niedziela, 11 grudnia 2011 11:47

Baby shower

Napisane przez  Jagoda Dudzińska
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Wbrew pozorom, w tym artykule nie będziemy omawiać pierwszej kąpieli dziecka (z angielskiego „baby” oznacza dziecko, a „shower” prysznic). Od pewnego czasu do Polski przyszła moda na organizowanie imprezy baby shower, dzięki której przyszła mama może skompletować wyprawkę dla swojego dziecka.

Jak wygląda „baby shower party”?

 

Baby shower to nic innego jak niewielkie przyjęcie, na które zaproszone są najbliższe kobiety z rodziny, ale również przyjaciółki i znajome przyszłej mamy. Nie można ukrywać, że jest to typowa babska impreza podczas której można się wymienić uwagami na temat przebiegu ciąży, popytać o doświadczenia związane z urodzeniem dziecka i tym podobne. Oczywiście nieodłącznym elementem takiego spotkania przy kawie i smakołykach jest obdarowywanie przyszłej mamy prezentami, a więc włączenie się do kompletowania wyprawki dla dziecka.

 

Co kupić na baby shower – prezenty

 

Prezenty na baby shower powinny być jak najbardziej praktyczne – kupowanie elementów dekoracyjnych (popularnych „figurek”, szkatułek itd.) jest w złym guście. Nasze propozycje prezentów to wszelkie ubranka dla dziecka – śpioszki, czapeczki, rajstopki itd., ale także różnorakie zabawki – grzechotki czy maskotki bądź książeczki dla dziecka, grające karuzele do powieszenia nad łóżeczkiem. Oczywiście wszystkie zaproszone kobiety mogą się wcześniej umówić, co każda kupuje, by nie było powtórek (choć ubranek i zabawek nigdy za wiele), można także złożyć się na większy prezent i przy odpowiednio dużym gronie zaproszonych można już kupić łóżeczko czy wózek dla malucha.

 

Opinie na temat baby shower są oczywiście podzielone, jak to przy imprezach przychodzących do nas z Zachodu – jedni mówią, że to wymuszanie prezentów, inni znowu, że jest to dobry sposób na skompletowanie choćby części wyprawki (przyszli rodzice mają naprawdę dużo wydatków i każda, choćby najdrobniejsza pomoc, jest przydatna). Mimo to, niezależnie od opinii – baby shower to świetna okazja na spotkanie w kobiecym gronie i wymianę doświadczeń, rad – bardzo cennych dla przyszłej mamy. Dlatego też zachęcamy do organizowanie tego typu imprez – skoro ojcowie mają swoje „pępkowe” po urodzeniu dziecka, dlaczego kobiety nie mogą świętować przed porodem?

W górę