Imieniny: Marka GabrielaKonkursy

Polacy bawią się kolorami w konkursie Dekoral Fashion
Co łączy Lublin z Wrocławiem, a Łódź z Poznani[...]
1000zł do wydania w H&M
Weź udział w konkursie i wygraj bon o wartości aż 1000[...]

Popularne

Co jeść w ciąży?
Spodziewasz się dziecka i nie wiesz, jak ułożyć sw&oac[...]
Pierwsze objawy ciąży
Od momentu zapłodnienia komórki jajowej dochodzi d[...]
Zatrucie ciążowe
Jednym z powikłań dotyczących ciąży i niebezpiecznych[...]
Ciąża pozamaciczna
Narządem w którym powinien rozwijać się pł&oacu[...]
Farbowanie włosów w ciąży
Jak powszechnie wiadomo, kobieta podczas ciąży powinna w[...]
Czego nie jeść w ciąży?
Już od momentu poczęcia każda matka zdaje sobie sprawę[...]
sobota, 14 kwietnia 2012 10:11

17 Tydzień ciąży

Napisane przez  Małgorzata Florków
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W siedemnastym tygodniu ciąży ciało kobiety coraz bardziej się zaokrągla, a na skórze mogą pojawić się przebarwienia oraz wypryski, które są wynikiem intensywnych zmian hormonalnych zachodzących w jej ciele. Większość kobiet  w tym okresie odczuwa przypływ energii i cieszy się dobrym samopoczuciem.

Jak zmienia się ciało przyszłej mamy?

 

Kobiety w siedemnastym tygodniu ciąży mają już zaokrąglony brzuszek, a wcięcie w talii na okres ciąży poszło w zapomnienie. W tym czasie na skórze przyszłej mamy mogą pojawić się przebarwienia min. ciemna linia na brzuchu. Jednak znikają one po urodzeniu maleństwa. Większość kobiet w siedemnastym tygodniu ciąży przybiera znacząco na wadze, przez co ich kształty stają się coraz bardziej zaokrąglone. Nieustannie powiększa się macica przyszłej mamy, która kieruje się w górę brzucha. Większość kobiety w siedemnastym tygodniu ciąży przestaje odczuwać przykrą dolegliwość jaką są mdłości. Niektóre przyszłe mamy w tym okresie ciąży tryskają energią i cieszą się bardzo dobrym samopoczuciem. U większości kobiet w siedemnastym tygodniu ciąży wzrasta ciśnienie krwi co może skutkować intensywniejszym poceniem się oraz wystąpieniem krwawień z nosa.

 

Rozwój dziecka

 

W siedemnastym tygodniu ciąży dzidziuś ma już mocno rozwinięty mózg, a także wykształcone bruzdy oraz zwoje, które są przykryte korą mózgową. Ciało maluszka powoli zaczyna obrastać brązową tkanką tłuszczową. Tkanka ta odgrywa bardzo ważną rolę po porodzie, ponieważ generuje ciepło. W tym ważnym tygodniu następuje szybki wzrost łożyska, które jest już tej samej wielkości co dziecko znajdujące się w brzuszku mamy. Łożysko jest odpowiedzialne za dostarczanie składników odżywczych do organizmu maleństwa, a także odprowadza zbędne produkty przemiany materii. W siedemnastym tygodniu ciąży wszystkie narządy dziecka są już wykształcone, ale wciąż się powiększają, rozwijają oraz wzmacniają. Maleństwo ma bardzo cienką i wrażliwą skórę, ponieważ pod nią znajduje się tylko niewielka ilość tkanki tłuszczowej. 

 

W tym tygodniu maluch nazbiera cech indywidualnych. Na koniuszkach palców dziecka wykształcają się linie papilarne. W siedemnastym tygodniu ciąży maluch mierzy już od dwunastu do siedemnastu centymetrów, a jego waga wynosi około stu czterdziestu gram. Dziecko pomimo wykonywania ruchów oddechowych jeszcze nie oddycha samodzielnie, gdyż tlen jest dostarczany do jego organizmu dzięki pępowinie. W tym okresie ciąży maluch ma już wykształcony odruch chwytania, dzięki czemu może zaciskać piąstkę z kciukiem oraz bez niego.

 

 

Login to post comments

Wyraź opinię

McDonald's czy KFC?
Co wolicie ?
 
 
Kategoria: Kulinaria
Najnowsze komentarze:

Re: Sukienka ślubna View the latest post
Trochę zbyt ogólne pytanie - przecież to jest zależne...

Re: Ile kosztować może ślub? View the latest post
Dziwne trochę pytanie bo tak jeden sobie zamówi zespół...

Zabawki na Wielkanoc View the latest post
Gdybyście szukali pomysłu na prezent dla dziecka na...

Szkoła coachów View the latest post
Nie wiesz gdzie znaleźć profesjonalnego coacha? Polecam...

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Perfumeriapasja.pl Pierwsze objawy ciąży Privat Rengøring service Pasja.org Zostań PARTNEREM