Imieniny: Marka GabrielaKonkursy

Polacy bawią się kolorami w konkursie Dekoral Fashion
Co łączy Lublin z Wrocławiem, a Łódź z Poznani[...]
1000zł do wydania w H&M
Weź udział w konkursie i wygraj bon o wartości aż 1000[...]

Popularne

Co jeść w ciąży?
Spodziewasz się dziecka i nie wiesz, jak ułożyć sw&oac[...]
Pierwsze objawy ciąży
Od momentu zapłodnienia komórki jajowej dochodzi d[...]
Zatrucie ciążowe
Jednym z powikłań dotyczących ciąży i niebezpiecznych[...]
Ciąża pozamaciczna
Narządem w którym powinien rozwijać się pł&oacu[...]
Farbowanie włosów w ciąży
Jak powszechnie wiadomo, kobieta podczas ciąży powinna w[...]
Czego nie jeść w ciąży?
Już od momentu poczęcia każda matka zdaje sobie sprawę[...]
piątek, 13 kwietnia 2012 13:48

15 Tydzień ciąży

Napisane przez  Małgorzata Florków
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Większość kobiet w piętnastym tygodniu ciąży musi wymienić swoją dotychczasową garderobę, gdyż z powodu coraz okrąglejszego brzuszka większość ubrań może być już za ciasna przez co może uciskać na brzuch.

 

Jak zmienia się ciało przyszłej mamy?

 

W piętnastym tygodniu ciąży maleństwo słyszy glos swojej mamy, a także bicie jej serca. W tym okresie dziecko jest bardzo czułe na dotyk i zaczyna reagować na bodźce. Pomimo tego , że maluch jest bardzo ruchliwy przyszła mama jeszcze nie odczuwa jego ruchów. Dno macicy przyszłej mamy znajduje się już w połowie wysokości między kością łonową , a pępkiem. Podczas ciąży serce kobiety  produkuje dwadzieścia procent  więcej krwi niż wcześniej jest to spowodowane  zwiększeniem jego objętości. Dzięki temu maleństwo w brzuchu swojej  mamy ma dostarczaną wystarczającą ilość tlenu.  W dwunastym tygodniu ciąży przyszła mama może odczuwać skurcze Braxtona Hicksa, czyli szybkie i bezbolesne skurcze macicy. Skurcze te mają na celu przygotowanie organizmu kobiety do zbliżającego się porodu. Większość kobiet w dwunastym tygodniu ciąży skarży się na zaparcia. Dolegliwość tą można zniwelować poprzez  spożywanie dużej ilości płynów, a także wykonywanie lekkich ćwiczeń. W dwunastym tygodniu ciąży maleństwo rozpoznaje już głos swojej mamy.

 

Rozwój dziecka

 

W przypadku kobiet, które posiadają geny odpowiedzialne za kolor czarny,  włosy oraz komórki mieszków włosowych maleństwa zaczynają produkować ciemny pigment. W dwunastym tygodniu ciąży dziecko otwiera oraz zamyka buzie przy czym połyka płyn owodniowy. Maluch odwraca się już w kierunku każdego bodźca ze środowiska zewnętrznego, który do niego dociera. Dziecko pomimo tego, że ma zamknięte oczy jest bardzo wrażliwe na ostre światło. W takim przypadku zaczyna je mrużyć. Ciało maluszka jest już bardziej proporcjonalne dzięki temu, że nóżki oraz ręce wydłużyły się. Na główce malca zaczynają pojawiać się włoski, a jego ciało pokrywa niewielki meszek. Wokół oczu dziecka zaczynają pojawiać się zarysy brwi oraz rzęs.  Skóra maleństwa w dwunastym tygodniu ciąży jest cienka, delikatna, a także przeźroczysta, dzięki czemu możliwe jest zobaczenie rozwoju układu naczyń krwionośnych .  Maleństwo w tym tygodniu ciąży mierzy już około jedenastu centymetrów, a jego waga wynosi od trzydziestu do sześćdziesięciu gram. Dzięki sporej ilości miejsca macicy dziecko może swobodnie wykonywać najróżniejsze ruchy, ustawiać się pozycji pośladkowej, a także wyginać ciało. Płyn owodniowy umożliwia bezproblemowe obracanie się w różne kierunki.

 

Login to post comments

Wyraź opinię

Suknia ślubna - koniecznie:
 
 
 
 
 
Kategoria: Moda
Najnowsze komentarze:

Re: Sukienka ślubna View the latest post
Trochę zbyt ogólne pytanie - przecież to jest zależne...

Re: Ile kosztować może ślub? View the latest post
Dziwne trochę pytanie bo tak jeden sobie zamówi zespół...

Zabawki na Wielkanoc View the latest post
Gdybyście szukali pomysłu na prezent dla dziecka na...

Szkoła coachów View the latest post
Nie wiesz gdzie znaleźć profesjonalnego coacha? Polecam...

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Perfumeriapasja.pl Pierwsze objawy ciąży Privat Rengøring service Pasja.org Zostań PARTNEREM