Imieniny: Anety BogdanaKonkursy

Polacy bawią się kolorami w konkursie Dekoral Fashion
Co łączy Lublin z Wrocławiem, a Łódź z Poznani[...]
1000zł do wydania w H&M
Weź udział w konkursie i wygraj bon o wartości aż 1000[...]

Popularne

Co jeść w ciąży?
Spodziewasz się dziecka i nie wiesz, jak ułożyć sw&oac[...]
Pierwsze objawy ciąży
Od momentu zapłodnienia komórki jajowej dochodzi d[...]
Zatrucie ciążowe
Jednym z powikłań dotyczących ciąży i niebezpiecznych[...]
Ciąża pozamaciczna
Narządem w którym powinien rozwijać się pł&oacu[...]
Farbowanie włosów w ciąży
Jak powszechnie wiadomo, kobieta podczas ciąży powinna w[...]
Czego nie jeść w ciąży?
Już od momentu poczęcia każda matka zdaje sobie sprawę[...]
sobota, 14 kwietnia 2012 18:00

19 Tydzień ciąży

Napisane przez  Małgorzata Florków
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W okresie ciąży pojawia się  wiele innych uporczywych dolegliwości. W dziewiętnastym tygodniu ciąży większość przyszłych mam może mieć opuchnięte ręce oraz nogi. Mogą wystąpić również skurcze i drętwienia kończyn.

Jak zmienia się ciało przyszłej mamy?

 

W dziewiętnastym tygodniu ciąży organizm przyszłej mamy zatrzymuje spore ilości wody , a także następuje ogólne rozluźnienie więzadeł w wyniku czego mogą pojawić się opuchnięcia na rękach i nogach. . U większości kobiet zmiana numeru stopy jest już trwała. Niektóre kobiety mogą skarżyć się na skurcze oraz drętwienia , które powstają w wyniku nacisku na układ nerwowy.  Dolegliwości te najczęściej pojawiają się w nocy.

 

Jak rozwija się dziecko?

 

W 19 tygodniu ciąży dziecko zaczyna już reagować na światło, ruch, dźwięk, a także dotyk. W porównaniu do poprzednich tygodni maluch jest bardziej świadomy świata zewnętrznego, który niedługo będzie mógł poznawać.  Niektóre kobiety wyczuwają, że w momencie hałasu dziecko rusza się, dzieje się tak w wyniku strachu, gdy maluch może podskoczyć lub poruszyć się. W mózgu maluszka rosną miliony nowych komórek, dzięki temu ma ono możliwość kontrolowania wszystkiego tego co robi. W dziewiętnastym tygodniu ciąży liczba komórek nerwowych jest taka sama jak u przyszłej mamy. Już w tym tygodniu rozpoczyna się rozwój systemu regulacji temperatury. W okolicy tkanki piersiowej, pachwin, a także szyi odkłada się brązowa tkanka tłuszczowa.  Łożysko, którego zdaniem jest ochrona maleństwa, a także dostarczanie do jego organizmu niezbędnych substancji odżywczych jest takiej samej wielkości co dziecko.

 

W dziewiętnastym tygodniu ciąży uszka dzidziusia już nie przylegają płasko do głowy, lecz delikatnie odstają. Już teraz zaczynają powstawać zawiązki zębów stałych tuż pod zawiązkami zębów mlecznych. Skóra maluszka jest nadal pomarszczona i wciąż pokrywa ją maź płodowa, wydzielana przez gruczoły łojowe. Dzięki niej dziecko jest chronione przed wodą oraz infekcją. W dziewiętnastym tygodniu ciąży maluch ma już dwadzieścia centymetrów i waży około stu osiemdziesięciu do dwustu trzydziestu gram. W tym okresie ciąży dzidziuś zaczyna coraz częściej kopać, jednak przyszła mama jeszcze tego nie wyczuwa. Dziecko potrafi już kontrolować swoje ruchy, dzięki stawom. Dzięki ruchom w brzuszku mamy maluch rozwija swoje mięśnie. W dziewiętnastym tygodniu ciąży dziecko bardzo często zmienia swój wyraz twarzy, a także uderza rączkami o wszystko co go otacza.

 

Login to post comments

Wyraź opinię

Czy stosujesz antykoncepcję?
 
 
Kategoria: Kobieta
Najnowsze komentarze:

Re: Meble kuchenne View the latest post
Dodałbym jeszcze do tego Interio w Domotece ;). Bardzo...

Re: Sklep z meblami View the latest post
Ja ostatnio szukałam różnych mebli. Nie mogłam się...

Re: podróżowanie z dziećmi View the latest post
Jest to niewątpliwie ciekawa alternatywa dla typowych...

Re: Ból głowy View the latest post
Środków które pozwalają zwalczyć taką dolegliwość jest...

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Perfumeriapasja.pl Pierwsze objawy ciąży Privat Rengøring service Pasja.org Zostań PARTNEREM