Imieniny: Anety BogdanaKonkursy

Polacy bawią się kolorami w konkursie Dekoral Fashion
Co łączy Lublin z Wrocławiem, a Łódź z Poznani[...]
1000zł do wydania w H&M
Weź udział w konkursie i wygraj bon o wartości aż 1000[...]

Popularne

Co jeść w ciąży?
Spodziewasz się dziecka i nie wiesz, jak ułożyć sw&oac[...]
Pierwsze objawy ciąży
Od momentu zapłodnienia komórki jajowej dochodzi d[...]
Zatrucie ciążowe
Jednym z powikłań dotyczących ciąży i niebezpiecznych[...]
Ciąża pozamaciczna
Narządem w którym powinien rozwijać się pł&oacu[...]
Farbowanie włosów w ciąży
Jak powszechnie wiadomo, kobieta podczas ciąży powinna w[...]
Czego nie jeść w ciąży?
Już od momentu poczęcia każda matka zdaje sobie sprawę[...]
sobota, 14 kwietnia 2012 10:11

17 Tydzień ciąży

Napisane przez  Małgorzata Florków
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W siedemnastym tygodniu ciąży ciało kobiety coraz bardziej się zaokrągla, a na skórze mogą pojawić się przebarwienia oraz wypryski, które są wynikiem intensywnych zmian hormonalnych zachodzących w jej ciele. Większość kobiet  w tym okresie odczuwa przypływ energii i cieszy się dobrym samopoczuciem.

Jak zmienia się ciało przyszłej mamy?

 

Kobiety w siedemnastym tygodniu ciąży mają już zaokrąglony brzuszek, a wcięcie w talii na okres ciąży poszło w zapomnienie. W tym czasie na skórze przyszłej mamy mogą pojawić się przebarwienia min. ciemna linia na brzuchu. Jednak znikają one po urodzeniu maleństwa. Większość kobiet w siedemnastym tygodniu ciąży przybiera znacząco na wadze, przez co ich kształty stają się coraz bardziej zaokrąglone. Nieustannie powiększa się macica przyszłej mamy, która kieruje się w górę brzucha. Większość kobiety w siedemnastym tygodniu ciąży przestaje odczuwać przykrą dolegliwość jaką są mdłości. Niektóre przyszłe mamy w tym okresie ciąży tryskają energią i cieszą się bardzo dobrym samopoczuciem. U większości kobiet w siedemnastym tygodniu ciąży wzrasta ciśnienie krwi co może skutkować intensywniejszym poceniem się oraz wystąpieniem krwawień z nosa.

 

Rozwój dziecka

 

W siedemnastym tygodniu ciąży dzidziuś ma już mocno rozwinięty mózg, a także wykształcone bruzdy oraz zwoje, które są przykryte korą mózgową. Ciało maluszka powoli zaczyna obrastać brązową tkanką tłuszczową. Tkanka ta odgrywa bardzo ważną rolę po porodzie, ponieważ generuje ciepło. W tym ważnym tygodniu następuje szybki wzrost łożyska, które jest już tej samej wielkości co dziecko znajdujące się w brzuszku mamy. Łożysko jest odpowiedzialne za dostarczanie składników odżywczych do organizmu maleństwa, a także odprowadza zbędne produkty przemiany materii. W siedemnastym tygodniu ciąży wszystkie narządy dziecka są już wykształcone, ale wciąż się powiększają, rozwijają oraz wzmacniają. Maleństwo ma bardzo cienką i wrażliwą skórę, ponieważ pod nią znajduje się tylko niewielka ilość tkanki tłuszczowej. 

 

W tym tygodniu maluch nazbiera cech indywidualnych. Na koniuszkach palców dziecka wykształcają się linie papilarne. W siedemnastym tygodniu ciąży maluch mierzy już od dwunastu do siedemnastu centymetrów, a jego waga wynosi około stu czterdziestu gram. Dziecko pomimo wykonywania ruchów oddechowych jeszcze nie oddycha samodzielnie, gdyż tlen jest dostarczany do jego organizmu dzięki pępowinie. W tym okresie ciąży maluch ma już wykształcony odruch chwytania, dzięki czemu może zaciskać piąstkę z kciukiem oraz bez niego.

 

 

Login to post comments

Wyraź opinię

Co sądzisz o ciążowej kreacji Anny Muchy?
 
 
 
 
Kategoria: Moda
Najnowsze komentarze:

Re: Meble kuchenne View the latest post
Dodałbym jeszcze do tego Interio w Domotece ;). Bardzo...

Re: Sklep z meblami View the latest post
Ja ostatnio szukałam różnych mebli. Nie mogłam się...

Re: podróżowanie z dziećmi View the latest post
Jest to niewątpliwie ciekawa alternatywa dla typowych...

Re: Ból głowy View the latest post
Środków które pozwalają zwalczyć taką dolegliwość jest...

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Perfumeriapasja.pl Pierwsze objawy ciąży Privat Rengøring service Pasja.org Zostań PARTNEREM