki wywija jej pociecha. Maluch w brzuszku swojej mamy ćwiczy zmysł równowagi i potrafi reagować na zmiany otoczenia np. gdy jest zbyt ciepło lub zimno.

 

Login to post comments

Wyraź opinię

Jaki typ urody
Jaki typ urody
 
Blondyn (0 głosy)
 
Brunet (3 głosy)
 
Szatyn (0 głosy)
 
Rudy (0 głosy)
 
Łysy (0 głosy)
Kategoria: Mężczyźni
Najnowsze komentarze:

Re: Meble kuchenne View the latest post
Dodałbym jeszcze do tego Interio w Domotece ;). Bardzo...

Re: Sklep z meblami View the latest post
Ja ostatnio szukałam różnych mebli. Nie mogłam się...

Re: podróżowanie z dziećmi View the latest post
Jest to niewątpliwie ciekawa alternatywa dla typowych...

Re: Ból głowy View the latest post
Środków które pozwalają zwalczyć taką dolegliwość jest...

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Perfumeriapasja.pl Pierwsze objawy ciąży Privat Rengøring service Pasja.org Zostań PARTNEREM