Forum dla kobiet - uroda - zdrowie - moda - ciąża - rozrywka.

Forum dla kobiet - kobiece miejsce gdzie żadne pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi. Najciekawsze informacje związane z urodą, zdrowiem, modą, ciążą i nie tylko. Zapraszamy.
http://www.turkusowy.pl/forum/

Pasja a sport

http://www.turkusowy.pl/forum/viewtopic.php?f=17&t=645

Strona 1 z 1

Pasja a sport

PostNapisane: 3 lut 2010, o 00:52
przez Elka
Witam. Pasjonuję się sportem. Chciałam zacząć uprawiać jakieś dyscypliny, najbardziej kręci mnie chyba jazda konna na długie dystanse, żeby więcej schudnąć. Jednak jest to drogi interes. Mam więc pytanie: czy rower treningowy mi lepiej w tym pomoże? Jak długo trzeba trenować, żeby były efekty?

Re: Pasja a sport

PostNapisane: 14 lut 2010, o 20:08
przez pieknamuza
Jazda konna, nawet na duże dystanse nie pomoże Ci schudnąć, ale z pewnością pomoże schudnąć Twojemu portfelowi, bo jazda konna jest bardzo drogą przyjemnością.

Z pewnością jazda rowerem przyniesie Ci znacznie większe efekty i szybciej osiągniesz oczekiwaną wagę. Jazda rowerem nie wiąże się także z jakimiś znaczącymi kosztami, a ponadto możesz zwiedzić wiele ciekawych miejsc.

Re: Pasja a sport

PostNapisane: 31 sty 2011, o 22:01
przez oluniap
bieganie, fitness, pływanie, jazda rowerem no i sporty zespołowe: piłka nożna, koszykówka, piłka ręczna. NA początku napewno będzie cieżko i nie ma co liczyc na Bog wie jakie efekty, ale systematycznie mozna od czegos dojsc.

Re: Pasja a sport

PostNapisane: 20 gru 2011, o 15:12
przez andziorek
mysle ze mozna polaczyc obie rzeczy , sport 2 razy w tygodniu, pasje drugie tyle ;)

Re: Pasja a sport

PostNapisane: 29 gru 2011, o 10:12
przez kingape
Dokładnie, najważniejsza jest systematyczność :)

Re: Pasja a sport

PostNapisane: 30 gru 2011, o 23:41
przez Envie
Jazda konna faktycznie jest droga ale jeśli umiesz jeździć i robisz to często to można kupić konia, to koszt kilku tysięcy złotych (czasem nawet nie tak dużo jakby się mogło wydawać, koń kosztuje tyle co skuter) a utrzymanie go mniej więcej 300zł miesięcznie (co może ci się zwrócić jeśli pozwalasz "używać" konia kiedy ty na nim nie jeździsz osobom prowadzącym stajnię). Ja jeżdżę konno od mniej więcej 3 lat, nie wyczynowo czy sportowo ale rekreacyjnie w terenie, mam za sobą wiele godzin w siodle i prawda jest taka, że to wymagający fizycznie sport: zakwasy na udach ma się większe niż np. po bieganiu.

Re: Pasja a sport

PostNapisane: 25 maja 2017, o 17:50
przez Franciszka
Ja jeżdżę konno regularnie. Tutaj znajdziecie sprzęt w najlepszych cenach - https://www.equishop.com/pl/30-bryczesy-damskie

Re: Pasja a sport

PostNapisane: 3 paź 2017, o 16:25
przez Ana
Moim zdaniem sport szczególnie połączony z pasją, to zawsze fajna opcja. Musimy jednak pamiętać o tym, że należy go odpowiednio dawkować. Zbyt intensywny wysiłek fizyczny może bowiem prowadzić do poważnych kontuzji i tutaj bez takich specjalistów jak http://balumed.pl/uslugi/rehabilitacja-fizjoterapia/rehabilitacja możemy mieć spore problemy z właściwym funkcjonowaniem. Wobec czego wszelkie nasze działania muszą być tutaj odpowiednio przemyślane.